Pixel 5a 5G vs Pixel 5: Který Pixel byste si měli vybrat? [Video]

Jak si vyberete mezi Pixel 5a s 5G a Pixel 5? No, s tím, že to druhé skončilo, rozhodnutí tak nějak padlo za vás. I tak jsme zde, abychom prozkoumali nuance, rozdíly a to, zda by cenově dostupnější varianta mohla být skutečně lepší koupí.

V mnoha ohledech je Pixel 5a s 5G Pixel 5 XL, který se nikdy nestal. Co je působivější, je nedostatek snižování nákladů, který byl v loňském roce výraznější na Pixel 4a 5G. Pokud přicházíte ze staršího zařízení, toto jsou dvě nejnovější zařízení Pixel, která se mohla objevit ve vašem vyhledávání. Jedna je technicky vlajkovou lodí alespoň do uvedení řady Pixel 6, zatímco druhá je cenově dostupná verze uvedené vlajkové lodi.

Téměř jako minulý rok by se někteří z vás mohli ptát, jestli těch 250 $ navíc stojí za to mezi Pixel 5a s 5G a Pixel 5 alespoň v USA. Omezená dostupnost znamená, že ti z nás mimo USA a Japonsko se prostě nemusí rozhodovat mezi těmito dvěma. Pokud jste mimo USA nebo Japonsko, podívejte se místo toho na Pixel 4a 5G nebo Pixel 5 nebo použijte našeho předchozího průvodce, který vám pomůže s rozhodnutím. Očekávání a situace jsou mimo mísu, nechte si vyložit všechny dostupné informace a určete, co je pro vás lepší nákup:

Jde o případ opomenutí a velikosti, kde většinu rozdílů najdeme mezi Google Pixel 5a s 5G a Pixel 5. Abyste se mohli rozhodnout mezi těmito velmi podobnými kousky, musíte si ve smartphonu zjistit, co chcete a potřebujete. tech.

Zásadní rozdíly mezi Pixel 5a s 5G a Pixel 5a s 5G jsou způsobeny externím hardwarem. Zatímco Pixel 5 obsahuje některé vnitřní hardwarové nerovnosti, je vyroben z více 減remových materiálů a v dlani působí o něco dražším dojmem. Novější zařízení je také o něco větší, 6,34 palce oproti 6 palcům, takže je lepší pro lidi, kteří chtějí větší obrazovku, ale stojí za zmínku, že je u Pixelu 5 omezeno na 60 Hz oproti 90 Hz. rozlišení je prakticky stejné.

Vzhledem k tomu, že 渕ain internals jsou úplně stejné, Pixel 5 by měl v průběhu času fungovat o něco lépe díky zvýšené paměti RAM. To je při každodenním používání prakticky nepostřehnutelné a rychlost čipové sady a úložiště zůstává stejná. Jedním z bonusů ve prospěch Pixelu 5 je nepochybně 90Hz panel, který sice přidává pozlátko plynulejšího výkonu, ale to je prostě kvůli dalším snímkům spíše než nějakému vnímanému nebo přidanému chrčení pod kapotou.

Vnější materiály rozhodně upřednostňují Pixel 5a s 5G, protože unibody konstrukce je prakticky identická s více 減remium Pixel 5. I když je IP hodnocení lepší na Pixelu 5, oba telefony vydrží ponoření do vody, takže novější , levnější model dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí větší Pixel.

Poněkud naneštěstí oba telefony využívají stejný haptický motor, což je okrajový krok dolů od Pixelů 4 a 4 XL z konce roku 2019. Hmatová zpětná vazba je stále dobrá, ale v této fázi roku 2021 nejsou úplně nejlepší na Androidu. stejně jako Pixel 4a 5G má lepší zvuk díky správnému sluchátkovému reproduktoru a směrem dolů směřujícímu výškovému reproduktoru, Pixel 5a s 5G zvukovým zážitkem je mnohem lepší než Pixel 5 a vlajková loď v kombinaci s reproduktorem pod displejem a směrem dolů. odpalování výškového reproduktoru.

Uzamykací obrazovka Google Pixel 5a a Pixel 5 s oficiálními tapetami.

Software na Pixel 5a s 5G a Pixel 5 je jako většina zařízení Made by Google identický. Na rozdíl od předchozího hardwaru nedochází k žádným odstraněním z 5a s 5G, které nevyžadují další hardware. Bez ohledu na to, jaké zařízení si vyberete, budete mít přesně stejný zážitek.

Bezdrátové nabíjení není zahrnuto v Pixel 5a, i když nedávné demontáže ukazují podobnou konstrukci podvozku jako Pixel 5, která je potřebná k bezdrátovému nabíjení.

Ačkoli vyšlo téměř o rok později, novější zařízení stále používá stejnou verzi Androidu 11 hned po vybalení. Oba budou způsobilí pro nadcházející stabilní vydání Android 12, i když se můžete zaregistrovat do beta verze s Pixel 5, ale ne s 5a.

Obě zařízení jako taková budou mít nárok na upgrade OS až na Android 14 včetně. Po tomto vydání budete dostávat měsíční bezpečnostní záplaty až do fáze konce životnosti. Vaše základní každodenní zkušenosti jsou prakticky totožné jak na 5a s 5G, tak na 5 díky stejnému Snapdragonu 765G v srdci obou telefonů.

Obrazovka baterie Google Pixel 5 v Nastavení zařízení.

To je místo, kde věci začínají být zajímavé, protože Pixel 5a přichází s podstatně větší vnitřní buňkou než vlajková loď Pixel 5. Je nanejvýš o 680 mAh větší kvůli podivnému vtipu na Pixelu 5. Zatímco životnost vlajkové lodi Pixel 2020 je poměrně solidní, Pixel 5a s 5G je bateriová bestie díky větší velikosti.

Protože novější model obsahuje 60Hz displej, který životnosti bezesporu pomáhá. Snížením 90Hz displeje na Pixelu 5 na 60Hz můžete vydržet několik dní, ale kvůli dlouhé životnosti je Pixel 5a s 5G dosud nejlepším telefonem Made by Google.

Všimli jste si, že jediným zásadním rozdílem jsou další metody nabíjení, které si Pixel 5 nabízí. Pokud prostě musíte mít bezdrátové nabíjení, pak je toto zařízení to pravé pro vás. Žádný telefon nelze nabíjet rychleji než 18W rychlostí USB-C.

Fotoaparáty na Pixel 5a s 5G a Pixel 5 jsou prakticky totožné zepředu dozadu. To dokonce zahrnuje všechna softwarová vylepšení a režimy fotoaparátu. To nepochybně odstraní stres z výběru mezi těmito dvěma zařízeními, když víte, že žádná ohnisková vzdálenost nebo funkce nezůstaly pozadu. Existují však některé známé problémy s přehříváním fotoaparátu u novějšího modelu, které je třeba ještě vyřešit. Pokud chcete nahrávat video v rozlišení 4K, možná budete chtít ještě chvíli vydržet, abyste zjistili, zda to dokáže aktualizace softwaru.

Žádné zařízení není vybaveno žádnými funkcemi fotoaparátu AR Playground, takže pokud rádi přidáváte 3D postavy a objekty do svých fotografií v reálném čase, možná budete chtít hledat jinde. Je také důležité poznamenat, že na 5a nejsou přítomny spektrální senzory a senzory blikání. Tyto senzory pomáhají zlepšit fotografování, když je zdroj pulzujícího světla, například pod zářivkovým nebo LED osvětlením.

Stejně jako Pixel 4a 5G v loňském roce je to čistá výhra pro Pixel 5a s 5G, protože základní vnitřnosti, hardware fotoaparátu a doplňky softwaru jsou na každém zařízení totožné a konečné výsledky z každého fotoaparátu jsou od sebe k nerozeznání.

Pixel 5a s 5G a Pixel 5 jsou si tak podobné, že mohou učinit rozhodnutí o nákupu o něco těžší, než by pravděpodobně mělo být. Když byl Pixel 5 ukončen z oficiálních kanálů, je v důsledku toho stále těžší jej vyzvednout. Je zde také boj s blížícím se uvedením Pixel 6 a 6 Pro. Cena bude nepochybně mnohem vyšší než u obou Pixelů ve srovnání zde.

Pokud jste chtěli XL verzi Pixelu 5 a dokážete si poradit s nedostatkem 90Hz displeje a bezdrátového nabíjení, pak budete velmi šťastní. Díky ceně 449 USD z něj Google udělal skvělý balíček pro ty, kteří žijí v USA, tedy v regionu, kde vysoce kvalitních a cenově dostupných telefonů se systémem Android není tolik jako ve zbytku světa.

Google Pixel 5a s podporou 5G.

Doporučujeme také vydržet trochu déle, abyste viděli, co Pixel 6 a 6 Pro přinesou na stůl, pokud se díváte na smartphone Made by Google. Nadcházející duo pravděpodobně poskytne významný krok nahoru oproti všem předchozím zařízením Pixel, ale s očekávaným nárůstem ceny.

Trváte na získání Pixelu 5? Pokud ano, Pixel 5 je v současné době stále dostupný u několika prodejců, ale může být k dispozici pouze renovovaný od mnoha, včetně Best Buy, Google a Amazon mají omezené zásoby dostupné v barvách Just Black a Sorta Sage.

Pokud chcete Pixel 5a s 5G, můžete jej získat za pouhých 449 $ přímo z Google Store.


Podívejte se na YouTube pro další novinky:

Leave a Comment