Nové dálkové ovládání Android TV od Googlu vyžaduje aktualizaci

Dálkové ovládání v aplikaci Google TV, které dorazilo začátkem tohoto týdne, začíná fungovat po aktualizaci na zařízeních Android TV.

Měsíce jsme očekávali příchod dálkového ovládání v aplikaci pro zařízení Android TV, které včera oficiálně dorazilo na Android prostřednictvím aplikace Google TV nebo aplikace Filmy a TV Play v oblastech, kde ke změně značky nedošlo. Při našem testování jsme jej však nedokázali spárovat s žádným zařízením Android TV nebo Google TV.

Jak sdílí juzmafia na Redditu, řešení přichází prostřednictvím aktualizace aplikace 淎ndroid TV Remote Service. Po uvedení nyní prostřednictvím obchodu Google Play musíte tuto aplikaci nainstalovat do televizoru, nikoli do telefonu. Aktualizace přináší aplikaci z verze 4.7 na 5.0.

Po instalaci je aplikace Google TV – nová možnost 淭V Remote, přístupná prostřednictvím Rychlého nastavení a prostřednictvím samotné aplikace, schopna rozpoznat a spárovat se s konkrétním zařízením Android TV. Všechny funkce dálkového ovladače, včetně tlačítka asistenta a možností klávesnice, fungují přesně tak, jak očekáváte od fyzického dálkového ovladače.

Zajímavým vedlejším efektem aktualizace Android TV Remote Service je, že starší 淈a href=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote”>Android Aplikace TV Remote Control, kterou Google TV/Filmy Play nahrazují, je již nelze spárovat, v našem testování. Vzhledem k tomu, že aplikace nezaznamenala aktualizaci od roku 2017 a stále nese vizuální estetiku aplikace Material Design z roku 2014, je tento krok upřímně nejlepší.

Dalším zvláštním vtipem, který je uveden v příspěvku na Redditu, je, že může být vyžadována aktualizace na Gboard 11.0 nebo vyšší, i když v tuto chvíli není jasné proč.

Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat, zda můžete nainstalovat aktualizaci služby Android TV Remote Service, je otevřít na televizoru Obchod Play, podržet tlačítko Asistent a říct 淧lay Store a vyhledat aktualizace. Pokud aktualizace ještě není k dispozici, budete to muset zkontrolovat znovu později.

Alternativně sdílela juzmafia soubor APK, aby aktualizaci nainstalovala ručně, ale boční načítání aplikací na Android TV není tak přímočarý proces jako na telefonech, takže to většině lidí nedoporučujeme.

Kyle je autor a výzkumník pro , se zvláštním zájmem o produkty Made by Google, Fuchsia a Stadia.

Máte tip nebo si chcete popovídat? Twitter nebo e-mail. [email protected]

Leave a Comment