Možná po vzoru Applu Uber nepouští členy představenstva Alphabet na svá jednání (Aktualizováno)

Aktualizace: David Drummond nyní odstoupil z představenstva Uberu, podle prohlášení Uberu pro The Information.

V zajímavé poznámce z The Information (paywall) jsme se dozvěděli, že Uber už asi rok vyřazuje členy představenstva Alphabet ze schůzí představenstva. Google a nyní Alphabet prostřednictvím své pobočky GV vlastní jednociferné procento Uberu v rané fázi. investice. Tato investice také umožnila Googlu zajistit si místo v představenstvu Uberu. To zase způsobilo poněkud nepříjemný vztah, protože Uber se **odváží** více do mapování a autonomního řízení a autonomní řízení Google nabírá na síle, možná i pro velké soupravy.

Někteří lidé se mohou vracet k opojným dnům před deseti lety, kdy Apple a Google sdíleli členy správní rady včetně generálního ředitele Google Erica Schmidta a Arthura Levinsona, kteří se rozhodli jít s Apple, když se společnosti staly frenemy. Levinson následně opustil představenstvo Apple, aby vedl Alphabet’s Calico. Mnozí mají podezření, že Eric Schmidt mohl přenášet informace o iPhone zpět do Googlu, aby pomohl s jeho strategií pro Android.

Možná, že Uber není ochoten riskovat, a jak zdůrazňuje autor AmirEfrati, mohlo by to znamenat, že Drummond nebude členem představenstva dlouho. To znamená, že je tam rok v současné situaci, takže kdo ví. Mohl by být odvolán ze strategických informací a mohl by se dívat pouze na finance nebo nějakou jinou vyjádřenou dohodu.

Jednou z hlavních motivací pro vytvoření holdingu Alphabet byla snaha eliminovat střety zájmů mezi interními a externími skupinami. Nezdá se, že by Uber něco z toho měl.

Autonomní auto

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment