Nest přestává skladovat produkty na Amazonu poté, co byla jeho nová zařízení zakázána

V důsledku sporu mezi Googlem a Amazonem není YouTube k dispozici na zařízeních Echo nebo Fire TV. Jednou oblastí sporu je dostupnost produktů pro chytrou domácnost Nest a nová dnešní zpráva podrobně popisuje diskusi mezi těmito dvěma společnostmi a odhaluje možné zapojení Jeffa Bezose.

Mezi tyto nové produkty patří domácí bezpečnostní systém Nest Secure, cenově dostupný termostat E a špičková Cam IQ.

Maloobchodní tým Amazonu během konferenčního hovoru Nest poznamenal, že to nebylo kvůli kvalitě produktu, ale spíše rozhodnutí, které „přišlo shora“. dnešní S zpráva poznamenává, že na konci hovoru měli zaměstnanci Nest dojem, i když jim nebylo výslovně řečeno, že zakladatel a generální ředitel Amazonu Jeff Bezos vydal tento příkaz.

V reakci na to Nest již nebude prodávat žádný ze svých produktů na Amazonu poté, co dojdou stávající zásoby. To je údajně způsobeno tím, že společnost chce mít k dispozici kompletní řadu.

To, co pravděpodobně stojí za tímto zákazem nového produktu, je vlastní sada hardwaru pro inteligentní domácnost Amazon. Zrovna tento týden koupil Amazon výrobce chytrých zvonků Ring za 1 miliardu dolarů.

Mezitím, na začátku tohoto měsíce, se Google lépe postavil k boji proti Amazonu tím, že integroval Nest do své hardwarové divize. Google tento krok dříve koncipoval jako způsob, jak posílit integraci s Google Assistant a další celopodnikové snahy o AI.

Kromě toho, že produkty Nest nejsou dostupné, na Amazonu chybí také řada chytrých reproduktorů Google Home. Internetový prodejce slíbil, že bude prodávat streamovací zařízení Chromecast, ale téměř o tři měsíce později stále nejsou k dispozici.

Google na odvetu stáhl YouTube z Echo Show a později Fire TV. Je nepravděpodobné, že se tento spor v dohledné době vyřeší.

YouTube je masivní platforma Google pro streamování videa, která přijímá videa od velkých i malých tvůrců

Amazonka

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment