Pro uživatele Windows je pravděpodobně až příliš známé vidět modrou obrazovku smrti, zejména v XP. Dnes se podíváme na BlueScreenView, což je bezplatný nástroj pro zobrazení a interpretaci dat umístěných v souborech mini výpisu po výskytu BSOD.

Modrá obrazovka smrti

BSOD je ve skutečnosti ochranný mechanismus, který vypne funkce systému dříve, než může dojít k dalšímu poškození. Mnohokrát je BSOD způsobeno problémem s ovladačem hardwaru a restart jej může vyřešit. Bohužel to tak není vždy a je potřeba další řešení problémů. Problém je v tom, že počítač se restartuje, než si budete moci zapsat chybovou zprávu a zjistit, co je špatně.

BlueScreenView

BlueScreenView je užitečný nástroj, který zobrazí soubor výpisu BSOD ve snadno čitelné zprávě, takže můžete vidět, co to způsobilo. Když spustíte BlueScreenView, vyhledá soubory minidump (obvykle C:Windowsmindump) vytvořené havárií a zobrazí informace. Soubory výpisu jsou zobrazeny v horním podokně a ve spodním podokně jsou zvýrazněny zahrnuté ovladače, které způsobily havárii.

Dvojitým kliknutím na ovladače zobrazíte snadno čitelnou tabulku s různými vlastnostmi chyby.

Pokud nechcete mnoho nepořádku, můžete jednoduše ukázat příslušné soubory ovladače.

reklama

Klikněte pravým tlačítkem na kterýkoli ze souborů výpisu a odešlete je do zprávy HTML, která se bude hodit, pokud potřebujete odeslat informace technikovi. Možnost uložit sestavy je také dobrá pro identifikaci opakujících se problémů.

Další elegantní funkcí je, že můžete zobrazit původní chybu BSOD.

Můžete si také přizpůsobit nastavení toho, co chcete zviditelnit.

Je k dispozici v několika různých jazycích a funguje s XP, Vista a Windows 7. S nainstalovaným BlueScreenView se již nebudete muset bát zběsilého pokusu o zapsání chybové zprávy.

Stáhněte si BlueScreenView (odkaz ke stažení dole na stránce)

Další pomoc s BSOD najdete v článku The Geek: Pomozte vyřešit modrou obrazovku smrti tím, že zabráníte automatickému restartu

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu