Ztráta nebo odcizení iPhonu je v dnešní době docela běžné, ale je důležité vědět, že zatímco AppleCare+ kryje náhodné poškození, nepokrývá ztracený nebo odcizený iPhone.

Co jsou AppleCare a AppleCare+?

Pokud si nejste zcela jisti, o čem mluvíme, AppleCare+ je rozšířená záruční služba společnosti Apple, kterou si můžete zakoupit, abyste rozšířili její běžnou záruku AppleCare. Ať už víte, co to je, nebo ne, AppleCare jste měli, pokud jste si někdy koupili nový produkt Apple. Ať už se jedná o iPhone, iPod, Mac nebo iPad, AppleCare je zdarma ke každému nákupu produktu Apple.

AppleCare poskytuje jednoletou omezenou záruku na vady (jako kdyby přestalo fungovat domovské tlačítko) a také 90denní bezplatnou telefonickou podporu.

PŘÍBUZNÝ: Vyplatí se AppleCare+?

S AppleCare+ si připlatíte za větší ochranu. Záruční krytí a podpora je prodloužena o další rok a AppleCare+ snižuje náklady na opravu náhodného poškození – jako kdybyste někdy upustili telefon a rozbili obrazovku.

Existují však omezení. AppleCare+ pokrývá pouze dva případy náhodného poškození. A co je horší, vůbec nekryje krádež nebo ztrátu. Pokud ztratíte telefon nebo vám ho ukradnou, nemůžete jít do Applu plakat.

Jaké službyVůle Krádež nebo ztráta krytu?

Pokud AppleCare+ nepokrývá krádež nebo ztrátu, co pak můžete dělat, pokud chcete ochranu před těmito věcmi? Nemáš úplně smůlu.

reklama

Váš telefonní operátor pravděpodobně nabízí své vlastní pojištění, které obvykle pokrývá věci, které AppleCare+ nepokrývá – například krádež a ztrátu. Pokrývá také náhodné poškození, ale jak poznamenal náš sesterský web ReviewGeek, spoluúčast jsou obvykle vyšší než u AppleCare+.

Nicméně, to je vaše nejlepší volba, pokud chcete takový druh pokrytí. Některé pojistky mohou pomoci i s krádeží (ale ne náhodnou ztrátou). Pojištění vašeho majitele domu nebo auta by mělo pokrývat krádež, pokud je vaše zařízení odcizeno z těchto míst. Můžete si také sjednat cestovní pojištění, které vás (mimo jiné) kryje pro případ krádeže, když jste na výletě.

Existují také věci, které můžete udělat, abyste alespoň zabránili krádeži telefonu, jako je zamaskovat jej za levnější telefon a zajistit, že jej nikdy nenecháte někde, kde by se mohl stát snadným cílem zloděje.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?