Sergey Brin chtěl pojmenovat „satelitní“ zobrazení v Mapách Google „Ptačí režim“

„Satellite“ byl preferovaný název mnoha, s výjimkou produktových inženýrů. Pro ně byla „letecká fotografie“ přesnějším popisem vzhledem k tomu, jak byla většina snímků v pohledu zachycena letadly letícími 800 až 1 500 stop nad zemí. Bohužel byl příliš dlouhý na to, aby se vešel na tlačítko a většina koncových uživatelů pochopila „satelitní“.

V důsledku toho se tým Maps zúčastnil schůzky k přezkoumání produktu před uvedením na trh, kde se účastnili vyšší manažeři jako Larry Page a Sergey Brin s nejmenovanou funkcí. Vzhledem k nenávisti spoluzakladatelů k tradičním setkáním si dvojice často vymýšlela různé experimenty.

Toto konkrétní setkání Map obsahovalo odpočítávací hodiny, kde byla všechna rozhodnutí konečná, jakmile dosáhla nuly. Diskutovaná jména zahrnovala „Airplane View, 淪uperman a 淚 Feel Picture-y“. Doslova v poslední vteřině předtím, než zazněl bzučák, Brin vyhodil „Bird Mode“. Přikývnutí na perspektivu z ptačí perspektivy, bylo to technicky správné, ale nijak zvlášť chytlavé.

I když to měl být konečný název funkce, dokonce i inženýři, kteří měli rádi „Aerial Photography“, připustili, že „Bird Mode“ byl „hloupý a hrozný“ a mohl by být škodlivý pro „obrovskou“ funkci. Na konci dne se tým Google Maps rozhodl pro „Satelit“ po „kapesním vetu“ a spoluzakladatel to nikdy nepochopil.

Rozhodnutí jsme vetovali do kapsy a spustili jsme 淪atellite. A doslova žádný vedoucí si naší recenze nevšiml ani si na ni nevzpomněl.

A od té doby klameme lidi našimi ne zcela satelitními snímky.

Google mapy

Sergey Brin

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment