Ve světě, kde si můžete nechat vykreslit 3D scény v reálném čase jako pozadí vašeho smartphonu, nejsou obyčejné černé tapety tou nejpoutavější možností. Mohou však nabídnout vylepšení výdrže baterie oproti barevným tapetám…na některých displejích.

Obyčejné černé tapety mohou také usnadnit čtení textu a pomáhají ikonám vyniknout. Neztratí se ve změti barev – ani v animovaných rybách, pokud používáte živé tapety.

Ušetří to životnost baterie?

Na většině počítačových obrazovek, jako je obrazovka počítače, na které pravděpodobně čtete tento článek, vám použití černého pozadí neušetří žádnou výdrž baterie. Bez ohledu na to, jakou barvu má pixel, zda je tmavě černý nebo oslepující bílý, zadní strana obrazovky je podsvícena a neustále vydává světlo. Černé pixely blokují více podsvícení, ale stále je za černým pixelem a využívá energii.

U mnoha přenosných zařízení, včetně iPhonu od Apple, můžete ušetřit jakoukoli výdrž baterie použitím černého pozadí. Stejně jako na LCD monitoru počítače, podsvícení iPhonu neustále svítí, když je obrazovka zapnutá.

To však neplatí, pokud používáte mobilní zařízení s displejem AMOLED (také známým jako Super AMOLED nebo OLED). OLED obrazovky nemají pevné podsvícení. Každý pixel na obrazovce OLED je 渙rganická světelná dioda, která produkuje své vlastní světlo. Když je pixel černý, neprodukuje žádné světlo. Když je pixel bílý, produkuje světlo.

reklama

Jinými slovy, pokud na displeji AMOLED použijete černé pozadí, bude váš displej produkovat méně světla. Pomůže to šetřit energii baterie a vyždímat z vašeho zařízení delší výdrž baterie.

Existuje mnoho zařízení s displeji AMOLED, včetně populárního Samsung Galaxy S3. Nokia Lumia 900 má AMOLED displej, i když Lumia 920 má IPS LCD displej. Chcete-li zkontrolovat typ displeje vašeho smartphonu nebo tabletu, prozkoumejte jeho specifikace nebo proveďte vyhledávání Google.

Obrazový kredit: KhE na Flickru

Nastavení obyčejné černé tapety na Androidu

Chcete-li v systému Android nastavit obyčejnou černou tapetu, otevřete tuto stránku ve svém prohlížeči a klepnutím sem zobrazte obrázek obyčejné černé tapety. Dlouze stiskněte obrázek a klepnutím na Uložit obrázek jej uložte do zařízení.

Dlouhým stisknutím na domovské obrazovce a klepnutím na Galerie vyberte tapetu ze svého zařízení. Pokud používáte starší verzi Androidu nebo rozhraní poskytnuté výrobcem, možná budete muset po dlouhém stisknutí domovské obrazovky klepnout na Tapeta.

Klepněte na složku Stáhnout v galerii, vyberte obyčejnou černou tapetu a potvrďte operaci.

Pamatujte: Nastavení obyčejné černé tapety zlepší výdrž baterie vašeho Androidu pouze v případě, že má OLED displej. Máme však také několik tipů, které pomohou maximalizovat výdrž baterie jakéhokoli zařízení Android. Nepoužívej však úkolového zabijáka.

Nastavení obyčejné černé tapety na iOS

Chcete-li nastavit obyčejnou černou tapetu na iOS, otevřete tuto stránku v Safari a klepnutím sem zobrazíte obrázek na pozadí s obyčejným černým pozadím. Dlouze stiskněte tapetu a uložte ji do svého zařízení.

reklama

Vraťte se na domovskou obrazovku, klepněte na ikonu Nastavení a vyberte Jas a tapeta.

Vyhledejte novou tapetu a vyberte si svůj fotoaparát, abyste viděli černý obrázek, který jste si uložili. Vyberte jej jako pozadí.

Nastavení obyčejné černé tapety nezlepší výdrž baterie na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch. Nebojte se, i když máme několik tipů, jak zlepšit výdrž baterie vašeho zařízení iOS.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu