S rychlonabíječkou nabijete svůj iPhone za polovinu času

Nové telefony Apple podporují rychlé nabíjení, ale je to (super úžasná) funkce, které jen málokdo věnoval pozornost. Zde je návod, jak toho využít.

Pokud patříte k lidem, kteří toho o nových schopnostech rychlého nabíjení iPhonu moc neslyšeli, nebudeme vám to vyčítat. Apple očividně šetřil veškerou svou hype energii pro iPhone X a z velké části tak trochu zamlčovali, jak skvělý je jejich nový systém rychlého nabíjení.

Jak funguje rychlé nabíjení iPhone

Zde je shrnutí za deset sekund. S příchodem iPhone 8, 8 Plus a X nyní řada iPhone podporuje patentovaný standard rychlého nabíjení společnosti Apple. Větší baterie v novějších telefonech znamenají, že budete muset telefon dobíjet méně, ale když potřebujete nabít, trvá dlouho, než se stará nádrž na baterii doplní.

Rychlé nabíjení podstatně zkrátí dobu nabíjení, čímž se váš iPhone dostane z úplného vybití na 50 % nabití za pouhých 30 minut – ale přiložená nabíječka není dostatečně výkonná ani pokročilá, abyste ji mohli rychle nabít, takže budete potřebovat další vybavení. rychlá doba nabíjení.

Svůj nablýskaný nový iPhone nabijete na 50 % za 30 minut, ale budete k němu potřebovat novou lesklou nabíječku a kabel.

Co tedy potřebujete k tomu, abyste si tu dobrotu s rychlým nabíjením naťukli? Za prvé, budete potřebovat mnohem výkonnější nabíječku, než je ta slabá 5W, která se dodává s iPhonem. Ve skutečnosti budete potřebovat nejen výkonnější nabíječku, ale také zcela novou nabíjecí platformu. Rychlé nabíječky Apple využívají systém Power Delivery (PD) standardu USB-C k dodání velkého množství energie bezpečným a kontrolovaným způsobem do vašeho zařízení.

Za druhé, a přirozené rozšíření prvního bodu, budete potřebovat nabíjecí kabel USB-C na Lightning, protože váš běžný kabel USB-Lightning jednoduše nebude fungovat s portem USB-C na upgradované nabíječce. Jsme si jisti, proč tyto důvody nebyly součástí nových telefonů, zejména vlajkové lodi iPhone X, jsou záhadou, kterou lze nejlépe interpretovat optikou nevrlých akcionářů.

Přeskočte Apple’s Charger, použijte místo toho Anker’s

Nyní, když víte, co potřebujete, můžete jednoduše přejít do Apple Store a koupit si to, ne? Jistě, můžete – pokud chcete platit více, než musíte.

Od této chvíle stojí 29W rychlá nabíječka USB-C od Apple 49 USD a oficiální kabel Apple USB-C to Lightning stojí 21 USD, ale za 71 USD jako sada nejsou ani nejekonomičtějším ani nejlepším způsobem rychlého nabíjení vašeho zařízení.

Oficiální nabíječku Apple a kabel jsme testovali proti 30W nabíječce třetí strany od Anker (30 USD) (s oficiálním kabelem i kabelem třetí strany) a výsledky nás překvapily.

V každém z našich testů nabíječka Anker odpovídala nebo překonala výsledky nabíječky Apple (ale pouze při použití oficiálního kabelu Apple kabel třetí strany snížil rychlost nabíjení přibližně o 25 %). Přestože nabíječka Anker nepřekonala nabíječku Apple o tak šílenou hranici, abychom ji mohli prohlásit za zcela podřadnou, neustále předčila nabíječku Apple o pár procent na každém kroku a vždy dostala telefon na 100 % minut před plánovaným termínem.

S ohledem na to důrazně doporučujeme zakoupit nabíječku Anker a oficiální kabel USB-C k osvětlení Apple pro stejný nebo lepší zážitek za pouhých 50 $. (Ale ať děláte cokoli, zatím přeskočte kabely třetích stran.)

I když bychom raději neplatili nic navíc za již tak vysokou cenu nejnovějších telefonů Apple, pokud svůj telefon používáte stejně jako my, pak si myslíme, že peníze navíc jsou dobře vynaložené. Není nic lepšího, než rychle dobít baterii telefonu, abyste nikdy nemuseli hledat nabíjecí porty, když jste venku.

Leave a Comment