Recenze Hexgears Impulse: Mechanická klávesnice střední třídy, která stiskne všechna správná tlačítka

Hodnocení:8/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 80-100 $Kup nyní

Hexgears

Po působivém debutu s nízkoprofilovým X-1 jsem se nemohl dočkat podívat na některé z dalších návrhů od začínajícího výrobce kláves Hexgears. Impulse, model střední třídy s přepínači Kailh檚 Box, nezklame.

Zde je to, co máme rádi

 • Klíčové spínače Kailh BOX
 • Osvětlení na klíč a tělo
 • PBT “pudingové” krytky na klíče
 • Dobrá hodnota

A co my ne

 • Obtížné programování světel a maker
 • Neodnímatelný USB kabel

Tento design postrádá některé z těch nejnáročnějších funkcí dražších možností, zejména jakýkoli druh programovací funkce. Vynahrazuje to kombinací utilitárních funkcí a vynikající kvality sestavení. I když je Impulse méně než dokonalý, nabízí světelnou show, která by měla oslovit hráče, a výběr spínačů, po kterých budou vaše prsty skákat radostí. Za méně než 100 $ je to jednoduchá mechanická klávesnice, kterou lze doporučit začátečníkům i znalcům.

Přepínače BOX Zvýrazněte hardware

Společnost Hexgears nám poslala Impuls vybavený spínači Kailh BOX White a 減udding caps. První bod: jedná se o jednu z mála předem sestavených klávesnic dostupných s designem přepínačů BOX.

Hexgears nabízí hladké spínače BOX odolné proti stříkající vodě.
Hexgears nabízí hladké spínače BOX odolné proti stříkající vodě. Michael Crider

Spínače Kailh檚 BOX, které jsou široce podobné známému klíčovému spínači Cherry a jeho nesčetným klonům, přidávají plastový čtverec kolem stonku. Díky tomu jsou klíče kompatibilní se standardními krytkami a zároveň je cestování mnohem stabilnější a plynulejší. Hexgears nabízí klávesnici s BOX Brown (střední tuhost a hmat, znatelný náraz bez cvaknutí), BOX White (střední tuhost a klikání) nebo 淗ako Clear, specifičtější a mnohem tužší hmatový spínač.

Obchod Kono prodává Impulse pouze v jedné velikosti, ale s kombinacemi jednobarevných bílých a RGB LED diod a dvoubarevných krytů kláves uvedených v této recenzi, s cenami v rozmezí od 80 do 100 $ v závislosti na těchto možnostech. Klávesnice je prodávána jako „odolná proti pilulkám“, ale to je spíše funkce samotných klávesových spínačů než cokoli jiného. S těmito stopkami, které se táhnou po celém obvodu vstupu spínače a klávesami pevně na svém místě, je velmi obtížné pro vodu (nebo kolu, nebo kávu, nebo pivo atd.) dostat se k jakémukoli z jemných mechanismů uvnitř. Hexgears říká, že klávesnice je odolná vůči vodě IP56, takže je vhodná pro cokoliv jiného než úplné namočení do kapaliny.

Impulse je nabízen v plné velikosti, s RGB nebo pouze bílými LED.
Impulse je nabízen v plné velikosti, s RGB nebo pouze bílými LED. Michael Crider

Mezi další kouzla tohoto designu patří LED osvětlení pro jednotlivé klávesy a plný kroužek na LED kolem plastového krytu, PBT (čti: ozdobné) plastové krytky kláves s prosvítajícími legendami a šestistopá pletená šňůra.

Všechna světla a zvuky

Jedním slovem, tato klávesnice je pevná. I když nezískáte celokovové tělo, odnímatelný USB kabel nebo modulární přepínače prémiovějších designů, jeho vynikající kvalita provedení předčí většinu známějších výrobců klávesnic v této cenové kategorii.

Volitelné "pudingové" klávesy PBT předvádějí osvětlení kláves.
Volitelné „pudingové“ klávesy PBT předvádějí osvětlení kláves. Michael Crider

Spínače Kailh® BOX zajišťují hladký, rovnoměrný pohyb kláves a dvoubarevné pudingové klávesy zajišťují dramatické osvětlení i při nižších intenzitách. I když se nejedná o vysloveně 済amer board – nedostatek lineárních možností někoho jistě rozpálí – nezávisle ovládaná světelná show pro klávesy a LED kroužek jistě potěší uživatele, kteří rádi přetvářejí svůj stůl v miniaturní rave. Představce kláves a standardní rozložení jsou kompatibilní se všemi sadami kláves ve formátu ANSI, takže Impulse je dobrá deska, pokud si ji chcete po zakoupení přizpůsobit.

Spínače BOX a plastové pouzdro odpuzují polití a potřísnění.
Spínače BOX a plastové pouzdro odpuzují polití a potřísnění. Michael Crider

Pod ním jsou obvyklé výklopné nožičky, ačkoli klávesnice je dostatečně tlustá, že pochybuji, že mnoho uživatelů bude chtít ještě vyšší profil. Jemně zakřivená paluba s poměrně velkým tištěným logem na horním okraji je jedinou další ozdobou. Pokud potřebujete otevřít plastový kryt (viz test odolnosti proti vodě níže), je snadné odstranit šrouby a obnažit desku plošných spojů.

Programování by mohlo být jednodušší

Absence odnímatelného USB kabelu je pochopitelná, vzhledem k tomu, že Hexgears propaguje tento design jako odolný proti polití. Stejně jako u plastové konstrukce – žádná šance na rez a snadnější čištění. Absence jakéhokoli ovládacího softwaru je však trochu skličující, už proto, že správa dvou sad LED světel je oříšek pouze pomocí výchozích klávesových příkazů.

U programování maker to platí dvojnásob. I když je to technicky možné pouze pomocí kláves na klávesnici a funkčních příkazů, je to vážná bolest hlavy. Přestože většina herního programovacího softwaru bývá zdlouhavá a přehnaná, myslím, že je to mnohem lepší způsob, jak spravovat složité úlohy programování klávesnice.

Nastavování světel a programování maker je složité --- preferoval bych software.
Nastavování světel a programování maker je složité – preferoval bych software. Michael Crider

Osvětlení je alespoň nabízeno s širokou škálou blikajících a konstantních režimů, které potěší i toho nejžravějšího milovníka LED. Hexgears nenabízí integraci API s žádným z běžných PC RGB programů, ale klíčová světla mají téměř ostrý jas (lze je ztlumit) a lze je ovládat odděleně od okrajového osvětlení. Je škoda, že většina ovládacích prvků funkcí je pouze vytištěna a nelze je vidět v ničem menším než v pevném osvětlení kanceláře.

Splash Attack

Ve jménu důkladného testování jsem postříkal Impulse tekutinami, se kterými se pravděpodobně setká na jakémkoli kancelářském stole. S nasazenými klávesami – zdá se nepravděpodobné, že by na ně někdo jinak vylil drink – jsem polil palubu vodou. Po očištění povrchu, odstranění víček a vyčištění paluby to fungovalo dobře.

Poznámka pro sebe: projděte si věci, které jsou voděodolnější, je zábavné to cákat.
Poznámka pro sebe: projděte si věci, které jsou voděodolnější, je zábavné to cákat. Michael Crider

Intenzivnější kolo kapalných útoků bylo příliš, než aby je klávesnice zvládla. Po nalití šesti uncí vody, koly, kávy a piva přímo na uzávěry a ponechání pár hodin zaschnout to stále fungovalo, ale vyskytly se velké chyby ve vstupu. Nechat zaschnout ještě víc nepomohlo. Nakonec jsem musel odstranit víčka, pak šrouby, které drží plastové pouzdro pohromadě, a nakonec na to jít s vysoušečem vlasů, abych odstranil veškerou vlhkost nahromaděnou uvnitř pouzdra.

I tehdy jednotlivé klávesy vracely chyby, takže jsem musel provést nějaké pečlivé testování s odkrytou PCB a vyčistit část zbytků ze spodní strany, abych vrátil Impuls do plného provozu. I tak spínače fungují skvěle a nezdá se, že by utrpěly žádné vnitřní poškození – což by běžné spínače ve stylu Cherry měly. Impuls asi nevydrží rozlité nápoje od ohýbačky, ale občasné šplouchnutí vody nebo kávy ho nezfázuje, pokud ho rychle uklidíte.

Závěr

Impulse je solidní klávesnice střední třídy a vynikající hodnota.
Impulse je solidní klávesnice střední třídy a vynikající hodnota. Michael Crider

Hexgears Impulse je solidní klávesnice za každou cenu, ale s působivým výběrem BOX přepínačů začínajících na osmdesáti babek je to obzvláště přesvědčivá volba. I když bych si přál, aby bylo snazší programovat makra a osvětlení a lineární volba přepínačů by potěšila hráče na PC, stále je to vynikající volba pro ty, kteří hledají kvalitního stroje, který přežije útok rozlitého nebo dvou rozlitých nápojů.

Hodnocení: 8/10Cena: 80–100 USDKup nyní

Tady檚 Co se nám líbí

 • Klíčové spínače Kailh BOX
 • Osvětlení na klíč a tělo
 • PBT “pudingové” krytky na klíče
 • Dobrá hodnota

A co my ne

 • Obtížné programování světel a maker
 • Neodnímatelný USB kabel

Leave a Comment