Nová beta verze Microsoft Security Essentials byla včera spuštěna omezenému počtu uživatelů. Zde se podíváme na to, co očekáváte od nové verze oblíbené počítačové bezpečnostní aplikace How-To Geek.

Microsoft Security Essentials jsme již schválili. Nyní je tu nová beta verze, na kterou se dnes podíváme. Byl vydán prostřednictvím Microsoft Connect a je k dispozici na principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. není k dispozici ani ve všech zemích, takže v závislosti na vaší poloze k němu možná nebudete mít přístup. Je k dispozici v 32 i 64bitové verzi.

Instalace a nastavení

Budete se muset přihlásit ke svému účtu Microsoft Connect nebo se zaregistrovat, pokud jej ještě nemáte. Poté si můžete stáhnout verzi, která je vhodná pro váš operační systém.

Zřejmě došlo včera k problémům se stahováním souboru z MS Connect a doporučili řešením použití Microsoft File Transfer Manager (odkaz níže).

Instalace je poměrně snadná podle průvodce instalací. Pokud již máte verzi 1.0 Microsoft Security Essentials (MSE) nainstalován, budete moci upgradovat.

reklama

Rozhodnete se, zda se chcete zapojit do Programu zlepšování zákaznické zkušenosti nebo ne?/p>

Nabídne vám zapnutí brány Windows Firewall. Pokud používáte jinou aplikaci firewallu nebo ji jen nechcete mít zapnutou, můžete její zaškrtnutí zrušit.

Nyní počkejte, než proběhne upgrade. Doba, kterou to zabere, se bude lišit. Nainstalovali jsme 32bitovou verzi na systém Windows 7 Home Premium Core2 Duo a trvalo to asi tři minuty.

K dokončení upgradu je vyžadován restart.

Po návratu z Restartu můžete začít s nastavením. Uživatelské rozhraní má trochu nový vzhled, ale jeho používání je v podstatě stejné jako u aktuální verze.

Pokud nemáte nainstalovanou aktuální verzi MSE, není vyžadován restart, nabídne vám získání nejnovějších aktualizací definic a okamžité skenování vašeho systému.

64bitová verze

Při upgradu 64bitové verze na našem počítači se systémem Windows 7 Ultimate jsme měli trochu problém. Nakonec jsme odinstalovali aktuální verzi pomocí Revo Uninstaller Pro a když se objevila následující chyba, restartovali jsme stroj a úspěšně se nainstaloval a funguje skvěle.

Nové vlastnosti

reklama

Stále má funkce, na které jste si již zvykli, jako je plánování skenování a ochrana v reálném čase, a nabízí také nové funkce. Jedna z nových zajímavých funkcí pro Windows 7 a Vista (není k dispozici v XP nebo 2003) můžete povolit ochranu sítě. To zkontroluje váš síťový provoz a zablokuje všechna podezřelá připojení. Velmi příjemná funkce pro uživatele s domácí sítí nebo sítí malých firem.

Zahrnuje také integraci brány firewall, kterou jsme sledovali během instalace.

Integruje se s Internet Explorerem a chrání před webovými hrozbami, jako jsou škodlivé skripty.

Obsahuje také nový aktualizovaný ochranný modul, který nabízí lepší detekci, snadnější čištění a lepší výkon. Spustili jsme několik falešných testovacích virových souborů a detekce byla stejně dobrá jako aktuální verze a čištění bylo hračkou.

Běží na Windows Home Server

Pokud používáte Windows Home Server v domácí síti nebo v malé kancelářské síti, líbí se vám, že MSE Beta funguje na WHS verze 1 a také na Vail! Stačí umístit spustitelný soubor do sdílené složky a poté vzdálenou plochu na váš server. Alternativně, pokud používáte Advanced Admin Console pro WHS, můžete přistupovat k ploše vašeho serveru přes Console. Poté jej pouze nainstalujte, jak je znázorněno výše.

Windows Home Server verze 1 běží na Serveru 2003, takže nová funkce Network Protection není k dispozici. Měl by však být dostupný ve verzi beta WHS Vail, protože je postaven na Serveru 2008.

reklama

Poběží na hlavním panelu i po restartu nebo pokud nejste přihlášeni, takže jej nebudete muset nainstalovat jako službu.

Závěr

Pamatujte, že je to stále ve verzi beta a můžete se setkat s některými chybami, i když jsme v našem omezeném testování nezaznamenali žádnou jinou než x64bitovou instalaci. Poběží na XP, Server 2003 a vyšších, ale pokročilá ochrana sítě není v těchto dvou operačních systémech dostupná. Pokud jste mezi prvními uživateli, možná budete chtít získat, dokud jsou soubory ke stažení ještě k dispozici.

Získejte MSE 2.0 Beta z Microsoft Connect

V době psaní tohoto článku blog Windows Team hlásil problémy se stahováním ze stránek MS Connect. Na problému pracují a více si o něm můžete přečíst zde. Pokud máte problémy se stažením jednotlivého souboru, použijte Microsoft File Transfer Manager.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu