Odkaz na „Bixby“ se objevuje na webových stránkách společnosti Samsung, což naznačuje, že se nemusí jednat o plnohodnotného digitálního asistenta

Již nějakou dobu se šušká o záměru Samsungu zapojit se do závodu AI a uvést na trh konkurenta, jako je Asistent Google, Siri, Alexa a Cortana, při uvedení svého nadcházejícího Galaxy S8.

Slyšeli jsme, že by se mohl jmenovat „Bixby“ a díky malému úryvku to vypadá, že tomu tak skutečně bude. O tom, co Bixby vlastně je, by však mohlo být něco víc…

Na stránce ochrany osobních údajů společnosti Samsung Italy je ve skutečnosti mezi spoustou věcí, které vás pravděpodobně nikdy nebudou zajímat, slovo „Bixby“. Jméno asistenta je spojeno s „hlasovými příkazy“, což jistě zní hodně jako něco, co by udělal pomocník AI, ale přítomnost S Voice v předchozí větě to všechno zní trochu matoucí.

Dotyčný malý odstavec zní asi takto (je to překlad, který jsem vytvořil jako rodilý italský mluvčí):

V závislosti na vašem modelu a regionu budete moci svému mobilnímu zařízení sdělit, aby aktivovalo určité funkce, jako je přehrávání skladeb ze seznamu skladeb nebo hledání něčeho na webu. pomocí S Voice. Kromě toho budete moci ovládatvšechny operace prováděné pomocí dotykového rozhraní pomocí hlasových příkazů s Bixbym.

Za prvé, pokud to zní trochu divně, je to proto, že původní text v italštině vůbec nezní domorodě. Moje peníze jsou na tom, že to bylo přeloženo z jiného jazyka, takže je to trochu záhadné. Pokud je však moje chápání správné, zní to skoro, jako by Bixby nebyl „tradiční“ digitální asistent, ale spíše vestavěný nástroj, který uživatelům umožňuje provádět každou akci dotykového uživatelského rozhraní hlasem.

Můžete například požádat o otevření aplikace a možná se v ní dokonce nějak pohybovat. To je alespoň to, na co odkazuje úryvek tohoto textu. Nicméně, jak je uvedeno výše, složitější věci, jako je přímé přehrávání konkrétní skladby ze seznamu skladeb nebo vyhledávání na webu, by údajně stále zvládal S Voice; jak předpokládám, věci jako nastavení připomenutí nebo žádost o vtip.

Vím, že to zní divně, a znovu se vsadím, že možná došlo k nějaké chybě v překladu, takže to berte s rezervou. Řídím se jen tím, co ten text říká. Mít úplnou kontrolu nad každou možnou akcí na vašem smartphonu jednoduše pomocí hlasu by však mohlo být skvělé, pokud se provede správně. Ale co myslíš? Napište nám do sekce komentářů níže.

Samsung je technologický konglomerát se sídlem v Jižní Koreji, který vyrábí jedny z nejpopulárnějších smartphonů na světě.

Galaxy S8

Italština. Technický nadšenec, milovník videoher, fotografování a hudby, nadšenec do komiksových filmů a milovník dobrého designu. Amatérský fotograf (VSCO, 500px), spisovatel a reportér pro .

Google Pixel

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment