Preferujete způsob, jakým Gmail třídí vaše e-maily podle konverzací? Zde je návod, jak můžete tuto užitečnou funkci používat také v aplikaci Outlook.

Jedna skvělá funkce v Outlooku je možnost třídit a propojovat e-maily podle konverzace. Díky tomu budete snáze vědět, o čem se mluvilo v e-mailech, a pomůže vám to udržet si ve schránce pořádek. Některým uživatelům se nelíbí jejich e-maily propojené do konverzací a v konečné verzi Outlooku je to ve výchozím nastavení vypnuto. Protože se jedná o novou funkci, noví uživatelé ji mohou přehlédnout a nikdy se nedozví, že je k dispozici. Zde je návod, jak můžete povolit zobrazení konverzace a udržet své e-mailové konverzace přístupné a efektivní.

Aktivujte zobrazení konverzace

Ve výchozím nastavení bude vaše doručená pošta v Outlooku vypadat podobně jako vždy v Outlook seznamu jednotlivých e-mailů.

Chcete-li zobrazit e-maily podle konverzace, vyberte možnost Pohled kartu a zkontrolujte Zobrazit jako konverzace pole vlevo nahoře.

Případně klikněte na Řadit dle nad vašimi e-maily a vyberte Zobrazit jako konverzace.

reklama

Outlook se zeptá, zda chcete aktivovat zobrazení konverzace pouze v této složce nebo ve všech složkách. Vybrat Všechny složky pro zobrazení všech e-mailů v Outlooku v konverzacích.

Aplikace Outlook nyní spojí vaši doručenou poštu a propojí e-maily ve stejné konverzaci. Jednotlivé e-maily, které nepatří do konverzace, budou vypadat stejně jako dříve, zatímco konverzace budou mít v levé horní části názvu zprávy bílý trojúhelník. Vyberte zprávu, chcete-li si přečíst nejnovější e-mail v konverzaci.

Nebo kliknutím na trojúhelník zobrazíte všechny zprávy v konverzaci. Nyní si můžete vybrat a přečíst kteroukoli z nich.

Většina e-mailových programů a služeb obsahuje předchozí e-mail v těle e-mailu, když odpovídáte. Aplikace Outlook dokáže rozpoznat i tyto předchozí zprávy. Z vyskakovacího okna můžete procházet mezi staršími a novějšími zprávami další a Předchozí tlačítka, která se objeví, když umístíte kurzor na starší záhlaví e-mailu. To funguje jak ve standardním podokně náhledu aplikace Outlook, tak při otevření e-mailu v jeho vlastním okně.

Upravit nastavení zobrazení konverzace

Zpátky v Outlooku Pohled můžete upravit zobrazení konverzace tak, aby fungovalo tak, jak chcete. Můžete si vybrat Outlook Vždy rozbalte konverzace, Zobrazit odesílatele nad předmětema do Použijte klasické odsazené zobrazení. Ve výchozím nastavení Outlook zobrazuje zprávy z jiných složek v konverzaci, což je obecně užitečné; pokud se vám to nelíbí, můžete to zde zrušit. Všechna tato nastavení zůstanou stejná ve všech vašich účtech Outlook.

Pokud si vyberete Odsazený pohled, v horní části se zobrazí název a pod ním odsazená položka se jménem odesílatele.

reklama

The Zobrazit odesílatele nad předmětem Díky zobrazení je jasnější, od koho e-mail pochází a kdo další je v konverzaci aktivní. To je zvláště užitečné, pokud obvykle posíláte e-maily pouze určitým lidem o určitých tématech, takže řádky předmětu jsou méně relevantní.

Nebo, pokud se rozhodnete, že vám zobrazení konverzace nevadí, můžete jej vypnout zrušením zaškrtnutí políčka v Pohled karta jako výše.

Závěr

Přestože novým uživatelům může chvíli trvat, než si zvyknou, zobrazení konverzace může být velmi užitečné, pokud jde o uspořádání vaší doručené pošty a důležité e-maily, aby zůstaly pohromadě. Pokud nechcete, aby uživatel Gmailu synchronizoval svůj e-mailový účet s aplikací Outlook, může se vám to hodit, protože Outlook funguje podobně jako Gmail, a to i v režimu offline.

Pokud chcete synchronizovat svůj účet Gmail s aplikací Outlook, přečtěte si náš článek o jeho synchronizaci s protokolem IMAP.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu