Ať už je to promoce nebo nové narození, v životě je mnoho zvláštních příležitostí, u kterých bychom rádi byli, ale kvůli vzdálenosti to nemůžeme. Když hovor nepřeruší, zde je návod, jak videochatovat až s 20 přáteli nebo rodinou pomocí Tokboxu.

Nastavení videochatu může být složité, zejména pokud chcete videochat s více lidmi. Existuje mnoho webových aplikací, které nabízejí bezplatné, omezené plány pro skupinový videochat, ale téměř všechny jsou zaměřeny na podnikový trh a jejich použití je poměrně složité. Ať už jste geek nebo jste nikdy nenastavovali webovou kameru, složité nástroje nikdy neusnadňují práci. Byli jsme nadšeni, když jsme zjistili, že Tokbox je velmi jednoduché použití pro skupinové videochaty a fungovalo skvěle. Pokračujte ve čtení, abyste viděli, jak to funguje, a pak to zkuste se svou rodinou a přáteli!

Začínáme

Nejprve si musíte pořídit účet Tokbox. Přejděte na webovou stránku Tokbox (odkaz níže) a klepněte na Přihlásit se tlačítko pod Videochat.

Zadejte své jméno, věk, e-mail a heslo. Odsouhlaste podmínky použití a poté klikněte Předložit.

To je všechno, lidi; jste připraveni k videohovorům. Klikněte na zavolej teď tlačítko v horní části stránky, abyste mohli pokračovat a pozvat přátele, aby s vámi chatovali.

reklama

Možná budete muset chvíli počkat, než se načte rozhraní videa. Všimněte si, že celé rozhraní TokBoxu je napájeno Flash, takže pro jeho použití musíte mít na svém počítači nainstalovaný flash.

Jakmile se načte, Flash požádá o přístup k vaší kameře a mikrofonu. Klikněte Dovolit, a pokud raději nebudete muset v budoucnu znovu odpovídat, zkontrolujte Pamatovat si krabice také. Nyní klikněte Zavřít abyste mohli pokračovat ve videochatu.

Zadejte e-mailové adresy svých přátel a přidejte zprávu s pozvánkou, poté stiskněte Pozvat kontakty.

Případně klikněte na jednu z ikon sociálních médií vpravo a pozvěte své přátele z Facebooku, Twitteru nebo MySpace do videochatu.

Nyní vidíte své video na levé straně a prázdnou oblast na pravé straně, zatímco čekáte na příchod svého přítele.

Můžete vidět několik tipů, co dělat, aby vám pomohly, ale obecně vše právě fungoval v našem testu bez ladění.

Připojení k videochatu

reklama

Pokud jste byli pozváni do chatu TokBox, obdržíte odkaz v e-mailu nebo ve zprávě na sociální síti. Kliknutím na odkaz se připojíte k chatu s přítelem.

Klikněte Dovolit povolit TokBoxu přístup k vaší kameře a mikrofonu, aby vás váš přítel viděl a slyšel v chatu.

Nakonec zadejte své jméno a klikněte Vstupte do videochatu.

Po chvíli budete vy a váš přítel spolu chatovat s živým zvukem a videem. Informace o připojení k internetu zobrazíte umístěním ukazatele myši na video. Najednou může chatovat až 20 lidí, takže pokud je více účastníků, okna videa se změní tak, aby se vešla všechna videa.

Případně, pokud váš počítač nemá webovou kameru, vaše videobox zobrazí ikonu mikrofonu a řekne Pouze hlas. Stále můžete vidět videa svých přátel, ale oni nebudou moci vidět vás.

Můžete také textový chat s rodinou a přáteli z textového pole pod videochatem. Pomůže vám to vyřešit problémy se zvukem nebo videem.

Extra funkce

reklama

Tokbox vám také usnadňuje sdílení videí a obrázků s přáteli. Kliknutím na ikonu TV v horní části okna chatu přidáte video z YouTube nebo obrázek z Flickru nebo Picasa, aby se zobrazilo všem účastníkům chatu.

Jakmile ukončíte videohovor, uvidíte své nedávné hovory na řídicím panelu a můžete dokonce někomu snadno zavolat zpět.

Před začátkem hovoru vidíte odpočítávací časovač, takže pokud jste náhodou klikli volání můžete kdykoli zrušit před zahájením videohovoru.

Můžete přidat své kontakty ze sociálních sítí a rychle je pozvat na videohovor také z řídicího panelu.

Nebo, pokud vám někdo z vašich přátel zavolá, když jste přihlášeni k TokBoxu, uvidíte pěkný náhled s dotazem, zda chcete hovor přijmout nebo ignorovat. Klikněte Přijmout pro zahájení videohovoru s volajícím.

Nebo můžete změnit nastavení Tokboxu, pokud chcete. Klikněte na Účet odkaz vpravo nahoře a poté vyberte Upravit můj profil.

reklama

Zde můžete přidat osobní údaje a také změnit své uživatelské jméno TokBox. Své uživatelské jméno můžete sdílet s přáteli a rodinou, aby vám mohli kdykoli rychle zavolat na tokbox.com/tvé jméno.

Závěr

Zatímco Skype je skvělá služba pro uskutečňování hlasových hovorů a videohovorů s jednotlivými lidmi, v současné době je obtížné nebo nemožné vést videochat s několika lidmi najednou. TokBox to dělá neuvěřitelně jednoduše pro videochat s rodinou a přáteli, a protože spolu může chatovat až 20 lidí, všichni se mohou připojit současně. Ať už chcete diskutovat o plánech na shledání nebo prostě mít online shledání, můžete svou rodinu rychle dostat do stejného prostředí s TokBoxem, i když nejsou technicky zdatní. To se může hodit, pokud máte v zámoří umístěnou milovanou osobu, která není technicky zdatná. Vyzkoušeli jsme mnoho různých služeb, ale jen málo z nich bylo tak snadné jako Tokbox. Vyzkoušejte to a dejte nám vědět, jak to fungovalo u vás!

Odkaz

Registrace do Tokboxu

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google