Windows 10 Home vás nyní nutí přihlásit se pomocí účtu Microsoft – pokud se nejprve neodpojíte od internetu. Microsoft vždy chtěl, abyste se přihlašovali pomocí účtu Microsoft, ale nyní jde ještě dále.

Možnost přihlásit se pomocí klasického lokálního účtu Windows byla vždy spíše skryta za volbou „Offline účet“. Nyní jsme potvrdili, že zcela zmizel z procesu nastavení systému Windows 10.

Jak si Windows 10 Home vynucuje účet Microsoft

Snímky obrazovky v tomto článku byly pořízeny při instalaci Windows 10 verze 1903 Home – to je aktuální stabilní verze Windows 10, známá také jako aktualizace z května 2019.

Během procesu prvního nastavení – buď poté, co si Windows 10 nainstalujete sami, nebo při nastavování nového počítače s Windows 10 – jste nyní vyzváni k „Přihlásit se pomocí Microsoftu“ a neexistují žádné alternativní možnosti.

V systému Windows 10 Professional je údajně k dispozici možnost „Připojit se místo toho k doméně“, která vytvoří místní uživatelský účet. Ale to je jen na Windows 10 Professional. Windows 10 Home tuto možnost vůbec nemá.

Windows 10 vyžadující k pokračování účet Microsoft.

reklama

Pokud se pokusíte kliknout na „Další“ nebo „Vytvořit účet“, Windows 10 vás požádá o „platnou e-mailovou adresu, telefonní číslo nebo Skype jméno“. Neexistuje žádný zjevný způsob, jak to obejít.

Windows 10 vyžadující platnou e-mailovou adresu, telefonní číslo nebo jméno Skype.

Můžete kliknout na „Další informace“ a najít další informace o procesu vytváření účtu. Pokud tak učiníte, nastavení systému Windows 10 říká, že se můžete vyhnout přihlašování pomocí účtu Microsoft takto:

Pokud si nepřejete mít účet Microsoft přidružený k vašemu zařízení, můžete jej odebrat. Dokončete nastavení systému Windows a poté vyberte Start tlačítko a přejděte na Nastavení > Účty > Vaše informace a vyberte Místo toho se přihlaste pomocí místního účtu.

To je pravda – pokud nechcete účet Microsoft, Microsoft říká, že se musíte stejně přihlásit pomocí jednoho a později jej odebrat. Windows 10 nenabízí žádnou možnost vytvořit místní účet z procesu nastavení.

Windows 10 vysvětlující, že byste si měli vytvořit účet Microsoft a poté jej odebrat.

Jak místo toho vytvořit místní uživatelský účet

Naštěstí existuje jeden skrytý způsob, jak obejít tento proces ve Windows 10 Home: Počítač můžete odpojit od sítě.

Pokud máte počítač s ethernetovým kabelem, odpojte jej. Pokud jste připojeni k Wi-Fi, odpojte se.

Až to uděláte, zkuste si vytvořit účet Microsoft a zobrazí se chybová zpráva „Něco se pokazilo“. Poté můžete kliknutím na „Přeskočit“ přeskočit proces vytváření účtu Microsoft.

Přeskočení vytváření účtu Microsoft ve Windows 10.

reklama

Jakmile přeskočíte vytváření účtu Microsoft, staré „Kdo bude používat tento počítač?“ objeví se obrazovka. Nyní si můžete vytvořit offline účet a přihlásit se do Windows 10 bez účtu Microsoft – tato možnost tu byla po celou dobu.

Vytvoření místního uživatelského účtu v procesu nastavení systému Windows 10.

I když máte notebook s Wi-Fi, Windows 10 vás před dosažením této části procesu požádá o připojení k bezdrátové síti. Většina lidí se připojí k síti a myslí si, že je vyžadován účet Microsoft.

Možná budoucí verze Windows 10 odmítne povolit vytvoření účtu, dokud nebudete připojeni k internetu. “Koneckonců,” mohl by říci Microsoft, “telemetrie ukazuje, že většina lidí si pouze vytváří účty Microsoft.”

Toto je další temný vzor od společnosti, která nám přinesla „Upgradujte nyní nebo upgradujte dnes večer“ během období bezplatného upgradu Windows 10.

PŘÍBUZNÝ: Jak vytvořit místní účet při nastavování systému Windows 10

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu