Samsung Wear OS: Dobrý na Galaxy, náročný na Google

Po několika letech zanedbání platformy se Google v letošním roce vrací do Wear OS obrovským způsobem, a to začíná Galaxy Watch 4. Samsung je první společností, která přináší Wear OS 3 na trh, a přichází s vlastním skinem na platformě, která, jak pravděpodobně očekáváte, má jinou agendu než Google.

Wear OS byl dlouho pouze operačním systémem Google a brzy to byla také platforma, kterou společnost nedovolila žádnému ze svých partnerů upravovat. To se za posledních pár let pomalu měnilo, ale neexistuje žádný zjevnější příklad než Galaxy Watch 4 a jejich jednoduchý vzhled UI Watch Wear OS.

Vzhled Samsungu na Wear OS není obecně špatný. Vypadá to velmi podobně jako One UI na chytrých telefonech Samsung, vzhled, který se skutečně proměnil v jeden z lepších záběrů na Androidu mimo vlastní uživatelské rozhraní Google. Navigace je určitě odlišná, se směsí konceptů z Wear OS a Tizen. Když jste na ciferníku, přejetím prstem nahoru otevřete zásuvku aplikace (neexistuje pro to žádná hardwarová zkratka), přejetím doleva zobrazíte oznámení a přejetím doprava zobrazíte dlaždice. Tyto dva směry se hodně podobají tomu, co nabízel Tizen, a otočný rámeček Classic se na tomto místě opravdu cítí jako doma. Přejetím shora dolů také existuje několik rychlých nastavení, která opět vypadají, jako by byla vytržena přímo z Tizenu.

Opravdu nezáleží na tom, na jakou část vzhledu Samsungu se díváte, prostě to vůbec nevypadá jako Wear OS. Pokud by Samsung a Google tak veřejně neřekly, že se jedná o Wear OS, každý, kdo tento produkt používá, by předpokládal, že jde pouze o Tizen s aktualizovaným vzhledem.

Je to špatná věc? To záleží na tom, co si myslíte o designovém jazyce Samsungu, ale osobně si myslím, že je to v pořádku. Návrhy Samsungu jsou užitečné v nabídce Nastavení na malé obrazovce, a i když určitě existují místa, kde dávám přednost původnímu designu Wear OS, úsilí Samsungu lépe osloví ty, kteří používali předchozí modely Galaxy Watch, mnohem větší publikum než pocházející z Wear OS.

Velký problém s přechodem Samsungu na Wear OS spočívá v tom, že nyní mohou majitelé Galaxy Watch používat aplikace Google, protože Obchod Play je obchod s aplikacemi používanými pro tento produkt. Mapy Google jsou zde možná jednou z největších výher a tato aplikace je ve skutečnosti na Watch 4 předinstalovaná.

To znamená, že Samsung přesně nepředstavuje aplikace Google na stříbrném podnose. Předinstalovaný je pouze Obchod Play a Mapy Google, přičemž vše ostatní na hodinkách jsou aplikace Samsung pro fitness, zprávy, počasí, kalendář a další. Na aplikacích Samsung není v žádném případě nic špatného, ​​ale je docela ohromující vidět operační systém Google tak zbavený aplikací od Googlu.

Platné požadavky se zdají být ještě volnější než Android, kde jsou partneři stále povinni instalovat aplikace Google a také Asistenta. Mezitím, na Watch 4, Samsung zahrnuje pouze Bixby a říká, že Google Assistant v určitém okamžiku přichází a Google Pay se zatím zdá být také nefunkční.

S předchozími hodinkami Samsung byla jednoznačně nejlepší zkušenost s telefony Galaxy, i když technicky fungovaly s jinými telefony Android a iPhonem. U Galaxy Watch 4, přestože Samsung používá Wear OS, to stále platí.

Jak jsme popsali minulý den, proces párování na telefonech jiných značek než Samsung je ve srovnání s telefony Samsung stále docela frustrující. Vyžaduje to, aby bylo nainstalováno více aplikací, trvá déle, než se tyto aplikace nainstalují, a je zde více prostoru pro to, aby se věci pokazily. Ale to je jednorázová dohoda, protože větší problém je s funkcemi.

Pokud jste spárováni s telefonem jiného výrobce než Samsung, Galaxy Watch 4 ztratí některé ze svých nejpůsobivějších funkcí pro zdraví. Zde je to, co můžete dělat. Můžete sledovat kroky, tepovou frekvenci a různá cvičení. Hladiny kyslíku v krvi, výsledky složení těla a sledování spánku jsou také dostupné prostřednictvím aplikace Samsung Health. co ty může 檛 stačí použít VO2 Max nebo udělat EKG/EKG. I když je to škoda, je to docela rozumné. Pokud jde o zdravotní vlastnosti, neztratíte mnoho.

K dispozici je také Google Fit, který dokáže sledovat cvičení, kroky, srdeční frekvenci a další základní podrobnosti. Pokud Google nakonec do své aplikace přidá sledování spánku, je pravděpodobně bezpečné předpokládat, že by to fungovalo i zde.

To vše znamená, že se stále jedná o jeden z nejlepších zážitků s chytrými hodinkami, které dnes pro telefon Android získáte. Surová síla v Galaxy Watch 4 je mnohem lepší než jakékoli jiné chytré hodinky, které fungují na Androidu, Wear OS nebo jinde.

Kromě výkonu jsou zkušenosti, které Samsung poskytuje a chcete, abyste je používali, docela solidní. Evidentně to funguje nejlepší s telefonem Samsung, ale na jiných zařízeních v podstatě řešíte jen pár vtípků tu či tam. Například aplikace Galaxy Wearable stále nechává většinu aplikací s vypnutými oznámeními, kde Google ve výchozím nastavení povoluje téměř vše. Takové maličkosti jsou nepříjemné, jistě, ale nejsou docela rušivé.

Pokud nyní potřebujete chytré hodinky, Galaxy Watch 4 jsou jedinou logickou volbou. Pokud se nemůžete smířit s volbami společnosti Samsung, musíte prostě čekat. Galaxy Watch 4 prostě nejsou vlajkovou lodí Wear OS, jsou to hodinky Samsung, které shodou okolností běží na platformě.

V tuto chvíli však stále poznáváme řadu Galaxy Watch 4. Pokud máte nějaké palčivé otázky týkající se produktu, dejte nám vědět v komentáři níže a zůstaňte naladěni na úplnou recenzi v nadcházejících týdnech.

Leave a Comment