Nejlepší bezdrátové ovladače pro PC hry

Buďme upřímní, konfigurace klávesnice a myši může být nepohodlná a neintuitivní. Pokud se chcete odreagovat, odpočinout si a ponořit se přímo do pohlcující nové hry, budete potřebovat bezdrátový ovladač.

Aktualizace: Tipy v tomto shrnutí již nejsou k dispozici nebo jsou zastaralé. Nejnovější nejlepší bezdrátové herní ovladače najdete v naší aktualizované příručce.

Věc je, že bezdrátové PC ovladače přicházejí v mnoha tvarech a velikostech. Není vždy jasné, kdy bude ovladač fungovat s vaším počítačem, a některé ovladače jsou podporovány více hrami než jiné.

To je důvod, proč jsme si našli čas a sesbírali ty nejlepší bezdrátové PC řadiče, které lze za peníze koupit. Všechny tyto ovladače podporují připojení Bluetooth a všechny pracují s oblíbenými klienty, jako je Steam a Unity.

Pokud váš počítač nemá žádný vestavěný hardware Bluetooth, budete k používání těchto bezdrátových ovladačů potřebovat Bluetooth USB dongle. Ano, někteří výrobci ovladačů prodávají vyhrazené hardwarové klíče USB, ale obvykle jsou dražší a méně univerzální než univerzální klíč Bluetooth.

Steam Controller (90 $)

Pokud jste zarytý hlásatel klávesnice s ostudnou touhou po pohodlných ovladačích, měli byste se podívat na oficiální ovladač Steam. Toto podivně vypadající zařízení je v podstatě spojením intuitivního designu ovladače a přesnosti klávesnice a myši. Tento ovladač můžete použít k hraní her, psaní zpráv nebo procházení webu s úžasnou rychlostí a přesností. Můžete jej dokonce použít ke hraní her na psaní, aniž by se musel používat karpální tunel vyvolaný klávesnicí.

Ovladač Steam je mistrovským dílem inženýrství, ale může být také oříškem. Tento ovladač prochází strmou křivkou učení, takže se nejlépe hodí pro hráče, kteří opravdu potřebují přizpůsobení a přesnost klávesnice na pohodlném gamepadu. Pokud chcete pouze připojit intuitivní ovladač a začít hrát hru, pak byste měli vyzkoušet známější kus hardwaru.

Koupit na Amazonu

Ovladač Xbox One (44 USD)

Ach, starý osvědčený ovladač pro Xbox One. Jedná se o druh gamepadu, který je povědomý hned po vybalení z krabice. Je citlivý, pohodlný a určitě vám zpříjemní hraní na PC

Ovladač Xbox One se překvapivě snadno spáruje s PC a funguje s drtivou většinou her na Steamu a Unity. Navíc přizpůsobení ovladače Xbox na PC je hračka, takže během několika minut můžete sestavit nové schéma ovládání pro své hry.

Koupit na Amazonu

Ovladač DualShock 4 PS4 (46 $)

Ovladač DualShock 4 (ovladač PlayStation 4) je další známý, snadno použitelný bezdrátový gamepad. Jeho tlačítka reagují, jeho analogové páčky jsou snem a je pohodlný ve většině rukou.

Stejně jako ovladač pro Xbox One je i DualShock 4 podporován většinou her a spárování s počítačem je snadné. Nemluvě o tom, že touchpad na ovladači DualShock 4 lze použít jako podložku pod myš na PC nebo jej lze naprogramovat na určité vstupy tlačítek.

Koupit na Amazonu

Ovladač Xbox One Elite (164 USD)

Ovladač Xbox One Elite je v podstatě ultra přizpůsobitelná verze standardního ovladače Xbox One. Dodává se s několika sadami vyměnitelných směrových padů a analogových pák a má čtyři vyměnitelné (a odnímatelné) zadní pádla, která lze přiřadit k různým vstupům tlačítek. Ovladač Xbox One Elite má navíc na přední straně přepínač „profil“, takže můžete snadno přepínat mezi různými přizpůsobenými konfiguracemi tlačítek.

Měli byste utratit 164 $ za ovladač? Možná. Tento gamepad je určen pro hardcore hraní a je oblíbený mezi profesionálními hráči. Stojí to za ty peníze, pokud chcete být extra dobří ve střílečkách a bojových hrách, ale pro většinu situací je to pravděpodobně přehnané.

Koupit na Amazonu

Ovladač Nintendo Switch Pro (57 $)

Ovladač Nintendo Switch Pro je všestrannější, než byste si mysleli. Protože se Nintendo Switch připojuje k ovladačům přes Bluetooth, můžete ovladač Switch Pro připojit k PC stejně jako jakýkoli jiný Bluetooth gamepad.

Zatímco většina her nativně nepodporuje ovladač Pro, herní klienti (jako Steam) automaticky mapují ovladač Pro jako gamepad pro Xbox One. Tlačítka budou stále reagovat a páčky budou stále vyjadřovat spoustu detailů.

Jako vedlejší poznámku můžete také připojit Nintendo Joy-Con k počítači přes Bluetooth. Toto nastavení ale není ideální (zatím), protože váš počítač rozpozná levou a pravou stranu Joy-Conu jako dva samostatné ovladače.

Koupit na Amazonu

Ovladač GameSir G3s (31 USD)

Pokud hledáte levnou alternativu k ovladači DualShock 4, pak byste se měli podívat na GameSir G3s. Tento ovladač je speciálně navržen pro práci s počítači PC a zařízeními Android a okamžitě funguje s většinou her.

Tento ovladač má vše, co byste očekávali od moderního gamepadu, včetně „klikacího“ palce a čtyř tlačítek na rameni. Navíc má programovatelná tlačítka „turbo“ a „clear“ (určená pro použití s ​​emulátory) a tlačítko „home“, které lze použít pro přístup k nabídce vašeho herního klienta.

Koupit na Amazonu

Ovladač SteelSeries Stratus (33 USD)

Pokud hledáte levnou alternativu k ovladači Xbox One, měli byste se podívat na SteelSeries Stratus. Stejně jako GameSir G3s je Stratus navržen speciálně pro hraní na PC a Androidu. Je to jeden z nejoblíbenějších ovladačů třetích stran na trhu, takže dobře funguje s velkou většinou počítačových her.

Stejně jako ovladač pro Xbox One je SteelSeries Stratus pohodlný, citlivý a moderní. Má „klikací“ analogové hole a má čtyři ramenní vycpávky. Jen mějte na paměti, že na rozdíl od ovladače Xbox One běží analogové páčky Stratusu kolmo – jsou na spodní polovině ovladače, podobně jako ovladač DualShock 4.

Koupit na Amazonu

Ovladač ve stylu PowerA GameCube (40 $)

Jste velkým fanouškem emulátorů? Ovladač ve stylu ThePowerA GameCube je levný a snadný způsob, jak získat bezdrátovou retro opravu. Je téměř identický s původním ovladačem GameCube, kromě jeho zvláštní sady tlačítek menu, a lze jej spárovat s vaším PC, telefonem nebo Nintendo Switch.

Než si koupíte tento ovladač, mějte na paměti, že není ideální pro moderní hraní. Za prvé, budete muset trochu přemapovat, aby tento ovladač fungoval na Steamu nebo Unity. Navíc nemá vestavěnou funkci dunění a jeho design je trochu zastaralý.

Koupit na Amazonu

Leave a Comment