Recenze Magellan Electric Standing Desk: Výkonná kontrola držení těla pro vaši domácí kancelář

Nezobrazeno: Libovolné vedení kabelů na jinak skvělém stole.

Stojací stůl, i když má ergonomické výhody, může být velkým závazkem. Tento elektrický stojící stůl Magellan z něj dělá pohodlnou volbu, aniž byste museli neustále stát.

Realspace Magellan Electric Standing Desk (500 $) je konvertibilní stůl, u kterého můžete buď sedět jako normálně, nebo se zvednout, abyste u něj mohli stát. Realspace vyrábí verzi tohoto stolu, která používá pneumatický zdvih ke zvedání a spouštění stolu, aby ušetřila nějaké peníze (tam stojí asi 400 $), často najdete elektrickou verzi v prodeji za stejnou cenu a je mnohem přesnější takže revidujeme ten model.

Magellan vám nabízí nástroje, jak opravit vaše mizerné držení těla

Tato přednastavená tlačítka budou vašimi nejlepšími přáteli.

Když se na to podívám, Magellan je normální, téměř nevýrazný stůl. Můj konkrétní model má černou dřevěnou desku (nazývanou „espresso“) o šířce od 30″ do 47″, ale dodává se také v hnědší „třešňové“ barvě. Tam, kde se kouzlo skutečně děje, je malý ovládací panel na pravé straně stolu. Zde můžete upravit výšku stolu a dokonce nastavit předvolby na preferovanou výšku stání a sezení.

Chcete-li zapnout motor, musíte na několik sekund podržet tlačítko napájení. I když se nejedná o nejplynulejší schéma ovládání, pomáhá zabránit náhodné změně výšky vašeho stolu, pokud narazíte na některé z tlačítek. Jakmile je ovládací panel zapnutý, první dvě tlačítka vedle něj pomalu upravují výšku nahoru nebo dolů. Mezitím mohou dvě vzdálená tlačítka automaticky zatlačit stůl do jeho nejvyššího nebo nejnižšího bodu.

Prostřední tlačítka se však stanou vašimi nejlepšími přáteli. Jakmile nastavíte stůl na požadovanou výšku, můžete podržením dvou červených tlačítek předvolby uložit tuto výšku. Cílem je uložit jednu výšku pro sezení a jednu pro stání, i když si samozřejmě můžete vybrat mezi dvěma výškami sezení nebo dvěma výškami stání, pokud chcete. Je trochu průšvih, že tu nejsou více než dvě přednastavená tlačítka, ale dvě asi většině lidí stačí. (Pokud jsou tři předvolby nutností nebo se vám nelíbí schéma přidržení tlačítka napájení, podívejte se na tento podobný stůl, který jsme zkontrolovali od společnosti Flexispot. Za 60 USD navíc můžete získat tři předvolby a funkci jednoho dotyku.)

Stůl má také blok pod stolem se spoustou praktických zástrček. K dispozici jsou čtyři standardní elektrické zásuvky směřující dozadu a dvě zásuvky USB směřující dopředu. Ty by se měly ideálně používat pro věci, jako jsou monitory, které jsou umístěny na stole, protože to snižuje počet kabelů, které musí mít nadměrnou délku, aby dosáhly na podlahu. Je však také asi chytré tyto zásuvky nepřetěžovat, a pokud přesto potřebujete přepěťovou ochranu, zapojte ji do zdi, nikoli do jedné ze zásuvek na samotném stole.

Nevyléčila mi bolesti držení těla, ale nezměrně pomohla

Pomohlo i ošklivé pohodlné křeslo.

Stůl, který lze přepínat mezi režimy vsedě a ve stoje, je docela přitažlivý, ale když jsem si koupil tento, měl jsem jiný zájem. Předtím mě pravidelně bolela zápěstí. pracujia hrát hry na mém stole a vůbec jsem nebyl schopen najít ergonomické řešení, které by zmírnilo napětí v mých zápěstích. Koupil jsem si různé periferie, podpěry zápěstí a dokonce i vysoce nastavitelné herní křeslo, které mi pomohlo na záda, ale žádné z těchto řešení nevyřešilo problémy, které můj předchozí, hrozný stůl přinesl.

S nastavitelným stolem mohu posunout výšku přesně do správné polohy, takže moje zápěstí nejsou ohnutá do nepříjemných úhlů, které zbytečně namáhají. Je těžké přeceňovat, jak život měnící může být schopnost posunout váš stůl o několik milimetrů nahoru nebo dolů. Jistě, můžete si upravit výšku židle, abyste dosáhli podobného efektu, ale pokud si židli snížíte tak, aby odpovídala vašemu stolu, stlačíte kolena nebo možná upravíte polohu zad. Nezávislé nastavení stolu vám dává vysokou míru kontroly nad tím, jak přesně sedí vaše paže, a také nad tím, jak vaše oční linie odpovídá vašemu monitoru.

V době, kdy jsem před dvěma měsíci dostal tento stůl a začal aktivně monitorovat polohu paží, mé problémy se zápěstím z velké části (i když ne úplně) ustoupily. Nechci tomu psacímu stolu připisovat úplnou zásluhu, protože jsem se snažil upravit své návyky různými způsoby, ale rozhodně to mělo silný dopad, díky kterému se stůl vyplatil.

Magellan měl také celkově dopad na můj širší postoj. Zavázat se ke stolu ve stoje vyžaduje obrovský posun ve způsobu práce, na který jsem nebyl připraven. Pokud mám tuto možnost, je však pravděpodobnější, že to vyzkouším. Když mi začnou tuhnout záda nebo mám chuť si odpočinout od židle, stisknu tlačítko, počkám asi 20–30 sekund, než se stůl přizpůsobí (dobrá doba na přestávku a pár kroků) a pak chvíli stojím. Není to normální způsob, jakým pracuji, ale protože je k dispozici, jednou za čas to udělám.

Není to bez problémů, ale žádný nenarušuje dohodu

Možná nedostanete stabilizační příčku, ale hej, alespoň spodní strana má nějaké nabíjecí porty!

Jakkoliv si tento stůl užívám, není dokonalý. Hlavním problémem je chybějící břevno. Na kratších stolech si toho možná nevšimnete, ale když stůl zvednete do výšky, abyste na něj mohli stát, jeho deska se pěkně viklá. Stojací stoly to mohou snížit použitím stabilizační příčky zhruba v polovině nohou. Magellan to nemá, což znamená, že na nejvyšších úrovních se hodně třese. Když se třese stůl, třese se i váš monitorještě více. Je to pěkně otravné.

Je toho také velmi málo ve způsobu správy kabelů. Stůl je dodáván s několika kruhovými sponami, které můžete připevnit na různé části stolu a protáhnout dráty, ale to vám nedá moc kontroly. Jiné stoly, jako je (mnohem dražší) stůl Jarvis, nabízejí doplňky kabelových přihrádek, které vám umožní udržet kabely čisté, ale Magellan nic takového nemá. Existují řešení třetích stran, ale protože konvertibilní stůl potřebuje správu kabelů ve stoje i v sedě, bylo by hezčí, kdyby existovala řešení první strany navržená s ohledem na tento konkrétní případ použití.


Celkově byl Magellan Electric Standing Desk zjevením. Snažil jsem se najít ergonomické řešení pro dlouhé hodiny práce u stolu, které by mi vyhovovalo. Teď s tímto stolem v kombinaci s mou ošklivou židlí, myslím, že jsem to našel. Je těžké překonat vysokou cenu, ale roky zneužívání mého postoje mi daly nutkání, abych to udělal. Teď, když to mám, už se nechci vracet.

Leave a Comment