Píseň uvízla ve vaší hlavě? Pusťte to do Vyhledávání Google!

Google/YouTube.com

Stalo se vám někdy, že vám v hlavě uvízla písnička, ale netušili jste, co to je? Možná jste ani neznali žádný text, což ztěžuje hledání. Stalo se mi to víckrát, než si myslím. Ale ty dny jsou pryč, protože teď můžetehučení skladby do Vyhledávání Google. A dá vám to výsledky.

Nová funkce je dostupná pro iOS i Android v aplikaci Google nebo pomocí Google Assistant. Ani jeho používání nemůže být jednodušší – klepněte na mikrofon a poté vyhledejte skladbu. Broukej, zpívej nebo pískej, co máš v hlavě. Vyhledávání pak použije strojové učení, aby se co nejlépe našlo odpovídající stopu.

I když to vypadá jako docela jednoduchá věc, ve skutečnosti je to docela fascinující použití. Google říká, že je schopen rozebrat zvuk „transformací [it]do sekvence založené na číslech představující melodii písně“ – to znamená, že by to mělo fungovat, i když nemůžete nosit melodii v kbelíku (díky za tu frázi, mami).

V příspěvku na blogu Google vysvětluje, že melodie písně je „jako její otisk prstu“, protože každá je jedinečná. Pokud můžete broukat něco, co vzdáleně zní jako to, co máte v hlavě, výška nemusí být vůbec přesná, protože variace a změny jsou stále jedinečné pro danou skladbu. No, stejně pro většinu písniček.

Takže ano, až příště dostanete ušního červa a nebudete mít ponětí, co to je, máte řešení. Já, za jeden, a vděčný.

Zdroj: Google

Leave a Comment