Chcete spustit Google Chrome se svými oblíbenými rozšířeními a nastaveními na libovolném počítači? Zde se podíváme na to, jak můžete nastavit přenosnou verzi prohlížeče Google Chrome na flash disku, abyste jej mohli používat kdekoli.

Začínáme

Stáhněte si instalační program Portable Google Chrome (odkaz níže). Jakmile se stáhne, spusťte instalační program a nainstalujte jej na flash disk. Instalátor je extraktor napájený 7zip. Klikněte na ?#8230; vyberte svůj flash disk a poté klikněte na Extrahovat.

Nyní rozbalí Portable Chrome na váš flash disk. Může to trvat několik minut, ale jakmile to bude hotové, budete připraveni okamžitě používat přenosnou verzi Chromu.

Jakmile to skončí, přejděte na flash disk a otevřete nový Přenosný GoogleChrome složku a spustit ChromeLoader.exe spusťte přenosný Chrome.

Přepněte Portable Chrome na svůj rodný jazyk

Portable Chrome je ve výchozím nastavení v němčině, takže pokud neumíte číst německy, můžete být při prvním spuštění trochu zmatení. Chcete-li jej změnit na angličtinu nebo preferovaný jazyk, klikněte na tlačítko klíče vpravo a klikněte Možnosti.

reklama

Vyberte kartu Podrobnosti, přejděte dolů a klikněte na Nastavení písma a jazyka

Slepý ndern pod webovým obsahem.

Vyberte druhou kartu a klikněte na nabídku dole vedle Jazyk Google Chrome a vyberte svůj oblíbený jazyk. Klepnutím na tlačítko OK v dolní části uložíte nastavení.

Chrome vám připomene, že změny se neprojeví, dokud nerestartujete prohlížeč. Klikněte na OK a poté zavřete všechna okna Portable Chrome.

Až jej příště spustíte, budete se moci orientovat mnohem snadněji, protože vše je ve vašem rodném jazyce.

Použití Portable Chrome

Přenosný Google Chrome funguje stejně jako standardní verze, ale nyní jej můžete spustit z libovolného počítače. Všechny vaše oblíbené stránky a webové aplikace budou fungovat tak, jak očekáváte. Ve skutečnosti neexistuje žádný rozdíl, který můžete vidět pouhým procházením.

Přenosná verze Chrome, stejně jako všechny přenosné aplikace, může běžet pomaleji než normální Chrome v závislosti na rychlosti vašeho flash disku. Pohodlí vlastního přizpůsobeného prohlížeče Chrome na jakémkoli počítači to však více než vynahrazuje.

reklama

Zde máme stejnou instalaci Portable Chrome spuštěnou v počítači XP.

Veškerá vaše historie procházení se ukládá na flash disk, díky čemuž jsou vaše data soukromá a umožňuje snadný přístup k vašim oblíbeným stránkám.

Soubory cookie se ukládají na váš flash disk, takže můžete zůstat přihlášeni ke svým účtům, i když k nim v Chromu přistupujete z jiného počítače.

Nainstalujte rozšíření do Portable Chrome

Rozšíření pomáhají přizpůsobit Chrome vašim potřebám a mohou pomoci rychleji dělat věci. Portable Chrome to posouvá na další úroveň, protože si můžete nainstalovat rozšíření a poté je používat z libovolného počítače. Jednoduše nainstalujte rozšíření jako v běžném Chrome.

Mnoho rozšíření nabízí snadné způsoby přístupu k webovým aplikacím a ty stále fungují skvěle, protože Portable Chrome vás může udržet přihlášené k vašim oblíbeným stránkám.

Aktualizujte Portable Chrome

Normální prohlížeč Google Chrome nainstalovaný v počítači ve výchozím nastavení automaticky instaluje aktualizace, což usnadňuje udržování aktuálního stavu pomocí nejnovější verze. Přenosná verze však nemůže automaticky instalovat aktualizace. Abyste se ujistili, že používáte nejnovější verzi z flash disku, spusťte Updater.exe v Přenosný GoogleChrome složka. Před spuštěním aktualizačního programu se ujistěte, že jsou všechna okna prohlížeče zavřená.

reklama

Nyní vyberte požadovanou verzi Chromu. Můžete si vybrat instalaci dev nebo beta verze, nebo jen vybrat Uvolňovací kanál abyste se ujistili, že poběží bez problémů.

Aktualizátor nyní stáhne nejnovější verzi Chromu.

Po dokončení stahování se otevře okno příkazového řádku a automaticky rozbalí aktualizované soubory na váš flash disk a aktualizuje váš Portable Chrome.

To může chvíli trvat, opět v závislosti na rychlosti vašeho flash disku. Po dokončení se zobrazí výzva, která vás informuje, že Chrome byl aktualizován.

Všechna vaše nastavení a rozšíření by měla fungovat jako dříve a vy budete mít nejnovější verzi Chrome připravenou k použití z vašeho flash disku.

Závěr

Google Chrome je jeden z našich oblíbených webových prohlížečů a díky možnosti jej spouštět z libovolného počítače přes flash disk je ještě lepší. Portable Chrome fungoval v našich testech skvěle a aktualizace na nejnovější beta verzi byla také hladká. Nyní můžeme náš oblíbený prohlížeč používat na jakémkoli počítači se systémem Windows, i když má nainstalovaný pouze starý IE6!

Odkaz

Stáhněte si Portable Google Chrome

Příspěvek o Portable Chrome na vývojářském blogu (v němčině)

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu