Názor: LG G5 potřebuje skvělý software, pokud má být chytrým telefonem, který má vedoucí postavení na trhu

lg-default-apps

LG je výrobce schopný vyrábět brilantní hardware a promyšlené návrhy smartphonů. LG G2 měl nemožně tenké rámečky, na rozdíl od čehokoli jiného na trhu, když byl uveden na trh. Stejně tak byl G3 prvním mainstreamovým smartphonem s Quad HD displejem. G4 k tomu přidal jeden z nejlepších fotoaparátů, jaké jsme kdy na telefonu Android viděli, a dal nám možnost opravdu atraktivních, pohodlných kožených zadních panelů.

Když přemýšlím konkrétně o loňské vlajkové lodi řady G, LG se s modelem G4 hodně trefilo. Od telefonů svého korejského konkurenta se odlišoval nabídkou flexibilních baterií a možností externího úložiště a také přizpůsobitelným vzhledem díky různým barvám vyměnitelných skořepin, které zahrnovaly atraktivní kožené doplňky. Pokud byste měli trochu času a trpělivosti, mohli byste přidat i vlastní bezdrátové nabíjení pomocí cenově dostupného Qi-senzoru třetí strany.

Celkově se na G4 opravdu hodně líbilo. Cítil se skvěle v ruce a měl dostatečně slušnou výdrž baterie, ale jeho zabijáckým rysem byl fotoaparát. 16MP fotoaparát s podporou RAW nabízel ručně nastavitelné vyvážení bílé, ostření a expozici, takže jste se nemuseli trefovat a doufat, že vaše fotografie dopadne dobře. Než stisknete spoušť, můžete se ujistit, že je perfektní. Ve většině případů budou snímky dobře vyvážené, ostré a dostatečně hluboké.

Při pohledu na aktuální upoutávky LG na uvedení G5, které se bude konat 21. února v Barceloně, se zdá, že výrobce telefonů opět zvětší fotoaparát. Pokud má být LG G5 fantastickým telefonem, musí však společnost LG zapracovat více než na čemkoli jiném: Software.

Je pravda, že má některé opravdu užitečné funkce, jako je možnost přidat si vlastní přepínače zkratek do rozevíracího pruhu a widget Smart Noticeweather a hodiny, který poskytuje praktické ukazatele po celý den. A co víc, chytré akce vám umožní spouštět konkrétní aplikace, když zapojíte 3,5mm jack nebo dvakrát klepnete na tlačítko hlasitosti či vypínače.

Navzdory svému „znovuobjevení“ s G3, vlastní software LG stále patří mezi nejhorší na jakémkoli smartphonu Android. I když podle mého názoru se do této kategorie snadno vejdou téměř všechny těžké skiny třetích stran. Tady se kritice rozhodně nevyhne Huawei, HTC a Samsung.

Pokud se nejprve vypořádáme se zcela subjektivními částmi, výchozí barevné schéma LG je jedním z nejneatraktivnějších. Není tam žádná konzistence a barevné kombinace jsou příšerné. Zpráva je obzvláště urážlivá. Naštěstí společnost zahrnula možnost měnit ikony jednotlivých aplikací ve výchozím spouštěči, takže pokud vás to obtěžuje (a stejně jako zbytek uživatelského rozhraní), můžete si stáhnout nové ikony pro každou aplikaci a použít je.

Screenshot_2016-02-03-23-46-07 Screenshot_2016-02-03-23-45-42 Screenshot_2016-02-03-23-45-58 Screenshot_2016-02-03-23-45-12 Screenshot_2016-02-03-23-45-30

Nezapomínejme, že vždy existuje možnost stáhnout a nainstalovat vlastní spouštěč, jako je minimální spouštěč Now od Googlu nebo vysoce přizpůsobitelný spouštěč Nova. Nezbavuje se každého aspektu vlastního uživatelského rozhraní LG, ale skrývá ho dostatečně na správných místech.

Zatímco názory na design a výběr barev jsou subjektivní a příliš na nich nezáleží, myslím, že většina z nás se shodne na tom, že plýtvání skladováním je netolerovatelné. Proto jsou duplicitní aplikace dalším důvodem, proč potřebuje software LG vylepšení. Téměř na všechno existuje aplikace, což není tak skvělé, jak to zní. Ve správci aplikací sice můžete skrýt ty, které nechcete, ale vždy zaberou cenné vnitřní úložiště. Běda každému, kdo má tu smůlu, že si vezme model s uzamčeným nosičem. Měl jsem verzi T-Mobile a ten bloatware navíc byl občas nesnesitelný.

Launcher měl také problémy s výkonem. Stejně jako u modelu G3 před ním často docházelo ke zpožděné reakci mezi načtením tapety domovské obrazovky a poté ikon aplikací při stisknutí tlačítka „domů“. I když instalace lehčího spouštěče, jako je ten od Googlu, poněkud pomohla, ve hrách často docházelo k vypadávání snímků, zadrhávání animací a pomalému načítání dalších vrstev, jako jsou klávesnice třetích stran. Nestěžoval bych si, kdyby se jednalo o zařízení střední třídy, ale G4 měla být vlajkovou lodí společnosti (před příchodem V10). Jeho výkon z hlediska rychlosti nebyl nic jako vlajkový telefon.

Zpočátku jsem předpokládal, že výkonnostní vrtochy byly způsobeny procesorem Snapdragon 808, ale poté, co jsem strávil čas s X Style vybaveným Androidem od Motoroly, je jasné, že to není hlavní problém. Mohu jen předpokládat, že na vině byl software a bloatware.

Zkrátka a dle mého názoru (se kterým můžete svobodně nesouhlasit) je software LG historicky neefektivní, nevzhledný a v mnoha částech nadbytečný. Pokud má být G5 skvělým telefonem, potřebuje software přehodnotit a odstranit, protože pokud jsou pověsti přesné, hardware bude neuvěřitelný.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

LG Electronics je jihokorejská společnost, která vyrábí různé produkty, které fungují s platformami Android a Google

Nexus 6MacBook Pro s Retina

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment