Nový prohlížeč Edge společnosti Microsoft je nyní dokončen a je k dispozici ke stažení. Tento nový prohlížeč je založen na Chromiu, který tvoří základ Google Chrome. Uživatelé Windows 10 také získají nový prohlížeč Edge automaticky dodávaný prostřednictvím služby Windows Update v příštích několika měsících.

Edge je k dispozici pro Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, macOS, iPhone, iPad a Android. Microsoft dokonce v budoucnu slíbil Edge pro Linux – žádné překvapení, protože Chrome již běží na Linuxu.

Nový prohlížeč Edge nabízí mnoho funkcí, které najdete v prohlížeči Google Chrome, funkce nacházející se ve starším Edge, jako je podpora pro psaní souborů PDF pomocí stylusu, a nové funkce, jako je režim Internet Explorer pro přístup ke starším webovým stránkám bez skutečného otevření aplikace Internet Explorer. A ano, nový Edge pracuje s rozšířeními pro Chrome.

Microsoft také tvrdě sází na ochranu soukromí pomocí „prevence sledování“, která je na Edge standardně povolena a blokuje mnoho typů sledovačů na webu.

Po instalaci nového Edge se starý prohlížeč Edge ve vašem systému skryje. Nový prohlížeč Edge dokáže automaticky importovat data starého prohlížeče Edge, takže o nic nepřijdete.

reklama

Microsoft má více informací o Edge k dispozici ve svém oznámení. Těšíme se na další využití.

I když zůstanete u Google Chrome, díky spolupráci Microsoftu bude Chrome lepší.

Nový prohlížeč Microsoft Edge založený na Chromiu, který zobrazuje stránku Nová karta.

PŘÍBUZNÝ: Jak Microsoft chystá Google Chrome ještě vylepšit

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu