Samsung Galaxy A51: Většinu správných rozhodnutí

Vlajkový telefon Samsungu se často těší největší pozornosti, ale nejúspěšnější smartphony společnosti jsou ty, které stojí méně než polovinu této ceny. V poslední době jsem měl v kapse Samsung Galaxy A51, nástupce nejoblíbenějšího smartphonu společnosti v roce 2019. Stojí za to vyzvednout? Pojďme mluvit.

Zadní panel je působivou součástí designu. K dispozici je hladký reflexní design s úhly a liniemi. Při jasném osvětlení vypadá opravdu skvěle. Pravděpodobně na to stejně hodíte případ, takže na tom nakonec tolik nezáleží.

Vnější hardware završuje pole se čtyřmi kamerami v horní části zařízení, které je dostatečně tenké, aby bylo sotva patrné. K dispozici je také port USB-C ve spodní části designu, jeden reproduktor, který je zálohován sluchátkem. Naštěstí je tu stále 3,5mm jack pro sluchátka.

Samsung Galaxy A51, který používám, odemčený v USA běžel na Androidu 10 s One UI 2.1. V době psaní této recenze má také bezpečnostní opravu z června 2020. Verdikt tam? Docela dobrý!

Jedno uživatelské rozhraní je dobře udělaný vzhled na Androidu, alespoň z velké části. Vypadá dobře, přidává spoustu velmi užitečných funkcí, které nenajdete na mnoha jiných telefonech Android. Jediné výtky, které mám k One UI na tomto telefonu, se týkají výkonu.

Za prvé, vzhled Samsungu je náročný na zabíjení aplikací na pozadí. Oznámení jsou na tomto telefonu často značně zpožděna. Například telegram je místo, kde často chatuji s přáteli, ale někdy to trvá až hodinu, než se oznámení na A51 objeví. Jednou v noci jsem nechal telefon v obývacím pokoji, zatímco probíhala skupinová konverzace. Oznámení nezazvonila okamžitě, ale spíše se synchronizovala jedna po druhé asi o 20 minut později a můj telefon zvonil opakovaně po několik minut tónem DO DO DO. Jednoduše řečeno: k vzteku.

Výkon jako celek také prostě není úžasný. Na tomto zařízení se pravidelně setkávám se zpožděním a jen všeobecnou nevolností. Není to konstantní, ale je to příliš časté. Při provozu na 4GB RAM a Exynos 9611 by výkon neměl tolik trpět.

Moje pracovní vytížení na tomto telefonu také nebylo obzvlášť těžké. Několik aplikací pro zasílání zpráv, Slack, e-mail, sociální média a procházení webu byly moje každodenní případy použití na tomto zařízení. Prohlížení webu bylo jednou z oblastí, kde jsem zaznamenal problémy. Když jsem si právě koupil dům, trávil jsem spoustu času procházením webu Home Depot a na tomto zařízení se to zpomaluje. Použití aplikace Amazon je také strašná noční můra, ale na Galaxy A51 je to ještě horší.

Všechno je něco, s čím se většina lidí dokáže vypořádat. Je to dost dobré na to, aby se s tím dalo vyjít, ale když si vzpomenou na telefony Pixel 3a/4a a iPhone SE za stejnou cenu 399 $, mají lepší výkon, je těžké to spolknout.

Na konci dne byl každý levný telefon, který kdy byl uveden na trh, otázkou priorit. Aby vyhovovaly cenovému omezení, existují náročné požadavky na každou specifikaci, každou součást a každý poslední kousek designu. U Samsungu byla jasnou prioritou u Galaxy A51 obrazovka a v této oblasti si myslím, že je tento telefon z velké části úspěšný.

6,5palcový AMOLED displej na Galaxy A51 je panel s rozlišením 1080p, který je opravdu prvotřídní. Na tomto displeji není téměř nic špatného. Je také jasný, živý a ostrý. Je to také velká obrazovka, ale vzhledem k velmi tenkým rámečkům na všech stranách je stále více než ovladatelný.

Snad jedinou větší výtku mám k děrovanému provedení. Středový výřez není velký a vlastně ani není tak nápadný. Stížnost spočívá v tom, že kolem snímače fotoaparátu je tenký stříbrný kroužek, který pouze přitahuje pozornost k výřezu. S normálním děrovacím výřezem není žádný rozeznatelný okraj, ale lesklý stříbrný okraj na A51 často vypadá, že vyžaduje vaši pozornost. Jsem si jistý, že existuje nějaký technický důvod, ale je to velmi nepříjemný aspekt jinak fantastického displeje.

Fotografie je obvykle jednou z prvních věcí, které se na smartphonu střední třídy nabízejí, a Galaxy A51 není úplně jiný. Reklamy společnosti Samsung zdůrazňují „úžasný fotoaparát“, ale tvrdím, že ve skutečnosti nejsou tak skvělé.

K dispozici je 48MP primární snímač, se kterým strávíte většinu svého času. Je to slušné, ale vybíravé. Některé snímky pořízené tímto telefonem jsou ohromující, ale jiné jsou přímo příšerné. To většinou souvisí s osvětlením. Venku budou vaše obrázky vypadat skvěle 9krát z 10. Uvnitř? Spíše 5 z 10. Ultraširoký fotoaparát je 12MP snímač a je to podobný příběh. Někdy je to skvělé, jindy moc ne.

Přidané makro a hloubkové senzory jsou pouze 5MP senzory a v žádném případě nejsou působivé. Cítí se, jako by se připojili k dodatečným nápadům, jen aby dosáhli marketingového sloganu 渜uad-kamera. Přední 32MP selfie kamera je však docela dobrá!

Povídka tady? Samsung si zde počínal dobře. Kamery nejsou úžasné, ale jsou průchodné. Přesto se vzhledem ke konkurenci ve stejné cenové hladině zdá, že Samsung měl vynaložit mnohem více úsilí.

Uvnitř Galaxy A51 je napájecí zdroj s kapacitou 4 000 mAh, který se nabíjí přes USB-C. Tady opravdu není moc co říct. Pro většinu lidí je více než dost šťávy na celý den energie. V průměru jsem svůj den zakončil tak, že v nádrži zbývalo alespoň 25 % a zhruba tři hodiny času na obrazovce v prachu.

Nabíjení probíhá přes USB-C, což je skvělé, ale bez bezdrátového připojení. To je škoda, ale v dané cenové kategorii se to dalo čekat. Nabíjení přes USB-C je také relativně rychlé, i když se zdá, že někdy má problémy s dosažením vysokých rychlostí oproti tradičnímu USB-C Power Delivery, standardu, který pravděpodobně používá váš notebook. To je také škoda, ale přiložená nabíječka je stále pevná a bude více než dostačující pro většinu lidí.

Na displeji Galaxy A51 je optický snímač otisků prstů. To… není skvělé. Snímače otisků prstů na displeji jsou stále v plenkách, což znamená, že tato technologie má k dokonalosti daleko. Řada OnePlus 8 je současným králem kopce a A51 se o tuto korunu nepokouší.

Snímač je zde pomalý a poměrně nepřesný. Obvykle mi trvá alespoň dva pokusy dostat se do telefonu a často ho několikrát stisknu nebo se uchýlím k odemknutí PIN.

Snímače otisků prstů v displeji na většině telefonů prostě nestojí za to. Pokud nemáte rozpočet na to, abyste to udělali správně, prostě to nepoužívejte. Galaxy A51 je dobrým příkladem ignorování této rady.

Zvuk pocházející ze Samsungu Galaxy A51 není napůl špatný. Ve spodní části telefonu je jeden reproduktor, který je podpořen sluchátkem v horní části. Celková kvalita je v pořádku. Postrádá hloubku a není extrémně hlasitý, ale pro většinu scénářů je naprosto schůdný.

Kromě toho je tu konektor pro sluchátka, takže v oblasti zvuku je vše v pořádku.

Vibrace jsou něco, co mnoho lidí při nákupu smartphonu přehlíží, ale mezi vším je obrovský rozdíl v kvalitě. Kam ve spektru spadá Galaxy A51? To je v pořádku. Haptika není nic, co by vás vzrušovalo, ale mohlo by být mnohem horší.

Samsung má s Galaxy A51 hodně v pořádku. Displej je výborný, design opravdu pěkný, foťák obstojný a cena taky super! Opravdu se to trápí jen v oddělení výkonu. Je pravda, že to je obrovská oblast zájmu a může pro vás znamenat překážku.

Pokud tomu tak není, Galaxy A51 je k dispozici odemčený od B&H Photo, Samsung.com, Amazon a dalších prodejců. Můžete si také vybrat modely nosičů (často s vražednými nabídkami) od Verizon, AT&T a také od Best Buy.

Samsung

Samsung je technologický konglomerát sídlící v Jižní Koreji, který vyrábí jedny z nejpopulárnějších smartphonů na světě.

Samsung Galaxy A51

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment