Prohlížeč Kiwi, který přináší rozšíření do Chromia pro Android

V současnosti je jediným způsobem, jak používat rozšíření Chrome na Androidu, použít alternativní prohlížeč, jako je Kiwi Browser, který je založen na stejném enginu prohlížeče Chromium. Vývojář zodpovědný za Kiwi Browser spolupracuje se společnostmi Google a Samsung na tom, aby podporu rozšíření Kiwi přenesli „upstream“ do Chromia pro ostatní prohlížeče založené na Chromiu, aby je mohly volně používat.

Práce je nastíněna v novém vydání Chromium Bug Tracker, ve kterém vývojář Kiwi Browser Arnaud Granal vysvětluje, že Google někdy používá kód, který rozlišuje Android, místo aby jednoduše zjišťoval, zda je dané sestavení určeno k podpoře rozšíření. Každá instance takového kódu ztěžuje vývojářům aplikací, jako je Kiwi Browser a Yandex Browser, držet krok se změnami Chromia.

Na první pohled se věci zdají docela ořezané a suché, přičemž Arnaud z Kiwi Browser nabízí, že přispěje svou prací ve prospěch ostatních, a členové týmu Chromium vyjádřili ochotu přijmout takový kód případ od případu.

Z příkladů, které jste uvedli, velmi podporuji předávání těchto změn. (Zejména věci jako !android implikující !rozšíření jsou logicky nesprávné a způsobily fragmentaci a další problémy.) Samozřejmě bude třeba rozhodnout případ od případu, ale celkově to zní velmi dobře. mě. 🙂

Ale pak to začne být trochu zajímavější, protože včera byla nahrána první změna kódu související s podporou rozšíření na Androidu. I když na samotném kódu není nic neobvyklého, můžeme vidět, že změnu nahrál vývojář s @samsung.e-mailová adresa com.

Nemůžeme s jistotou říci, proč je Samsung zapojen do tohoto procesu, ale v popisu bug trackeru je zajímavý řádek, který by mohl poskytnout vysvětlení. Vývojář Kiwi Browser v něm zmiňuje, že existují „nejméně 3“ společnosti, které pracují na své vlastní verzi Kiwi, nyní, když se stala open source a lze ji volně upravovat.

existují alespoň 3 varianty kiwi, které se rodí právě teď, včetně velmi velkého OEM

Z těchto omezených důkazů si myslíme, že je přinejmenším možné, že by Samsung mohl přebudovat svůj internetový prohlížeč Samsung pro Android tak, aby byl založen na Kiwi Browser a s touto změnou na podpoře rozšíření Chrome. Je však příliš brzy na to, abychom to s jistotou tvrdili. S jistotou víme jen to, že alespoň tento vývojář Samsungu pomáhá přenést podporu rozšíření Kiwi do zbytku Chromia.

Google Chrome

Google Chrome, dostupný pro Windows, Mac a Linux, je nejrozšířenějším desktopovým prohlížečem na světě. Od svého spuštění v roce 2008 se Chrome rozšířil na Android, iOS a je základem cloudového operačního systému.

Rozšíření Google Chrome

Kyle je autor a výzkumník pro , se zvláštním zájmem o produkty Made by Google, Fuchsia a Stadia.

Máte tip nebo si chcete popovídat? Twitter nebo e-mail. [email protected]

Nejlepší ChromebookyRecenze Nest Wifi

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment