Jsou fotky, které pořídíte pomocí iPhonu nebo iPadu, zálohovány pro případ, že své zařízení ztratíte? Pokud se při správě důležitých vzpomínek pouze spoléháte na iCloud, vaše fotografie nemusí být vůbec zálohovány.

Apple iCloud má funkci synchronizace fotografií ve formě „Photo Stream“, ale Photo Stream ve skutečnosti neprovádí žádné dlouhodobé zálohy vašich fotografií.

Omezení zálohování fotografií na iCloudu

Za předpokladu, že jste na svém iPhonu nebo iPadu nastavili iCloud, vaše zařízení používá funkci zvanou 淧hoto Stream k automatickému nahrávání pořízených fotografií do vašeho úložiště iCloud a jejich synchronizaci mezi vašimi zařízeními. Bohužel zde existují velká omezení.

 • 1000 fotek: Photo Stream zálohuje pouze posledních 1000 fotografií. Máte ve složce Camera Roll v telefonu 1500 fotek? Pokud ano, na vašem účtu iCloud online je uloženo pouze posledních 1 000 fotografií. Pokud tyto fotografie nemáte zálohované jinde, ztratíte je, když ztratíte telefon. Pokud máte 1000 fotek a pořídíte ještě jednu, nejstarší fotka bude z vašeho iCloud Photo Stream odstraněna.
 • 30 dní: Apple také uvádí, že fotografie ve vašem Photo Stream budou automaticky smazány po 30 dnech, aby vaše zařízení měla dostatek času je připojit a stáhnout. Někteří lidé hlásí, že fotky nejsou po 30 dnech smazány, ale je jasné, že byste na iCloud neměli spoléhat na více než 30 dní úložiště.
 • Limity úložiště iCloud: Apple vám zdarma poskytuje pouze 5 GB úložného prostoru na iCloudu, který je sdílen mezi zálohami, dokumenty a všemi ostatními daty na iCloudu. Těchto 5 GB se může zaplnit docela rychle. Pokud je vaše úložiště iCloud plné a vy jste si od společnosti Apple nezakoupili další úložiště, vaše fotografie se nezálohují.
 • Videa nejsou zahrnuta: Photo Stream neobsahuje videa, takže všechna videa, která pořídíte, nejsou automaticky zálohována.

Je jasné, že iCloud’s Photo Stream není navržený jako dlouhodobý způsob ukládání vašich fotografií, jen jako pohodlný způsob, jak získat přístup k nejnovějším fotografiím na všech vašich zařízeních, než je skutečně zálohujete.

1 ios fotostream role fotoaparátu

iCloud® Photo Stream je navržen pro zálohování plochy

Pokud máte Mac, můžete spustit iPhoto a povolit možnost Automatický import v části Photo Stream v jeho panelu předvoleb. Za předpokladu, že je váš Mac zapnutý a připojený k internetu, iPhoto automaticky stáhne fotografie z vašeho streamu fotografií a vytvoří je místní zálohy na váš pevný disk. Své fotografie pak musíte zálohovat ručně, abyste o ně nepřišli, pokud by váš pevný disk Macu někdy selhal.

Pokud máte Windows PC, můžete si nainstalovat iCloud Control Panel, který vytvoří složku Photo Stream na vašem PC. Vaše fotografie budou automaticky staženy do této složky a uloženy v ní. Své fotografie budete chtít zálohovat, abyste o ně nepřišli, pokud by selhal pevný disk vašeho počítače.

2 stream fotografií na ovládacím panelu icloud

PŘÍBUZNÝ: Jak nikdy nepoužívat iTunes s iPhonem, iPadem nebo iPodem Touch

Photo Stream je jasně navržen pro použití spolu s desktopovou aplikací. Photo Stream dočasně zálohuje vaše fotografie na iCloud, takže si je iPhoto nebo iCloud Control Panel může stáhnout do vašeho Macu nebo PC a vytvořit místní zálohu, než budou smazány. Můžete také použít iTunes k synchronizaci vašich fotografií ze zařízení do vašeho PC nebo Mac, ale opravdu to nedoporučujeme – nikdy byste neměli používat iTunes.

Jak skutečně zálohovat všechny vaše fotografie online

Takže Photo Stream je ve skutečnosti docela nepohodlný – nebo alespoň je to jen způsob, jak dočasně synchronizovat fotografie mezi vašimi zařízeními, aniž byste je dlouhodobě ukládali. Ale co když skutečně chcete automaticky zálohovat své fotografie online, aniž by byly automaticky smazány?

Řešením je zde aplikace třetí strany, která to udělá za vás a nabízí automatické nahrávání fotografií s dlouhodobým uložením. V App Store existuje několik dobrých služeb s aplikacemi:

 • Dropbox: Funkce Dropbox – nahrávání z fotoaparátu vám umožňuje automaticky nahrávat fotografie – a videa – které pořídíte na svůj účet Dropbox. Budou snadno dostupné kdekoli díky aplikaci Dropbox a můžete získat mnohem více bezplatného úložiště Dropbox než úložiště iCloud. Dropbox nikdy automaticky nesmaže vaše staré fotografie.
 • Google+: Google+ nabízí také zálohování fotografií a videí pomocí funkce Automatické nahrávání. Fotky budou uloženy ve vašich Fotkách Google+ – dříve Webových albech Picasa – a ve výchozím nastavení budou označeny jako soukromé, takže je nebude moci zobrazit nikdo jiný. Fotografie v plné velikosti se budou započítávat do vašeho bezplatného 15 GB úložného prostoru účtu Google, ale můžete se také rozhodnout nahrát neomezené množství fotografií v menším rozlišení.
 • Flickr: Aplikace Flickr již není nepořádek. Flickr nabízí funkci automatického nahrávání pro nahrávání fotografií v plné velikosti, které pořídíte, a bezplatné účty Flickr nabízejí obrovský úložný prostor o velikosti 1 TB pro ukládání fotografií. Už jen díky obrovskému množství bezplatného úložiště stojí za pozornost Flickr.

3 automatické zálohování google+ ios

Použijte kteroukoli z těchto služeb a získáte online řešení pro automatické zálohování fotografií, na které se můžete spolehnout. Získáte pořádný kus volného místa, vaše fotografie nebudou nikdy automaticky smazány a můžete k nim snadno přistupovat z jakéhokoli zařízení. Nebudete se muset starat o ukládání místních kopií svých fotografií a jejich ruční zálohování.


Apple by měl tento nepořádek napravit a nabídnout lepší řešení pro dlouhodobé zálohování fotografií, zejména s ohledem na omezení, která nejsou uživatelům okamžitě zřejmá. Dokud to neudělají, aplikace třetích stran jsou připraveny zasáhnout a zaujmout jejich místo.

reklama

Své fotografie můžete také automaticky zálohovat na web v systému Android pomocí automatického nahrávání Google+ nebo nahrávání z fotoaparátu Dropboxu.

Obrazový kredit: Simon Yeo na Flickru

ČTĚTE DALŠÍ

 • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
 • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
 • › Co je trhání obrazovky?
 • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
 • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?