Proč byste za svůj další telefon neměli utratit více než 500 $

Pixel 4a může být nejlepším Pixelem všech dob. A stojí 350 dolarů. Vačka

Vlajkové telefony jsou skvělé. Posouvají inovace kupředu pomocí (většinou) promyšlených vylepšení. Ale jsme v bodě, kdy i levné smartphony a smartphony střední třídy jsou nyní obecně působivé, většinou díky technologii stékání od jejich vlajkových bratří. Dostupné telefony současnosti jsou vlajkovými loděmi včerejška.

Špičkové telefony jsou tím, jak skončíme s funkcemi, které posouvají toto odvětví vpřed. Věci jako Apple/Google Pay, snímače otisků prstů nebo výpočetní fotografie, díky kterým mohou i podřadné fotografie vypadat neuvěřitelně. Tyto nástroje začaly na vlajkových telefonech své doby, ale nyní jsou do značné míry hojné na většině telefonů – dokonce i v cenově dostupném cenovém rozpětí.

Samozřejmě, ale někdy si připlatíte za „inovaci“, kterou ve skutečnosti nepotřebujete – jako je například radarový čip Soli v Pixel 4 a 4 XL. Jasně, je to inovativní a progresivní, ale to se hned tak nestane užitečný. Téměř každý majitel Pixel 4, kterého znám, deaktivoval Motion Sense (funkce využívající radarový čip) téměř okamžitě a znovu je nezapnul. Je to novinka.

Ale inovace fungují prostřednictvím experimentů. Proto jsem stále rád, že Google dal radar do telefonu a otestoval vody. Pokud jsou zvěsti pravdivé, Pixel 5 to mít nebude. Možná proto, že se zjistilo, že jde o novinku, a nedalo se s tím moc dělat. Možná je to kvůli snížení ceny. Kdo ví. Ať tak či onak, je to důkaz, že zkoušet nové věci je hazard.

Motion Sense na Pixel 4 byla zajímavá inovace, ale přesto novinka. Google

Ale to jsem odbočil. Věci, které se stanou hlavními pilíři a nakonec se dostanou do dostupnějších smartphonů, se stanou základem, na kterém všichni spoléháme. A když můžete získat takovou spolehlivost z telefonu, který stojí polovinu vlajkové lodi, proč platit víc?

Cenově dostupné telefony mají vše, co potřebujete…

„Potřeba“ je legrační slovo, když mluvíme o chytrých telefonech, zvláště když o tom přemýšlíme v tom nejzákladnějším smyslu. Podle samotné definice „potřeba“ znamená „vyžadovat, protože je to nezbytné“. Takže budeme mluvit pouze o věcech, které by většina zvážilanezbytnývchytrý telefon.

Co vlastně definuje „nezbytné“ ve smartphonu? Pojďme se zamyslet nad několika klíčovými ingrediencemi:

  • Skvělý displej.To je první věc, kterou uvidíte, a přesně to, na co se budete nejvíce dívat, když uvidíte svůj telefon. Musí mít dobrý displej. To je nesmlouvavé.
  • Forma biometrického zabezpečení. Pryč jsou dny, kdy bylo nutné zadávat hesla nebo kódy PIN pro přihlášení do telefonu nebo jiných aplikací. Nezbytností je snímač otisků prstů nebo jiná forma biometrického přihlášení.
  • Dobrá kamera.Říká se, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte na sobě, a váš smartphone do té doby téměř odpovídá. Dobrý fotoaparát se nyní očekává na všech telefonech za každou cenu.
  • Použitelný výkon.Pro různé lidi to znamená různé věci, ale minimálně byste neměli chtít hodit telefon přes místnost, protože načítání vaší oblíbené aplikace trvá příliš dlouho.
  • Spolehlivé a včasné aktualizace. Zastaralý telefon je nezabezpečený telefon, tečka.

Podívejme se na iPhone SE a Pixel 4a pro vynikající příklady. To jsou neuvěřitelné telefony pro příslušné operační systémy.

iPhone SE používá o něco starší design – osvědčený tvarový faktor, který Apple používá let. Přeskočí novější (a dražší) funkce, jako je Face ID, pro někdy preferovaný snímač otisků prstů Touch ID v domovském tlačítku. To bylo ve své době inovativní a nyní je to testovaná funkce, která si prorazila cestu k nejdostupnějšímu iPhonu všech dob.

iPhone SE prosazuje návrat Touch ID, osvědčené formy biometrického zabezpečení. Jablko

Ale zaškrtává všechna políčka výše. Má dobrý displej (i když je menší než dnešní populární telefony), výše zmíněné zahrnutí dotykového ID, velmi dobrý fotoaparát, nejrychlejší procesor pro chytré telefony na současném trhu a pravidelné aktualizace od Apple.Boom — pokryty všechny potřeby.

Totéž lze říci o Pixel 4a. Google vzal nejužitečnější funkce z řady Pixel a upekl je do smartphonu za 350 dolarů. Má vynikající OLED displej, Pixel Imprint (snímač otisků prstů), pravděpodobně nejlepší fotoaparát na trhu díky kouzelné omáčce Google, svižný výkon a měsíční bezpečnostní aktualizace od společnosti Google. To vše v balíčku za 350 dolarů. co ještě potřebuješ?

Pixel 4a zobrazující režim astrofotografie
Pixel 4a má režim astrofotografie. Dokáže doslova zachytit hvězdy. Google

…A dokonce i něco z toho, co chcete

To, že telefon spadá do určitého rozpočtu nebo je považován za „střední“, neznamená, že šetří na některých vynikajících vlastnostech kvality života. SE je zde skvělým příkladem, protože nabízí bezdrátové nabíjení a hodnocení IP, které jej skutečně odlišuje od balíčku. Budu naprosto šokován, pokud Google nebude následovat alespoň jednu z těchto funkcí pro předpokládaný Pixel 5a příští rok. Pravděpodobně obojí.

iPhone SE má krytí IP67. Jablko

Ještě před několika málo lety to byly obě funkce, které byly vyhrazeny výhradně pro vlajkové smartphony. Apple je ale vložil do zařízení, které začíná na pouhých 399 dolarech.

Pixel 4a má však něco, co iPhone SE nemá: konektor pro sluchátka. To dnes na mnoha vlajkových telefonech nenajdete, takže poklesem do kategorie budget/midrange skutečně získáte něco, co u dražších telefonů chybí. Konektor pro sluchátka je pro mnoho lidí velkým problémem!

Moderní midrangers jsou za vaše peníze nejlepší

Detail loga Google na zadní straně Pixelu 4a
Vačka

Když přijde čas na upgrade vašeho smartphonu, nezanedbávejte střední třídu – celá tato kategorie ušla za 12–18 měsíců dlouhou cestu. Řada Pixel „a“ a iPhone SE změnily způsob, jakým přemýšlíme o cenově dostupných smartphonech. Právě teď může být střední řada skutečně nejrychleji se rozvíjejícím segmentem smartphonů.

Navíc se všemi ušetřenými penězi si můžete pořídit chytré hodinky a nějaká zabijácká sluchátka.

Leave a Comment