Recenze systému Wi-Fi Vilo Mesh: Možná příliš cenově dostupné

Hodnocení:4/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 59,99 $Kup nyní

Sarah Chaneyová

Na trhu je tolik skvělých mesh Wi-Fi systémů. V čem je tedy tento jiný? Pro začátek vás tři síťové jednotky Vilo stojí pouze 60 $ a poskytují pokrytí až 4 500 čtverečních stop.

Zde je to, co máme rádi

 • Neuvěřitelně cenově dostupné
 • Snadné nastavení a správa
 • Malé a tenké provedení

A co my ne

 • Nepůsobivé rychlosti stahování/nahrávání
 • Upgrady firmwaru někdy způsobovaly, že se jednotky třásly

Kromě dostupného pokrytí celé domácnosti se dvoupásmový mesh Wi-Fi systém Vilo také připojuje k aplikaci, která vám umožní snadno spravovat vaši Wi-Fi síť, připojená zařízení a další. Každá jednotka je dodávána s dvoupásmovým Wi-Fi rádiem 802.11ac, jedním pásmem 2,4 GHz a jedním pásmem 5 GHz. Všechny jednotky také obsahují podporu MU-MIMO, tvarování paprsku, proaktivní řízení pásma, čtyři interní antény a 999MHz MIPS procesor.

Můžete si zakoupit balíček tří jednotek mesh Wi-Fi od společnosti Vilo za 59,99 $ nebo zakoupit jednotlivé jednotky za 19,99 $. I když na nákup tří balení není sleva, je snazší vytvořit tříbalení než kupovat tři samostatné jednotky. Více o tom později.

Ve světě, kde v současnosti kraluje Wi-Fi 6, stojí za zmínku, že tento router je dvoupásmový mesh systém Wi-Fi 5, který upřímně funguje skvěle, pokud nepotřebujete super rychlý internet.

Obsah

 • Provedení: Small Form Factor
 • Nastavení: Super snadné díky zjednodušené aplikaci
 • Cena: Neuvěřitelně dostupná
 • Výkon: I za cenu jsou rychlosti vysoké
 • Pokrytí celé domácnosti: V případě potřeby přidejte další jednotky
 • Závěr: Pokud můžete, ušetříte za lepší systém Wi-Fi Mesh

Provedení: Small Form Factor

tužka vedle jednotky vilo sítě zobrazující srovnání velikosti
Sarah Chaneyová

Tvar těchto síťových jednotek od Vilo je malý a jednoduchý. Každá jednotka je štíhlá bílá věž s jedním tlačítkem na přední straně a oranžovým logem Vilo nahoře.

Na zadní straně každé jednotky je pak místo pro napájecí kabel, port WAN/LAN pro připojení k modemu a dva porty LAN. I když dva LAN porty nejsou nic moc, za cenu, kterou zaplatíte, se to očekává. Každá ze tří jednotek je dodávána se stejnými dostupnými připojeními.

Pokud plánujete připojit více zařízení přímo přes Ethernet, jako je chytrá televize, herní konzole nebo počítač, budete si muset zakoupit rozbočovač Ethernet. To samozřejmě zvýší celkové peníze, které utratíte za to, aby vám tento síťový Wi-Fi systém fungoval.

Jednotky jsou také neuvěřitelně lehké a snadno se přenášejí mezi místnostmi. Ale jak snadné je nastavit?

Nastavení: Super snadné díky zjednodušené aplikaci

Nastavení všech tří síťových jednotek Vilo je tak snadné. Aplikace vás provede vším, takže i když nejste technologicky zdatní, bude to hračka.

Pokud získáte tříbalení, nezáleží na tom, kterou jednotku zvolíte jako svůj hlavní router. Ať už si vyberete kterýkoli, zapojíte jej do zásuvky ve zdi a připojíte k modemu (a dvěma dalším zařízením prostřednictvím dalších portů LAN, chcete-li). Jakmile na jednotce Vilo uvidíte nepřerušované žluté světlo, je připravena k připojení k aplikaci Vilo (Android/iOS).

Sarah Chaneyová

Každá jednotka je dodávána s praktickým QR kódem na spodní straně jednotky. Aplikace vás vyzve ke skenování QR kódu, aby věděla, kterou jednotku jste zvolili jako hlavní jednotku. Jakmile je vše připojeno a připraveno k použití, kontrolka na přední straně jednotky Vilo bude svítit modře.

Pokud si koupíte balení po třech, přidání dvou dalších jednotek do systému je stejně snadné, jako je zapojit je do zásuvky kdekoli chcete a čekat, až se na jednotce rozsvítí nepřerušované modré světlo. Pokud jej nastavujete v blízkosti počítače nebo jiného zařízení, které by se mohlo připojit přes LAN, můžete; pokud to nechcete dělat, nemusíte. Není to ethernetové připojení, takže takové rychlosti neočekávejte, ale je to pevnější připojení než jednoduché bezdrátové.

Pokud si zakoupíte další jednotku mimo původní tři zakoupené jednotky, budete ji muset nastavit, podobně jako při nastavování hlavního routeru.

Systémová řídicí deska domovské obrazovky aplikace vilo livingmobilní aplikace vilo living my vilos screenaplikace vilo living přizpůsobující vaše jméno vilos

Své jednotky Vilo a síť Wi-Fi spravujete z aplikace Vilo. Přestože můžete odstraňovat problémy a získat podporu prostřednictvím webu Vilo Living, veškeré nastavení a správu sítě Wi-Fi budete muset provést prostřednictvím aplikace. Přímo prostřednictvím aplikace můžete vidět stav připojení každé jednotky Vilo, kolik zařízení je připojeno ke každému zařízení Vilo a odstraňovat problémy se systémem. Navíc vám aplikace také umožňuje blokovat nechtěná zařízení, nastavit rodičovskou kontrolu pro konkrétní zařízení ve vaší domácnosti, sdílet samostatnou síť pro hosty a další.

Upgrady firmwaru někdy dělají jednotky vybíravými, ale to se dá trochu očekávat. Při prvním upgradu firmwaru, který jsem provedl, sekundární a terciární jednotky blikaly červeně a odmítaly se znovu připojit; Nakonec jsem problém vyřešil odpojením hlavního routeru a jeho opětovným zapojením. Díky nejnovější aktualizaci firmwaru se každá jednotka naštěstí po minutě znovu připojila sama, když se systém po aktualizaci restartoval.

Samozřejmě, když jsem testoval jednotky, muselo dojít k dalším upgradům firmwaru, protože to bylo stále ve vývoji. Doufejme, že všechny budoucí upgrady firmwaru budou fungovat jako ty poslední, které jsem zažil, což vám usnadní aktualizaci všech jednotek a nebudete se muset starat o vypínání hlavního routeru, aby se vše vrátilo do normálu.

Cena: Neuvěřitelně dostupná

Nejlepší na tomto síťovaném systému je jednoduše cena. Většina mesh Wi-Fi systémů stojí hodně přes 100 $ za balení tří jednotek, někdy dokonce balení po dvou. Systém tří jednotek od společnosti Vilo vás bude stát pouze 59,99 $! Jednotlivé jednotky stojí 19,99 $.

To nezahrnuje náklady na dopravu, ale celkově je to stále jedna z nejnižších cen na trhu za síťový Wi-Fi systém se třemi jednotkami. Ale jak dobře tento síťový systém funguje a stojí za to utratit 60 $?

Výkon: I za cenu jsou rychlosti vysoké

Vilo uvádí, že v pásmu 2,4 GHz můžete získat až 300 Mbps a v pásmu 5 GHz až 867 Mbps. Tato čísla jsou maxima, takže byste nikdy neměli očekávat, že tyto druhy rychlostí uvidíte neustále konzistentně.

Každý má různé poskytovatele internetových služeb (ISP), takže maximální rychlosti, se kterými se setkáte, se mohou značně lišit v závislosti na vašem internetovém plánu a na tom, jak spolehlivý je váš ISP. Osobně mám Spectrum jako svého ISP a plán Internet Ultra, který se může pochlubit rychlostí 400 Mb/s. Můj ISP router má dvoujádrový procesor ARM až 1,7 GHz, 1 GB DDR RAM, 1 port WAN a 4 porty LAN. Naskládaný vedle Viloových jednotek je Vilo již hardwarově v nevýhodě.

S routerem, který byl dodán zdarma s mým internetovým tarifem, obvykle zažívám rychlosti stahování přibližně 500 Mb/s a rychlosti odesílání přibližně 22 Mb/s, když jsem ve svém obývacím pokoji vedle routeru. Když jsem nahoře v téměř jakékoli místnosti, průměrně stahuji asi 200 Mbps a stejně 22 Mbps odesílám na svém telefonu a asi 180-190 Mbps stahuji a 23 Mbps odesílám na počítači.

Při provádění testu rychlosti se hlavní router Vilo, který se připojuje k vašemu modemu, shoduje s mým původním routerem od společnosti Spectrum. Rychlost stahování jsem dosahovala zhruba 465-500 Mbps a rychlost odesílání asi 22 Mbps. Rychlosti, které jsem zažil na svém telefonu nahoře se dvěma jednotkami Vilo navíc, byly o něco nižší než můj původní router od Spectra. Nahoře, vedle jedné z přídavných jednotek Vilo, jsem získal asi 180 Mbps stahování a 22 Mbps upload.

S mým počítačem to však byl jiný příběh. Když jsem měl sekundární jednotku Vilo připojenou k počítači pomocí ethernetového kabelu, dosahoval jsem rychlosti stahování asi 120 Mbps a rychlosti odesílání 23 Mbps. Bez ethernetového kabelu rychlost stahování klesla na 80-90 Mbps, ale rychlost odesílání zůstala stejná.

Můj ping s mým routerem Spectrum, když jsem byl ve stejné místnosti, byl asi 46 ms; když jsem byl nahoře, ping byl asi 49 ms. S hlavní jednotkou Vilo dole jsem dostal ping 52 ms; nahoře se to číslo ve skutečnosti vůbec nezměnilo.

Celkově vzato, rychlosti, které jsem s jednotkou Vilo dosahoval nahoře, nebyly příliš působivé. A dál budu používat svůj ISP router a pravděpodobně si našetřím na dražší Wi-Fi 6 mesh systém.

Pokrytí celé domácnosti: V případě potřeby přidejte další jednotky

tři mesh wifi vilo jednotky s logem nahoře
Sarah Chaneyová

Balení tří kusů od společnosti Vilo poskytuje pokrytí až 4 500 čtverečních stop, i když jde o „maximální možné pokrytí“, které nemusí nutně znamenat průměrné pokrytí většiny lidí. Jak již bylo řečeno, tři jednotky pravděpodobně poskytnou dostatek pokrytí pro většinu domácností. Se třemi jednotkami můžete připojit až 120 zařízení současně.

Můj dům má asi 2 100 čtverečních stop a hlavní router jsem umístil dole v našem obývacím pokoji a další dvě jednotky nahoře do protilehlých rohů dvou různých místností. U našeho starého routeru jsem nezaznamenal příliš mnoho mrtvých míst Wi-Fi, takže nemohu komentovat, jak dobře Vilo dosahuje mrtvých míst v domácnosti.

Nicméně jsem testoval rozsah pokrytí jednotky Vilo venku. Obvykle ztratím signál Wi-Fi, když dojdu na konec své příjezdové cesty. Takže jsem připojil jednotku Vilo pomocí zástrčky venku u mých předních dveří. Když byla tato jednotka Vilo připojena a připravena k použití, měl jsem na konci své příjezdové cesty pokrytí Wi-Fi a mohl jsem procházet sociální sítě a hledat věci na internetu. Dokonce jsem šel přes ulici a dolů po domě a stále jsem měl pokrytí. Rychlosti stahování nebyly příliš působivé, pohybovaly se kolem 30-35 Mbps a rychlost pingu byla hrozná kolem 50.

Takže pokud máte ve svém domě oblast, která trvale nemá pokrytí Wi-Fi a je to místo, kde skutečně chcete pokrytí, jako je vaše ložnice, jednotky Vilo to udělají za vás.

V závislosti na rozloze vašeho domova můžete dokonce zakoupit pouze dvě jednotky za 40 USD pro plné pokrytí. Každá jednotka poskytuje pokrytí až 1 500 čtverečních stop v kruhu vyzařujícím ze směrovače. Kolik jednotek tedy budete potřebovat, bude záviset na tom, kam je chcete v domácnosti umístit.

Můžete snadno přidat další jednotky a buď přidat pokrytí čtverečních stop, nebo přidat připojení k hluchým místům ve vaší domácnosti. Jak bylo uvedeno výše, jednotlivé jednotky stojí 19,99 $ plus poštovné.

Závěr: Pokud můžete, ušetříte za lepší systém Wi-Fi Mesh

horní část síťové wifi jednotky vilo s logem
Sarah Chaneyová

Slyšení velmi dostupné cenovky 60 dolarů za síťový Wi-Fi systém mě nadchlo. Můj dům je dvoupatrový a na větší straně má 2100 čtverečních stop. I když jsem doma nikdy nezažil hluchá místa, obvykle mám nižší rychlosti nahoře, když jsem mimo hlavní router. A protože mi přes zdi nevede Ethernet do žádné místnosti v patře, musím se bohužel spolehnout na bezdrátové připojení.

Vilův mesh Wi-Fi systém je bohužel trochu zklamáním. Jediný důvod, proč bych každému doporučil, aby si pořídil síťové jednotky Vilo, je ten, že váš domov má hluchá místa na důležitých místech, kde potřebujete pokrytí Wi-Fi. A ani pak nečekejte rychlé pokrytí; jen očekávejte pokrytí.

Pokud hledáte rychlejší Wi-Fi konektivitu, doporučoval bych ušetřit trochu víc na lepší Wi-Fi 5 mesh systém nebo dokonce utrácet za superrychlý Wi-Fi 6 mesh systém, pokud byste s ním mohli zatočit (i když dokonce i levný Wi-Fi 6 mesh systém může stát téměř šestkrát více než Vilo).

Hodnocení: 4/10Cena: 59,99 $Kup nyní

Tady檚 Co se nám líbí

 • Neuvěřitelně cenově dostupné
 • Snadné nastavení a správa
 • Malé a tenké provedení

A co my ne

 • Nepůsobivé rychlosti stahování/nahrávání
 • Upgrady firmwaru někdy způsobovaly, že se jednotky třásly

Leave a Comment