Názor: Google Pixel je stále nejlepším telefonem Android kvůli své naprosté jednoduchosti

Za posledních pár let jsem měl tu čest testovat většinu vlajkových lodí a telefonů se systémem Android střední třídy. Zatímco v minulosti jsem byl vždy nakloněn zařízením Nexus kvůli jejich „zásobnímu“ Androidu, vždy jsem preferoval hardware a funkce jiných OEM.

To vše se změnilo s Google Pixel, prvním telefonem, který, alespoň pro mě, byl tím nejideálnějším balíčkem softwaru a hardwaru, jaký kdy Android viděl…

Poprvé jsem o tom začal více přemýšlet při recenzování HTC U11. Je to skvělý telefon, má úžasný výkon a hardwarová sestava je jedna z nejlepších, které jsem nějakou dobu používal. Největší problém, který mám se sluchátkem, jsou jeho otravné triky a přidané funkce nad Androidem. Nejpozoruhodnější: ty stlačitelné strany a domovský panel, který nahrazuje Google Feed.

Než se vrhnete do sekce komentářů, vím, že nejnovější zvěsti naznačují, že další generace Pixel XL bude také dodávána se stlačitelným tělem. Doufejme, že Google dokáže tuto funkci učinit jednodušší, spolehlivější a uživatelsky přívětivější než HTC. A vím, že softwarový skin HTC lze relativně snadno zakrýt launcherem třetí strany.

Pointa však zůstává a je to ta, která byla hlásána od loňského uvedení telefonu na trh: S původním Google Pixel se o nic z toho nemusím starat. Google Pixel je můj každodenní ovladač od svého uvedení koncem minulého roku. navzdory ostatním smartphonům dokonce i některé opravdu skvělé, které se mi od té doby objevily na stole. Moje zdůvodnění je stejné pro ty, kteří milují iPhone: prostě to funguje.

Ti z fanouškovské základny iOS říkají, že iPhone „prostě funguje“ díky své jednoduchosti, plynulosti a spolehlivosti, a Pixel rozhodně sdílí tyto vlastnosti více než jakýkoli telefon s Androidem. Pixel prostě dělá základy dobře. Namísto načítání hromady softwaru třetích stran a proprietárního softwaru Pixel využívá všechny nejlepší vlastnosti Androidu a vylepšuje některé základní funkce smartphonu.

Je zřejmé, že tým za Pixelem má výraznou výhodu, protože pracuje pro stejnou společnost, Google, jako tým, který vytváří Android. (Výhody jsou zřejmé, přestože Google tvrdí, že obě strany jsou většinou siloed.) Zařízení Pixel dostávají aktualizace a funkce vytvořené společností Google dříve, než k nim získají přístup jiní výrobci OEM, a Google může vyladit různé aspekty hardwaru a softwaru tak, aby byl zážitek co nejlepší. co nejlepší.

Velká věc je, že se Pixel z větší části nesnaží jít nad rámec věcí, které nabízí. Zahrnuje jednoduchost a dělá spoustu věcí správně, aniž by cítil potřebu zabalit funkce, aby se sám prodával. Nemá (aktuálně) stlačitelný rámeček jako vstupní metodu, nemá různé triky pro zapnutí blesku jako Motorola a nemají nespolehlivé skenování duhovky jako Samsung.

Spíše má Google Pixel funkce jako jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu. Sériová aplikace Fotoaparát Google nemá ani polovinu funkcí nabitých funkcemi od jiných výrobců OEM a nepotřebuje ji. Fotoaparát zachytí jedny z nejlepších snímků jakéhokoli telefonu. To mluví samo za sebe a je to vlastně to jediné, co průměrného spotřebitele na konci dne zajímá.

Všechno, co tvoří Pixel, je jednoduché a přímočaré, takže je to telefon, který funguje téměř pro každého, kdo si jej vezme, včetně těch, kteří nejsou nadšenci pro Android. Doufejme, že příští generace Pixel bude nejen následovat ve stopách tohoto zařízení, ale také se zlepší v oblastech, kde zařízení chybí.

S tím vším, pokud bych měl OEM doporučit, aby udělali jednu věc, bylo by to jednodušší. Tolik lidí miluje Android, protože je čistý a funkční bez obtěžování, které se vyskytuje na telefonech se všemi „zvonky a píšťalkami“. Navíc, bez toho všeho, co většina uživatelů na některých chytrých telefonech ani nepoužívá, mají samotná zařízení lepší výkon a je méně pravděpodobné, že se něco rozbije.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Jsem spisovatel se zkušenostmi v oblasti IT a vývoje pro Android. Sledujte mě na Twitteru a přečtěte si moje toulky o technice a pošlete mi e-mail na adresu [email protected] Tipy jsou vždy vítány.

Příslušenství Amazon Basics USB-CNabíjecí dok smartphonu USB-C

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment