Standard chytré domácnosti podporovaný společností Google Matter byl odložen na rok 2022

Již v květnu byl projekt Connected Home over IP (CHIP) na vytvoření jednotného standardu pro chytrá domácí zařízení přejmenován na „Matter“, než budou první zařízení dostupná na konci roku 2021. Vládnoucí Connectivity Standards Alliance (CSA) oznámila, že spuštění společnosti Google a Apple podporované Matter bylo odloženo na příští rok.

Konec tohoto roku (2H 2021) je nyní věnován „pokračujícímu vývoji SDK a certifikačního programu“. Uvidí také 減re-ballot verzi technické specifikace.

V první polovině roku 2022 bude vydáno SDK a také „první zařízení [passing] prostřednictvím certifikace a otevření našeho formálního certifikačního programu.“

Matter dříve uvedl, že počáteční vlna certifikovaných zařízení bude zahrnovat: osvětlení a elektro (např. žárovky, svítidla, ovládací prvky, zástrčky, zásuvky), ovládání HVAC (např. termostaty, AC jednotky), kontroly přístupu (např. dveřní zámky, garážová vrata), bezpečnost a zabezpečení (např. čidla, detektory, zabezpečovací systémy), okenní clony, TV, přístupové body, mosty a další. Mezitím mezi podporovatele patří:

Amazon, Apple, Assa Abloy (Yale), Coolkit (eWeLink), Espressif Systems, Eve Systems, Google, Infineon Technologies, Nanoleaf, Nordic Semiconductor, NXP Semiconductors, Schneider Electric, Signify (Philips Hue & WiZ), Silicon Labs, SmartThings a Texas Instruments

Během I/O v květnu Google řekl, že Nest a Android budou podporovat Matter. Protokol běží na Ethernetu (802.3), Wi-Fi (802.11) a vlákně (802.15.4), zatímco nastavení je podporováno Bluetooth Low Energy (LE).

Android by získal uživatelské rozhraní podobné rychlému páru s ovládáním dostupným z Power Controls, aplikace Home a Assistant. Mezitím budou vysílače Thread + Wi-Fi dostupné na zařízeních Nest Wifi, Nest Hub Max a Nest Hub druhé generace certifikovány jako body/rozbočovače Matter pro rychlejší připojení příslušenství.

Mezitím Matter umožní ovládat nejnovější termostat Nest pomocí dalších podporovaných platforem.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment