Narušení dat T-Mobile je skutečné a horší, než jste si představovali

Alastair Pike/AFP/Getty Images

Začátkem tohoto týdne T-Mobile potvrdil zprávy a zprávy, že společnost byla napadena hackery a zažila rozsáhlé porušení zákaznických dat. A i když zjištění společnosti ukazují, že ne všech více než 100 milionů zákazníků je zasaženo, je to stále špatná zpráva a podrobnosti se zhoršují.

Poté, co v pátek potvrdil, že uživatelská data více než 40 milionů zákazníků byla ohrožena, mobilní operátor oznámil, že hackeři nelegálně přistupovali ke jménům zákazníků, datům narození, telefonním číslům, číslům sociálního zabezpečení, adresám a dokonce číslům IMEI pro zákaznická zařízení. Patří sem současní, bývalí a potenciální zákazníci, stejně jako uživatelé s paušální platbou.

T-Mobile také uvedl, že identifikoval dalších 667 000 účtů bývalých zákazníků, ke kterým byl přístup. To je špatná zpráva, protože hackeři mohou tyto informace snadno použít ke krádeži identity, útokům na výměnu SIM karet k zachycení zabezpečených dvoufaktorových přihlášení a k dalším škodlivým aktivitám.

Dosud je počet postižených zákazníků přes 50 milionů. V tiskové zprávě společnost uvedla, že podniká okamžité kroky k ochraně postižených zákazníků a koordinuje se s orgány činnými v trestním řízení.

„Ochranu našich zákazníků bereme velmi vážně a budeme i nadále nepřetržitě pracovat na tomto forenzním vyšetřování, abychom se ujistili, že se o naše zákazníky ve světle tohoto škodlivého útoku postaráme,“ uvedla společnost. “Zatímco naše vyšetřování pokračuje, chtěli jsme se podělit o tato počáteční zjištění, i když se během vyšetřování můžeme dozvědět další fakta, která způsobí, že se výše uvedené podrobnosti změní nebo vyvinou.”

Společnost nyní otevřela speciální webovou stránku plnou informací pro zákazníky. Zde mohou uživatelé T-Mobile najít informace o tom, jak změnit svůj PIN nebo hesla, nebo se přihlásit k bezplatnému 2letému odběru služeb McAfee ID Theft Protection. T-Mobile zákazníkům tarifních tarifů doporučuje změnit si PIN a již na to upozornili mnoho uživatelů nebo si jej sami resetovali.

přes The Verge

Leave a Comment