Sundar Pichai: „Příliš brzy“ na to, abychom řekli dopad COVID-19 na práci

Technologické společnosti mají dobrou pozici pro práci z domova, přičemž Mark Zuckerberg tento týden oznámil trvalou vzdálenou směnu pro Facebook. Někteří tyto plány chválili a jiní o nich diskutovali. V dalším rozhovoru tento týden se generální ředitel Alphabet/Google Sundar Pichai podělil o svůj výhled na práci v Googlu.

Mluvit s KabelovéSundar Pichai očekává, že se povaha práce v důsledku COVID-19 změní, ale myslí si, že je ještě příliš brzy na to říct, jak moc. Tvrdí, že počáteční úspěch WFH „je založen na tom, že se všichni navzájem známe a máme pravidelné interakce, které jsme již měli.“

Jsem zvědavý, co se stane, když se dostaneme do toho tří až šestiměsíčního okna a dostaneme se do věcí, kde něco děláme poprvé. Jak produktivní budeme, když se různé týmy, které spolu normálně nespolupracují, budou muset spojit za účelem brainstormingu, kreativního procesu?

Například na začátku pandemie byl proces náboru nových zaměstnanců společnosti Google znemožněn nedostatkem vybavení. Společnost se zaměří na výzkum a nakonec i na data, aby „vydělala to, co funguje“.滭/p>

Pichai velmi očekává, že na požádání bude potřeba shromáždit fyzické prostory Kabelové o tom, zda Google uvažuje o nových kampusech v Mountain View a New Yorku:

Máme dopředu naplánovaný velký růst. Takže i když dojde k nějaké korekci kurzu, nemyslím si, že problémem bude naše stávající stopa. Jsem si jistý, že to dobře využijeme a těším se, až se některé z těchto projektů podaří zrealizovat.

Když byl Pichai dotázán na strukturu mateřské společnosti Alphabet, horlivě obhajoval organizaci a poznamenal, že byl úzce zapojen do jejího založení v roce 2015. To znamená, že v posledních letech se vrátily některé nové a odrostlé divize:

Prohlašuje, že ne vše, o co měl Google v té době zájem, se vešlo do internetového prostoru, a proto je potřeba oddělení, aby nebyl jeden manažerský tým přetížen velmi odlišnými problémy.

Vsadili jsme se, že hodně investujeme do základní hluboké technologie, ale ne všechno by se vešlo do toho, co bych nazval internetovým prostorem. A společnost Alphabet byla nastavena tak, aby toho byla schopna a aby byla oddělena od společnosti Google, protože některé problémy jsou velmi, velmi odlišné tam, kde používáte technologii.

konečně Kabelové Steven Levy položil velmi zajímavou otázku o tom, jak by Google ve svých začátcích neusiloval o produkt, pokud by nebyl 10x nebo 100x lepší než konkurenční nabídky. Když byl Pichai dotázán, jaký je podle něj poslední produkt Google splňující tato kritéria, uvedl Assistant jako produkt v „počáteční fázi rozšiřování.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment