Pomalý telefon s Androidem? Zde je to, co doporučujeme

fizkes/Shutterstock

Po roce nebo dvou používání zařízení Android si musíte všimnout ztráty rychlosti a výkonu. To je zcela normální, ale není nezbytně rozsudek smrti pro váš telefon. Ve skutečnosti pravděpodobně můžete obnovit dobrý kousek rychlosti provedením několika jednoduchých kroků.

Vyčistěte svůj telefon a upravte svá nastavení

Telefony mají tendenci se s věkem zpomalovat. Jedná se především o softwarový problém, protože nové operační systémy a aplikace vyžadují další zdroje. Nedostatek volného úložného prostoru ve vašem telefonu však může také přispět k pomalému výkonu a uvolnění úložného prostoru je neuvěřitelně přímočarý úkol.

Zní to trochu divně, ale disky SSD se při dosažení plné kapacity zpomalují. To znamená, že plný telefon bude mít více problémů s výkonem než téměř prázdný telefon. Věnujte chvíli smazání některých aplikací (zejména her) ze svého zařízení a zbavte se všech nepotřebných fotografií a videí. (Fotky Google mohou skutečně „přesouvat“ fotografie a videa z vašeho telefonu do cloudu, což vám ušetří spoustu času.)

Zatímco to děláte, zkuste z telefonu odstranit všechny náročné programy. Odinstalujte spouštěče, odeberte widgety z domovské obrazovky a přestaňte používat „živou“ tapetu. Zvažte umístění telefonu do režimu šetřiče baterie, abyste omezili aplikace běžící na pozadí, jako je Facebook Messenger. Možná budete chtít také vymazat mezipaměť a použít vestavěný nástroj úložiště Android k rychlému odstranění velkých kusů zbytečných skrytých souborů.

A i když to nezničí hardware vašeho telefonu, zvýšení rychlosti animace vašeho telefonu způsobí, že přechody aplikací budou o něco svižnější. Pokud používáte starší zařízení, pak plně deaktivujte animace smět trochu namáhat procesor telefonu (ačkoli mazání souborů a omezení používání na pozadí bude efektivnější).

Proveďte obnovení továrního nastavení

Prst stiskne červené resetovací tlačítko.
ampol sonthong/Shutterstock

Pokud pohrávání s aplikacemi a nastaveními nevede ke zlepšení rychlosti, pak je čas zkusit obnovit tovární nastavení. Tento proces trvá jen několik minut a vrátí váš telefon zpět do prvního dne – stejně jako když jste si jej koupili. Pokud obnovení továrního nastavení nevyřeší nepříjemné problémy vašeho telefonu, pak víte, že je čas koupit nové zařízení.

Začněte zálohováním všech důležitých souborů v telefonu. Většina vašich nastavení, účtů, fotek a dat aplikací v telefonu se automaticky zálohuje na servery Google. Přesto doporučujeme zálohovat důležité fotografie a videa prostřednictvím Fotek Google nebo jiné služby cloudového úložiště, abyste zajistili, že nedojde k žádným nehodám.

Nyní provedeme tovární reset. Otevřete v telefonu nabídku Nastavení, přejděte dolů na možnost Zálohovat a obnovit a klepněte na ni. Vyberte možnost Obnovení továrních dat, proklikejte se varováními a zadejte své heslo. Váš telefon nyní projde procesem Factory Reset.

Obnovení továrního nastavení odstraní většinu problémů se softwarem nebo daty. Pokud je váš telefon po obnovení továrního nastavení stále pomalý, jeho hardware je pravděpodobně příliš starý nebo opotřebovaný. V tu chvíli je čas vyměnit telefon.

Kupte si nový telefon, ale přeskočte použité možnosti

Řada nových telefonů v obchodě s elektronikou.
Bodnar Taras/Shutterstock

Nákup nového telefonu je náročný úkol. Kupujete použitou jednotku nebo drahou vlajkovou loď? Jaké funkce byste měli u nového telefonu očekávat a které telefony vydrží nejdéle, než bude nutné je vyměnit?

Doporučujeme, abyste se vyhnuli jakýmkoli použitým telefonům, protože mohou mít stejné problémy s výkonem, kterým se snažíte vyhnout. (Lidé prodávají své staré telefony z nějakého důvodu.) Použitý telefon, který byl vyroben během minulého roku, bude vaší nejbezpečnější sázkou, pokud jde o relativně výkonné zařízení.

To znamená, že nemusíte utratit 1 000 $ za vlajkový telefon. Existuje spousta výkonných, moderních zařízení Android v cenovém rozpětí 200 až 600 USD, u kterých je zaručeno, že všechna příštích pár let poběží naplno.

Nebo se prostě vykašlete na Android a kupte si iPhone

Fotka iPhonu 11
ViktoriyaFivko/Shutterstock

Co je vaším hlavním zájmem při nákupu telefonu? Pokud je to dlouhá životnost, možná byste měli skočit na loď a koupit si iPhone. Apple nabízí pro svá stará zařízení lepší podporu než kterýkoli výrobce Androidu a společnost má ve zvyku udržovat staré telefony aktuální po dobu 5 nebo 6 let, než přejde k větším a lepším věcem.

Starší iPhony, stejně jako iPhone 8, stále dostávají aktualizace iOS a opravy chyb. Tyto aktualizace někdyzvýšit výkon starých iPhonů a umožňují uživatelům spouštět moderní aplikace, aniž by se dostali do vážných problémů. Pokud něco, narazíte na problémy s baterií dříve, než narazíte na nějaké vážné problémy s výkonem, ale baterie jsou relativně levné a snadno se vyměňují.

Nedoporučovali bychom kupovat iPhone 8, protože je tak trochu na konci. Ale pokud máte hotovost, nový iPhone X nebo iPhone 11 představuje chytrou dlouhodobou investici. Tyto telefony jsou sázkou na jistotu do roku 2024 nebo 2025, což je mnohem déle, než vydrží dnešní telefony Android.

Leave a Comment