Když se snažíte dostat ze svého zařízení co nejvíce života, je snadné přehnaně přemýšlet o bateriích. Ne. Když je to možné, zapojte svá zařízení, noste s sebou baterii a pokračujte ve svém životě.

Nedávný příspěvek na Redditu od uživatele slinky317 zasáhl uživatele Androidu. Tady je podstata:

Zjistil jsem však, že můj život je mnohem lepší, když budu předpokládat, že výdrž baterie bude hrozná. V autě a 90% baterie? Zapojte to. V kanceláři? Začněte nabíjet. Ven na dlouhý den nebo večer? Raději si vezměte baterii.

Je to tak jednoduchá rada, že byste mohli předpokládat, že je špatná, takže jsem si promluvil se svými kolegy a provedl jsem průzkum. Můj závěr: toto je dobrá rada a všichni bychom se jí měli řídit. Nabíjejte svůj telefon nebo notebook, kdykoli je to možné – nic tím nezkazíte a dáváte si tu nejlepší šanci, že celý den vydržíte s energií.

A co nabíjecí cykly?

Pokud si myslíte, že nabíjení baterie během dne zní jako špatný nápad, chápu to: já také. A důvod, proč jsem si myslel, že to souvisí s nabíjecími cykly. Mnohokrát jsem slyšel, že připojení a odpojení zařízení je jeden nabíjecí cyklus a že baterii lze cyklovat pouze tolikrát, než se její kapacita sníží.

Chyběl mi klíčový bod: úplný cyklus není pokaždé, když zařízení připojíte a odpojíte, ale pokaždé, když spotřebujete energii jedné baterie. Chcete-li citovat dokumentaci společnosti Apple:

Můžete například spotřebovat polovinu nabití notebooku za jeden den a poté jej plně nabít. Pokud byste totéž udělali další den, počítalo by se to jako jeden nabíjecí cyklus, nikoli dva. Tímto způsobem může dokončení cyklu trvat několik dní.

reklama

To znamená, že připojení telefonu, když je na 95 procentech, se nepočítá jako nabíjecí cyklus; počítá se to jako pět procent z jednoho cyklu. Takže až budu příště v autě s většinou nabitou baterií, možná ji zapojím, protože spotřebuji jen pět procent cyklu, který stejně spotřebuji. Čekání nemá žádnou výhodu, takže to můžete také doplnit.

Paměť baterie už není věc

Ale co paměť baterie, možná se ptáte. Chápu proč, ale není to relevantní otázka – v minulosti jsme vyvrátili mýty o bateriích a toto je jeden z nich.

Uživatelé moderních telefonů a notebooků se nemusí starat o „paměť“, protože lithium-iontové baterie, které nyní používáme, nemají stejný problém jako baterie NiMH a NiCd. Stručně řečeno, tyto starší typy baterií trpí paměťovým efektem, kdy by jejich maximální kapacita pomalu klesala, pokud by byly pravidelně nabíjeny po pouze částečném vybití. Pokud například běžně necháte baterii vybít na 50 % a poté ji znovu nabijete, může si baterie časem zapamatovat těchto 50 % nabití jako maximální úroveň nabití.

Ale s lithium-iontovými bateriemi to již neplatí. Baterii nemusíte pravidelně zcela vybíjet: mělké vybíjení a nabíjení jsou v pořádku.

Pravidelné úplné vybíjení moderní lithium-iontové baterie je pro ni ve skutečnosti velmi špatné a měli byste se zvláště vyvarovat toho, aby takové baterie zůstaly vybité po dlouhou dobu.

PŘÍBUZNÝ: Odhalení mýtů o výdrži baterie u mobilních telefonů, tabletů a notebooků

Noste vždy sadu baterií

Jel jsem na kole na párty, když se mi vybila baterie v telefonu. Adresu jsem neměl po ruce nikde jinde než v telefonu a byl jsem půl hodiny od domova. Nakonec jsem zaklepal na dveře cizích lidí a zeptal se, jestli se můžu zapojit tak dlouho, abych viděl adresu. Šest lidí mě odmítlo, než mě někdo konečně připojil.

reklama

Nebuď jako já. Noste s sebou plně nabitou baterii, kamkoli jdete, pro každý případ. Zde je náš návod na nákup.

Vaše baterie je navržena tak, aby byla používána

Chápu, proč lidé vytvářejí propracované bateriové rituály. Životnost baterie je důležitá a je na škodu vidět, že se silná baterie časem vybije.

Ale trávit příliš mnoho času přemýšlením o dlouhodobém zdraví vaší baterie vám nepřinese mnoho výhod a často to znamená, že baterii právě teď nevyužíváte. Je lepší o věcech nepřemýšlet a obecně jen udržovat věci nabité.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?