Recenze ChefSteps Joule Sous Vide: Drahé, ale výjimečné

Hodnocení:8/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 199 dolarůKoupit na Amazonu

ChefSteps

Sous vide je v módě pro ty, kteří milují vaření a gadgety stejnou měrou. Zatímco Anova Precision Cooker se dostává do popředí zájmu, zkoušíme jeho štíhlého konkurenta ChefSteps Joule.

Zde je to, co máme rádi

 • Dostatečně malý pro snadné skladování
 • Velmi jednoduchá aplikace
 • Skvělé výsledky
 • Zahřívá se rychleji než jiná zařízení sous vide.

A co my ne

 • Na zařízení není žádný displej
 • Mnohem dražší než jiné možnosti

Co je zase Sous Vide?

Když jsme minulý rok recenzovali Anova Precision Cooker, ponořili jsme se do detailů sous vide. Ve skutečnosti je sous vide luxusní francouzské slovo, které znamená „ve vakuu“. Potraviny vložíte do plastového sáčku nebo skleněné nádoby a poté je vložíte do vody.

Poté zařízení sous vide upraví teplotu vody a jídlo se vaří ve vodní lázni pomalu a rovnoměrně. Zařízení jsou velmi přesná, takže vaše jídlo je vždy uvařeno konzistentně. Ve srovnání s používáním trouby (kde 375 stupňů, které vytočíte, nemusí být ve skutečnosti 375 stupňů, ale 382), když nastavíte 132,5 stupňů na jednotce sous vide, dostanete to.

I když to zní jako něco puntičkářského, nezaměňujte přesnost za komplikaci. Je to metoda, která je tak složitá, jak chcete. Redaktor ReviewGeek, Jason, je obrovský fanoušek sous vide a vlastní několik jednotek Anova a příslušenství, ale bude první, kdo vám řekne, že nemusíte jít naplno, abyste mohli využívat výhod. Můžete také jen hodit nějaké jídlo do sáčku Ziploc, nechat ho pomalu klesnout do vody, aby přirozeně vytlačil vzduch, a nechat zařízení sous vide, aby veškerou těžkou práci udělalo za vás. Je to zcela na vás.

ChefSteps Joule Sous Vide doufá, že bude vše, co byste mohli potřebovat, a že bude vaší první volbou oproti dobře zavedenému sporáku Anova Precision Cooker. Jak to tedy fungovalo?

Začínáme: Jednoduché a spolehlivé

Balení Joule, otevřené pro zobrazení Joule na pracovní ploše
ChefSteps

ChefSteps Joule Sous Vide je menší a vypadá elegantněji než Anova Precision Cooker. Skoro to vypadá, jako něco, s čím by Apple přišel, až po intuitivní a přátelsky vypadající balení, jak je znázorněno na obrázku. Je pouze 11 palců vysoký a váží asi 1,3 libry, ve skutečnosti je dostatečně malý na to, aby se dal hodit do zásuvky nebo skříně, aniž by překážel. Rozhodně vypadá o něco chytřeji než Anova, ale má to svou cenu.

Recenze Anova Precision Cooker: Sous Vide je tak snadné, že to skoro vypadá jako podváděníPŘÍBUZNÝRecenze Anova Precision Cooker: Sous Vide je tak snadné, že to skoro vypadá jako podvádění

Konkrétně, ChefSteps Joule Sous Vide závisí zcela na konektivitě aplikace. Na horní straně zařízení není žádný displej jako u Anova, takže kdykoli jej budete chtít zkontrolovat nebo upravit nastavení, musíte se ponořit do aplikace Joule v telefonu. Nejedná se o žádné velké potíže, pokud máte jako já svůj telefon stále s sebou, ale je třeba na to pamatovat (zvláště pokud jej bude používat více než jedna osoba ve vaší domácnosti nebo jej chcete používat, aniž byste si telefon vždy vzali) .

Nastavení je velmi přímočaré. Stačí zapojit ChefSteps Joule Sous Vide a nahrát aplikaci Joule. V aplikaci je jasné tlačítko pro spárování vašeho nového Joule a aplikace a zařízení udělají většinu zbývající práce za vás. Jen jsem musel zadat heslo k Wi-Fi. Existuje také možnost pojmenovat svůj Joule, což může být užitečné, pokud máte více zařízení. O 5 minut později aktualizace a byl jsem připraven vařit.

První vaření: Šťavnaté kuře

Aplikace Joule
ChefSteps

Aplikace Joule doporučuje několik konkrétních možností, jak začít. Jednoduché věci jako kuřecí prsa, hamburgery, vepřová kotleta nebo steak jsou ideálním místem, kde začít. Koneckonců, jak často se vám stane, že tyto věci nedovaříte nebo převaříte, když vaříte běžným způsobem? Sous vide si přijde na své při vaření masa a zajistí, že něco jako kuřecí prsa bude šťavnaté a chutné a zároveň připravené bezpečně. Jako netopýr červeného masa (omlouvám se) jsem jako první test šel s kuřecím prsem z volného chovu.

Aplikace doporučuje naplnit pánev teplou nebo horkou vodou, ale můžete použít i studenou. Jediný rozdíl je v tom, že zahřívání trvá déle. Můžete si vybrat upnutí Joule ke straně pánve nebo udělat to, co jsem udělal já, a spolehnout se na magnetickou základnu, která ji drží pevně připevněnou ke dnu vaší pánve. Odtud je to krátký proces v aplikaci k nastavení teploty. V případě kuřete si můžete vybrat mezi 60c/140f až 80c/176f. Každá teplota má malý popis, například „jemné a šťavnaté“ nebo „tuhé a vláknité“, přičemž aplikace navrhne optimální teplotu pro vás. Jak jsem řekl, je to spolehlivé.

Ohřátí vody trvalo nanejvýš několik minut, přičemž aplikace vás uklidňovala pomalým, ale stálým zvyšováním teploty na teploměru. Výkon 1 100 W znamená, že jde o mnohem rychlejší proces než u 800 W u Anova. Perfektní pro netrpělivé kuchaře, jako jsem já, protože to znamenalo, že jsem mohl strávit ten čas ochucováním kuřete česnekovým olivovým olejem, mořskou solí a uzenou paprikou.

Vaření s ChefSteps Joule Sous Vide
Jennifer Allen

Jakmile voda dosáhne požadované teploty a aplikace vám to řekne, můžete sáček pomalu položit do vody. Zatímco vakuově uzavřené sáčky jsou zde rozhodně nejlepší volbou, funguje také sáček ve stylu Ziploc (za předpokladu, že se ujistíte, že tam není žádný vzduch). Šel jsem na ghetto línou metodu (jak je na obrázku) se Ziplocovým sáčkem a pár lžičkami, abych si potěžkal kuřecí prsa v hrnci. Je to dostatečně rozumná metoda, když začínáte nebo chcete jen rychle experimentovat.

Jakmile je taška ponořená, stačí stisknout tlačítko Start v aplikaci a je to. Odejděte, dokud vám aplikace neřekne, že je hotovo. U mého kuřete mi bylo řečeno, že to bude asi 90 minut. Bylo to správně. O 90 minut později mi aplikace odeslala upozornění na Apple Watch a já se vrátil do kuchyně.

Výsledky byly překvapivě dokonalé. Jistě, kuře vypadalo trochu obyčejně a dobře, uvařené, ale rozhodně to tak nechutnalo. Rozhodl jsem se to nakrájet a přidat do pánve plné papriky a cibule, než vložím quesadillu. Bylo to vynikající a mnohem lepší, než když jsem opékal kuře a převařil, takže se z něj stala suchá slupka.

Budoucí kroky: Bude to lepší

Kuřecí Quesadillas
Jennifer Allen

Byly to docela váhavé kroky od někoho, kdo je blázen do experimentování v kuchyni, ale víte co? ChefSteps Joule Sous Vide vás zmocní. Po tomto opatrném prvním kroku zjistíte, že více prozkoumáte aplikaci Joule a uvidíte, čeho lze dosáhnout. Dokonale propečená zelenina se brzy stala jednou z mých oblíbených spolu se šťavnatým steakem (i když ne pro mě), který vypadal tak dobře jako cokoliv, co Anova dokázala vyrobit.

Konečně jsem mohl uvařit steak tak, jak si to lidé žádali, místo toho, abych slepě doufal v to nejlepší a nevyhnutelně jsem to nezvládl. Je to natolik snadné, že je ideální i na večírek, protože ho můžete nechat vařit a připravovat jiné věci.

Aplikace také nabízí nápady na dezerty, i když to samozřejmě vyžaduje trochu více úsilí než pouhé balení ingrediencí. Sous vide je ideálním výchozím bodem pro jiný druh dezertu než obvykle.

Je to snadno forma vaření, která na vás roste. Zpočátku to může znít trochu nezvykle a praštěně, ale pak to pochopíte. Je to jako pomalé vaření, jen lepší.

Velká otázka: Anova nebo Joule?

ChefSteps Joule Sous Vide
ChefSteps

Jaká je tedy pro vás nejlepší možnost? Používáte Anova Precision Cooker nebo ChefSteps Joule Sous Vide?

ChefSteps Joule Sous Vide je z těchto dvou jednoduše nejrychlejší. Těch 300w navíc je velký rozdíl a nebudete se muset zdržovat tak dlouho, než se voda ohřeje (i když Anova umí topit celkově na vyšší teplotu). Jste však závislí pouze na aplikaci. Aplikace je vynikající a super jednoduchá na používání, ale někdy se můžete přistihnout, že si přejete, abyste mohli něco vyladit na horní straně zařízení, než abyste vytáhli smartphone.

ChefSteps Joule Sous Vide také postrádá podporu Google Home, kterou má Anova, i když oba poskytují funkce Alexa, což jistě hodně pomůže, pokud vaše ruce nejsou čisté. ChefSteps Joule Sous Vide se také mnohem snadněji skladuje a má o něco vyšší kapacitu.

Nejlepší Sous Vide příslušenství pro ještě snadnější přípravu jídlaPŘÍBUZNÝNejlepší Sous Vide příslušenství pro ještě snadnější přípravu jídla

Ale je také dražší. Odrůda White Stainless Steel, kterou jsme testovali, stojí 199 $ ve srovnání s cenovkou Anova 119 $. Rozdíl ve výši 80 USD, který ušetříte nákupem Anovy, je prostě perfektní množství peněz na zásobení příslušenstvím.

Takže Anova je stále těsně před ChefSteps Joule Sous Vide. Pokud však můžete ušetřit peníze navíc, je těžké odmítnout eleganci Joule. Nakonec je to trochu jako výběr mezi Macem nebo PC. Oba dělají svou práci obdivuhodně. Jen trochu jiným způsobem k sobě navzájem.

Bez ohledu na to, jakmile budete jíst maso sous vide, bude těžké se vrátit.

Hodnocení: 8/10Cena: 199 dolarůKoupit na Amazonu

Tady檚 Co se nám líbí

 • Dostatečně malý pro snadné skladování
 • Velmi jednoduchá aplikace
 • Skvělé výsledky
 • Zahřívá se rychleji než jiná zařízení sous vide.

A co my ne

 • Na zařízení není žádný displej
 • Mnohem dražší než jiné možnosti

Leave a Comment