Samořídící auta Waymo již nemají za volantem lidi, veřejná přepravní služba bude brzy k dispozici

Po osmi letech vývoje a nedávné kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti nyní samořídící vozy Waymo přepravují cestující bez člověka za volantem. Tyto plně autonomní jízdy odstartovaly v polovině října a v příštích měsících se rozšíří pro veřejnost v rámci služby přivolání.

Podle The Verge, zaměstnanec Waymo bude stále ve vozidle, ale pravděpodobně bude sedět za sedadlem řidiče místo v něm.

Ve videu zveřejněném společností Waymo jsou jezdci zobrazeni, jak nastupují do vozu a klepají na tlačítko „Start ride“ poté, co jsou připoutáni. Tento čtyři ovládací panel je umístěn nad nimi a obsahuje tlačítko „Pull over“, které navede vůz k zastavení. a k zamykání/odemykání dveří. Mezitím tlačítko „Získat pomoc“ umožní jezdcům kontakt se střediskem zákaznických služeb Waymo.

Mezitím jsou za předními sedadly umístěny displeje ve voze, které zaznamenávají předpokládaný čas příjezdu a obsahují mapu trasy vozu a okolí.

Rozšíření pro veřejnost jako služba podobná Uberu a Lyftu proběhne „během několika příštích měsíců“. Do té doby budou členové programu Waymo Early Rider prvními, kdo na těchto plně autonomních vozidlech bude jezdit, protože společnost shromažďuje další data.

Waymo má plány na rozšíření pokrytí, přičemž ve svém příspěvku na blogu uvádí, jak nakonec pokryje „region, který je větší než velikost Velkého Londýna“.

Waymo

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment