Redesign Androidu 12 odhalen na Google I/O 2021

Google dnes představil zcela nový vzhled svého mobilního operačního systému. Redesign Androidu 12 bude spuštěn koncem tohoto roku a aktualizuje mnoho základních částí uživatelského rozhraní a zkušeností.

V posledních několika letech Google většinou jen iteroval a vylepšoval uživatelské rozhraní Androidu s občasnými velkými úpravami komponent. Současně byly během této doby přidány různé nové funkce. S Androidem 12 Google masivně přepracovává vše od základů spíše než předchozí postupný přístup.

Tři velké stěžejní body v Androidu 12 jsou „výrazně osobní, „soutěžní a bezpečné“ a „snadnější“ dohromady. Vše od zamykací obrazovky po domovské obrazovky a nastavení systému bylo přepracováno v souladu s Material You pro Google – nejosobnější OS všech dob.滭/p>

Pokud jde o přizpůsobení, začíná to vaší tapetou. Android 12 extrahuje barvy a určí, které odstíny jsou dominantní a doplňkové. Tyto barvy se poté aplikují na stín upozornění, obrazovku uzamčení, ovládání hlasitosti, nové widgety a mnoho dalších částí operačního systému.

Díky plynulejšímu pohybu a animacím se Google rozhodl oživit Android 12, když budete klepat, přejíždět a posouvat. Například hodiny zamykací obrazovky se zobrazí větší, pokud nejsou k dispozici žádná upozornění. Tento pohon však nejde na úkor výkonu nebo výdrže baterie. Google říká, že Android 12 je ostřejší a citlivější s lepší energetickou účinností.滭/p>

Toho bylo dosaženo několika vylepšeními pod kapotou, včetně snížení času CPU potřebného pro základní systémové služby až o 22 % a snížení využití velkých jader systémovým serverem až o 15 %.

Různé interakce byly také „úmyslně přepracovány“. Například odstín upozornění je ve výchozím nastavení výrazně zjednodušen pouze se čtyřmi rychlými nastaveními. Když se rozšíří o nové dlaždice pro Google Pay a zařízení pro chytrou domácnost, je jich osm, vzhledem k tomu, že dlouhým stisknutím vypínače spustíte Asistenta.

Mezitím je soukromí a bezpečnost druhým stěžejním bodem. Nový 淈a href=”https://9to5google.com/2021/05/18/android-12-introduces-privacy-dashboard-camera-mic-indicators-and-blocks/”>Panel ochrany osobních údajů v Nastavení zobrazuje všechna oprávnění předvolby a k jakým datům se přistupuje, včetně časové osy využití polohy. Podobně vám oprávnění k přibližné poloze umožňují určit, zda aplikace získají vaši přesnou polohu, nebo jen přibližnou. To je užitečné pro klienty počasí, kteří si vystačí se znalostí vaší obecné polohy. Když aplikace přistupují k mikrofonu a kameře, objeví se v pravém horním rohu obrazovky nové indikátory.

Společnost Google také představila Android Private Compute Core, aby představila nové technologie, které jsou již od návrhu soukromé, což nám umožňuje uchovávat vaše osobní údaje v bezpečí, soukromé a místní ve vašem telefonu. Zodpovídá za funkce, jako je živé přepisování, přehrávání a chytré odpovědi, kde zpracování zvuku/jazyka říká, že zařízení není izolováno od sítě, aby bylo zachováno vaše soukromí.滭/p>

Android 12 s tímto masivním přepracováním a novými funkcemi bude uveden na trh letos na podzim, počínaje Pixelem.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment