Samsung tento týden na své vývojářské konferenci předvede pět podivných a úžasných gadgetů C-Lab

c-laboratoře

Samsung oznámil, že během vývojářské konference Samsung v Moscone West Center od 27. do 28. dubna v San Franciscu předvede pět experimentálních projektů ze své skupiny C-Labs. Mezi nimi je LiCon, aplikace, která dokáže rozpoznat různá zařízení IoT pomocí fotoaparátu a stáhnout si pro ně dálkové ovladače, plus několik dalších podivných a úžasných gadgetů.

Celá motivace za LiConem je podobná té, která vedla Apple k vývoji HomeKit. Místo toho, abyste měli v domácnosti více zařízení připojených k internetu věcí (Internet of Things) pomocí jiné aplikace pro každé z nich, LiCon promění vaši kameru v jediné univerzální ovládání.

Můžete mít například chytrý připojený termostat, pračku, vysavač nebo televizi. S LiCon můžete namířit kameru svého smartphonu na zařízení, to pak „využívá rozpoznání založené na vidění k identifikaci produktu“ (myslím Google Goggles), poté si stáhne rozhraní ovladače, které se zobrazí na obrazovce.

Uživatelé mohou také pořídit fotografii svého zařízení a poté spustit požadovanou konkrétní aplikaci, což může být užitečné, pokud v databázi Samsung chybí dálkové ovladače.

CLab_SDC_LiCon_Main_1

Jak každý uživatel pořizuje snímky, databáze Samsung roste a teoreticky pomáhá službě stát se užitečnější a doufejme, že rychlejší.

Mezi další čtyři produkty patří ‘Ahead’, což je v podstatě magnetický reproduktor Bluetooth, který se připevňuje k vaší helmě a slouží také jako zařízení Push to Talk (Walkie Talkie to you and me). Toto malé trojúhelníkové zařízení se připevňuje k jakékoli helmě pomocí silného magnetu a pomocí oscilátorů vytváří efekt prostorového zvuku, který neblokuje hluk na pozadí.

CLab_SDC_Ahead_Main_1

Samsung si představuje využití na stavbách, na sjezdovkách nebo dokonce na fotbalovém hřišti, kde je zásadní povědomí o okolí a případných rizicích, ale přesto chcete mít možnost poslouchat hudbu nebo přijímat hovory. A co víc, funkce PTT umožní vašemu mistrovi nebo trenérovi posílat vám přímé pokyny.

Snad nejpodivnější z gadgetů C-Labs od Samsungu je AMe, 360stupňová kamera zaznamenávající život, kterou nosíte na krku. Je to v podstatě náhrdelník se třemi vestavěnými kamerami. Zaznamenává 360stupňové záběry v rozlišení 4k, které lze poté spojit pomocí aplikace AMe na míru, kde je lze také geograficky označit a sdílet na různých kanálech sociálních médií.

CLab_SDC_ItsyWatch_Main_2 706_0313_v7 CLab_SDC_AMe_Main_1

Spolu s nimi je tu aplikace pro chytré hodinky ItsyWatch, která mění každodenní úkoly, jako je cvičení a jídlo, na hry pro děti a aktuálně běží na Gear S2.

Konečně je tu sada sluchátek Entrim 4D+, která nějakým způsobem posílá specifické elektrické zprávy do nervů ve vašem uchu, takže VR působí reálněji. Slovy Samsungu „synchronizuje vaše tělo s měnícími se pohyby v obsahu VR“. I když to může znít křečovitě, Sammy říká, že to snižuje kinetózu, která často přichází s obsahem VR.

Tak a máme to, pět opravdu neobvyklých produktů, které mě budou muset tvrdě přesvědčit o smyslu jejich existence. Přesto je hezké vidět, že Samsung je tak otevřeně šílený a experimentální.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Samsung

Samsung je technologický konglomerát se sídlem v Jižní Koreji, který vyrábí jedny z nejpopulárnějších smartphonů na světě.

Nexus 6MacBook Pro s Retina

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment