První dojmy z OnePlus Nord 2: OnePlus 9 Lite? [Video]

OnePlus Nord 2 je nyní oficiálně spuštěn, a pokud jde o celou řadu OnePlus, může to být ten, kterému je třeba věnovat pozornost.

OnePlus ušel dlouhou cestu v krátkém čase, ale značka téměř obešla celý kruh, počínaje řadou levných telefonů s Androidem a vzdaluje se od svých kořenů, aby se koncem roku 2020 vrátila zpět k dostupnému konci spektra. .

Původní OnePlus Nord se ukázal jako oblíbená cenově dostupná volba na některých evropských trzích a bylo snadné pochopit proč. Většina z toho, co udělalo sérii OnePlus 8 tak působivou, byla přítomna s několika chybnými kroky v oblastech, na kterých nemusí až tak záležet vzhledem ke snížené požadované ceně.

S váhou Oppo a nedávnými vysoce profilovanými verzemi, které jsou nyní pevně na bedrech OnePlus®, se OnePlus Nord 2 o rok později uvádí na jiný trh a s poměrně zásadní revizí.

Pokud jste viděli standardní OnePlus 9 a původní OnePlus Nord, pak si představte, že tato dvě zařízení splynula a výsledkem je Nord 2. Jako někdo, kdo byl fanouškem designu řady 9 a barev řady Nord, je to velký bonus.

I když neřeknu, že OnePlus Nord 2 je v ruce obzvláště 減remium, je tu rozhodně váha, která vás ujišťuje, že se nejedná o levné zařízení. Ne, že bych to čekal, vzhledem k tomu, že původní Nord byl také dobře zpracovaný. Tentokrát je skla více a z jakéhokoli důvodu je to hezké.

Pojďme si promluvit o vnitřních záležitostech, protože zde došlo k některým důležitým a velmi pozoruhodným změnám na Nord 2. Za prvé, OnePlus se rozhodl vůbec poprvé použít procesor MediaTek, konkrétně vlastní čip Dimensity 1200-AI. Když OnePlus vyřadil čipy Qualcomm řady 800 v Nord 2020, zdálo se, že to funguje dobře. Vzhledem k tomu, že Dimensity 1200-AI je mnohem vyšší než Snapdragon 765G, měli bychom vidět docela skok ve výkonu bez jakéhokoli obětování.

OnePlus Nord 2 – Displej

6,43palcový FHD+ displej je taktován na 90 Hz a i přes menší snížení levého horního otvoru je prakticky stejný jako u modelu 2020. Je jasný, živý a AMOLED s vysokou obnovovací frekvencí je v roce 2021 tak dobrý, jak jen může být u cenově dostupného telefonu Android.

Pro biometrické zabezpečení se sem také vrátil integrovaný optický snímač otisků prstů. Je rychlý, přesný a vylepšená haptika skutečně pomáhá prodat veškeré interakce s Nord 2. OnePlus nabízí některé elegantní upscalingové technologie pro barvy a rozlišení videa, díky nimž může určitý obsah vypadat divně, ale v zajímavém smyslu.

Je těžké popřít, že displej je jednou z nejsilnějších částí celého balíčku OnePlus Nord 2.

Zatím nemohu výkon OnePlus Nord 2 skutečně vytknout. I když nejsem velký hráč, mohu hrát Call of Duty: Mobile, aniž by se zařízení zapotilo. Vše je plynulé a konzistentní, dokonce i s předpokládaným horším grafickým výkonem ve srovnání s čipsety řady Qualcomm.

Největší skok je nepochybně ve využití úložiště UFS 3.1 tentokrát. Stejně jako vlajková loď řady OnePlus 9 se vše na OnePlus Nord 2 načte okamžitě. 90Hz zajišťuje, že animace jsou hladké a plynulé. I když čipová sada není tak schopná, načítání a plynulost uživatelského rozhraní nejsou problémem.

OxygenOS 11.3 běží bez problémů, a přestože existují určité náznaky Oppo® ColorOS, nic z toho neovlivňuje zážitek škodlivým způsobem. Přidané možnosti přizpůsobení mohou být ve skutečnosti velkým plusem pro dlouhodobé fanoušky tohoto vzhledu Androidu třetí strany. Téměř všechny vychytávky a triky, které byly základem OxygenOS tak dlouho, jak si pamatujete, jsou přítomné a správné. Pokud uvidíme velkoobchodní integraci s ColorOS, není to v této rané fázi hned zřejmé.

OnePlus Nord 2 - Fotoaparát

Navzdory podobnému nastavení jako OnePlus 9 Nord 2 neobsahuje žádné vylepšení Hasselblad, ale upgrade oproti původnímu Nord je okamžitě zřejmý. I když jsem měl jen pár dní na to, abych prozkoumal OnePlus Nord 2, jsem si jistý, že větší snímač Sony IMX766 poskytne podstatné zvýšení celkové kvality obrazu a videa.

Věci vypadají ostře s dobrými barvami a kontrastem. Na správné hodnocení je příliš brzy, ale je to velmi slibné, protože fotoaparát se ukázal jako nejslabší část balíčku Nord pro rok 2020. Odstranění některých čoček, aby se uvolnilo místo pro hlavní snímač vlajkové lodi, bylo rozumné rozhodnutí, zejména proto, že výsledkem je odstranění nezvyklých doplňků, jako je snímač makro fotoaparátu.

OnePlus Nord 2 - Baterie

Naskočení na 4 500 mAh baterii je dalším z „rozumných rozhodnutí, které OnePlus učinilo s Nord 2. To je téměř 20% nárůst oproti loňskému roku a výsledkem je výrazně prodloužená životnost, nebo se to tak zdá. raná fáze.

Během mého krátkého období s Nord 2 jsem v žádném okamžiku necítil, že by se začala vkrádat úzkost z baterie. Zvýšením dostupné rychlosti nabíjení na 65 W je schopnost přejít z 0 na 100 % za pouhých 40 minut něco, co si myslím, že kupující bude opravdu milovat.

OnePlus se rozhodlo, že nemá smysl čekat, až jiná značka podkope jejich zařízení řady OnePlus 9, takže šli a udělali to sami. Je to zajímavá strategie, která by se mohla skutečně vyplatit, protože OnePlus Nord 2 zatím vypadá, že poskytuje hodně z toho, co OnePlus 9, ale za méně než dvě třetiny požadované ceny.

I když jsem ještě musel pořádně prozkoumat Nord 2, díky postupným upgradům v téměř každé oblasti to vypadá jako jedna ze stálic v sestavě OnePlus. V nadcházejících dnech před naším úplným přezkoumáním to náležitě vyřešíme, ale do té doby to vypadá slibně.

Leave a Comment