Nový Chromecast nepodporuje 4K (ale zde je to, co dělá)

O novém Chromecastu toho není moc co říct. Je téměř identický s jeho 2nd generace, dokonce až na cenu 35 USD. Jo a nepodporuje 4K.

Rozhodnutí společnosti Google omezit nový Chromecast na 1080p se zdá být krátkozraké, zvláště když vezmete v úvahu, že Amazon a Roku mají 4K streamovací zařízení ve stejné cenové kategorii jako Chromecast. Ale nezapomínejme, že Google již má zařízení pro streamování 4K: Chromecast Ultra! Problém je, že Ultra stojí 69 dolarů. Tato ekonomická překážka vyvolává silnou otázku: měli byste si koupit nový Chromecast, upgradovat na Chromecast Ultra nebo koupit streamovací zařízení od konkurence?

Jak se změnil Chomecast?

Starý Chromecast vypadal jako lesklý osvěžovač vzduchu pro vaše auto. Uprostřed měl logo Chromecast a nahoře trčel ohnutý HDMI dongle. Fanouškům starého designu se uleví, když budou vědět, že nový Chromecast má stejný starý tvar a stejný starý dongle. Google však nahradil starou lesklou plastovou skořepinu matnou povrchovou úpravou a vyměnil logo Chromecast za elegantní logo Google 淕. K dispozici jsou dvě barevné varianty: křída a dřevěné uhlí. Osobně si myslím, že křídový design vypadá jako obří dechovka, nebo poloviční náušník. Chromecast se každopádně houpe za vaší televizí, takže můžeme zapomenout na zdání a jít dál.

Zopakuji, že nový Chromecast nemá 4K. Google ale aktualizoval hardware, takže nový Chromecast údajně běží o 15 procent rychleji než předchozí model. Zatímco předchozí model uměl pouze 30 snímků za sekundu při 1080p, nový dokáže běžet rychlostí 60 snímků za sekundu při 1080. Zvýšil se také dosah Wifi, což je příjemné, protože Chromecast stále nemá ethernetový port.

Nakonec bude mít Chromecast podporu reproduktorů pro více místností. Budete moci přenášet zvuk ze zařízení do kompatibilních reproduktorů po celém domě. I když tato funkce může být užitečná pro lidi s mnoha reproduktory Bluetooth nebo zařízeními Google Home, nemusí to být něco, co průměrného spotřebitele zajímá.

Nový Chromecast stále používá k napájení adaptér Micro USB, což je v pořádku. I kdyby nový Chromecast používal kabel USB-C, opravdu byste ho vyhrabali zpoza televize, abyste do něj zapojili něco jiného? Asi ne. A stejně jako jeho předchůdci, Chromecast stále nemá dálkové ovládání, k ovládání potřebujete telefon nebo tablet. I když to může být pro někoho překážkou, jiní tomu mohou dát přednost.

Kup nyní

Co říkáte na Chromecast Ultra? (69 $)

Ultra je stejně jako běžný Chromecast, ale o něco lepší. Nejen, že Chromecast Ultra podporuje 4K, má také ethernetový port a extra výkon. Ano, díky těmto rozdílům je Ultra mnohem přitažlivější než běžný Chromecast, ale Chromecast Ultra je téměř dvakrát dražší než běžný Chromecast. Díky tomu je mnohem dražší než Amazon Fire TV Stick 4K (49,99 $) a Roku Premier (39,99 $).

Ti, kteří znají Project Stream, se mohou ptát, zda Google plánuje udělat z Chromecastu kompatibilní zařízení. Kdyby ano, nebylo by lepší s kabelovým připojením k internetu a 4K? Pokud podporuje Project Stream dělá (Google nenaznačil, že se tak stane), může být chytré investovat do Chromecastu Ultra. Ale v tuto chvíli neexistuje nic, co by naznačovalo jeden nebo druhý způsob, takže dokud nevyjde něco oficiálního, je to stále hazard.

Kup nyní

Amazon Fire TV Stick 4K (49,99 $)

Nejnovější streamovací zařízení Amazonu je ve stejné cenové kategorii jako nový Chromecast, ale má funkce Chromecastu Ultra. Nový Fire TV Stick je kompatibilní s 4K, podporuje Alexa, má přístup k Amazon Video (Chromecast nemůže) a lze jej připojit k Ethernetu pomocí adaptéru.

Fire TV Stick 4K je opravdu skvělá volba, pokud se nestaráte o ekosystém Google, a je to obzvláště dobrá volba, pokud máte doma zařízení jako Echo. Největší nevýhodou je, že uživatelské rozhraní je poněkud neohrabané a neuspořádané. Možná není tak efektivní jako Chromecast, ale má všechny stejné klíčové funkce.

Máte také možnost vyměnit starou Fire Stick (nebo jiné streamovací zařízení) za 20 $ z nového, což je pěkný malý obchod. Máme o tom více informací zde – a pokud jste zvědaví, jak si Fire Stick 4K stojí v porovnání s ostatními streamovacími boxy Amazonu, máme přehled, který by s tím měl pomoci.

Koupit na Amazonu

The Roku Premiere ($39.99)

Roku檚 new Premiere je za rozumnou cenu 39,99 $, což je pouze o 5 $ více než nový Chromecast. Ano, má 4K. Nemá ale ethernetový vstup, takže pokud budete streamovat obsah ve 4K, budete potřebovat přiměřeně dobrou Wifi.

Roku Premiere je nejlevnější zařízení se 4K. Pokud chcete získat 4K streamer co nejlevněji, bude tento fungovat dobře. Ale pokud můžete žít bez 4K, možná budete chtít získat Chromecast. Je to jednodušší zařízení s jednodušším rozhraním, i když rozsáhlý katalog obsahu Roku může být také přitažlivý.

Koupit na Amazonu

The RokuPremiere+ (84,15 $)

Premiere+ je stejně jako Premiere, až na to, že má ethernetový port a slot pro kartu micro-SD. Pokud do Premiere+ vložíte kartu micro SD, použije další paměť k uložení více věcí. Nejsem si jistý, proč byste potřebovali přidat úložiště do krabice, která primárněproudy spokojený, ale nikdy jsem nebyl příliš bystrý. Každopádně, pokud si do Premiere+ nestáhnete spoustu aplikací, pravděpodobně do něj nebudete muset vkládat kartu.

Pokud jste unavení z toho, jak váš spolubydlící nebo další významná osoba ve 2:00 křičí Buffy The Vampire Slayer, možná vás zaujme „Noční režim poslechu“ Premiere+. Co je to „režim nočního poslechu“? Dálkové ovládání Premiere+ má konektor pro sluchátka a se zařízením je dodávána dvojice špuntů do uší. Zapojíte fialová sluchátka do dálkového ovladače a zvuk přestane vycházet z vašeho televizoru, pouze vychází ze sluchátek. Docela senzační.

Premiere+ je dražší než Chromecast Ultra, ale pokud máte rádi slot Micro SD nebo konektor pro sluchátka, klidně si ho kupte. V opačném případě se možná budete chtít blíže podívat na Chromecast Ultra – někteří by tvrdili, že je to pohodlnější než zařízení Roku.

Jo, a nekupujte si toto myšlení, že můžete přehrávat média z SD karty, protože to nejde. To je důležitá poznámka – slot pro SD kartu je přímo pro rozšířené úložiště aplikací.

Pokud jste se rozhodli pro Roku, ale nejste si jisti, který z nich je pro vás ten pravý, máme pro vás také pokryto.

Koupit na Amazonu

Respektujte Chromecast, ale zvažte své možnosti

V tomto případě je Chromecast tím nejpřímějším streamovacím zařízením, které si můžete koupit. Nemusíte se vypořádat s neohrabaným rozhraním nebo proprietárním dálkovým ovládáním – je to rychlé a pohodlné. Je to skvělé, pokud chcete frontu na YouTube na večírek nebo pokud chcete hodit seznam hudebních skladeb, když jste sami doma. Chromecast skvěle funguje s Google Home a Google Assistant a nechybí ani přihlášení hosta, které udrží vaše preference na zařízení v bezpečí. Chromecast se osvědčil. Respektujte Chromecast.

Řekněme, že hledáte levné streamovací zařízení, ale uvízli jste mezi Chromecastem za 35 $, Roku Premier za 39,99 $ a Amazon Fire TV Stick 4K za 49,99 $. Je tu jedna otázka, kterou si musíte položit: opravdu jsem teď tak posedlý 4K? Pokud jste právě teď tak posedlí 4K, měli byste shodit dalších 5 až 10 $ za Roku Premier nebo Fire Stick 4K. Pokud vás 4K nezajímá nebo pokud vaše televize nepodporuje 4K, měli byste Chromecast vážně zvážit. Za zařízení, které je super hladké a spolehlivé, byste zaplatili pouze 35 USD.

Ale co když je vaše situace trochu složitější? Co když máte doma nastavený ekosystém Google a vy? opravdu chcete 4K streamovací zařízení? Chromecast již funguje skvěle s Google Home a Google Assistant. A jen si představte ovládání streamu Chromecastu v rozlišení 4K pomocí svého nejnovějšího Pixelu nebo Chromebooku. Můžete si buď koupit Chromecast Ultra za 69 $, nebo počkat, až cena klesne. Možná to bude na Černý pátek levnější. Promiňte!

Co když uvíznete mezi prémiovými zařízeními? V takovém případě se zdá, že Amazon檚 Fire TV Stick 4K má nejlepší hodnota. Dělá vše, co umí Chromecast Ultra a Roku Premier+ za 49,99 $ (jen o 10 $ více než nový Chromecast). Opět můžete vyměnit staré streamovací zařízení (i když nefunguje!), abyste získali slevu 20 $, což je šíleně levné. Je také integrován s Alexou a má přístup k Amazon Video, což je plus pro všechny fanoušky služby Amazon.


Nový Chromecast si můžete objednat nyní za 35 $ nebo si ho vyzvednout v obchodě. Pokud vás Chromecast Ultra zaujal, můžete si tuto věc pořídit za 69 $. Fire Stick TV 4K je k dispozici pro předobjednávku od Amazonu a bude odeslána 31. říjnaSvatý. Roku Premier a Roku Premier+ jsou k dispozici také na Amazonu.

Leave a Comment