Termostat Nest vás nyní může varovat před možnými problémy s HVAC

Josh Hendrickson

Existuje spousta možností inteligentního termostatu, ale to, co odlišuje termostat Nest od zbytku balení, je jeho schopnost učit se. Po určité době se Nest naučí vaše zvyky a předvídá je, takže váš domov bude pohodlnější, když tam nejste, a ušetří peníze, když tam nejste. Nyní Google posouvá tento koncept dále – ode dneška se vás termostaty Nest pokusí varovat před potenciálními problémy s HVAC.

Selhání HVAC pravděpodobně v první desítce nejhorších nočních můr každého dospělého. Nějak se to vždy děje v největší zimě nebo v psích dnech léta, kdy vaše HVAC potřebujete nejvíce. Ještě horší je, že náklady na opravu vašeho systému HVAC mohou způsobit, že se budete potit úplně sami.

Pokud jste někdy přemýšleli, zda jste přehlédli varovné signály nebo zda vám pomohlo zachycení problému před úplným selháním, Google vám stojí za zády. Společnost zavádí test pro všechny termostaty Nest navržené tak, aby odhalily potenciální problémy s HVAC.

Chcete-li se zapojit do testu, budete muset zapnout přehledy Nest Home. Pokud jste se do přehledů Nest Home zaregistrovali dříve, nemusíte dělat nic. Zprávy Nest Home můžete zapnout tak, že otevřete aplikaci Nest (pro Android a iOS), přejdete do nastavení, klepnete na oznámení a poté na Přehled Nest Home. Stačí posunout volič do polohy zapnuto a jste přihlášeni.

Termostat Nest bude hlídat neobvyklé chování, které by mohlo signalizovat problém s vaším HVAC, například že systému trvá déle než obvykle ochlazení vašeho domova. V tu chvíli vás Nest upozorní e-mailem a dá vám vědět, zda se jedná o problém s vytápěním nebo chlazením.

Další kroky jsou na vás. Google navrhuje, abyste si nejprve mohli zkontrolovat svůj domov; problém mohou být například otevřené dveře. Pokud ale vše vypadá v pořádku, budete chtít kontaktovat technika HVAC.

Pokud jste někoho najali, aby vám nainstaloval Nest, aplikace může zkontrolovat, zda má stále tyto kontaktní údaje. V opačném případě Google spolupracuje se společností Handy, aby vás spojila s technikem HVAC přímo v aplikaci Nest. Službu nemusíte využívat, ale měla by vám pomoci, pokud ještě nemáte technika nebo společnost, kterou preferujete.

Obvykle je levnější vyřešit problém v raných fázích, než když systém HVAC úplně vypadne. A i když váš systém HVAC nelze opravit a bude nutné jej vyměnit, dřívější informace vám může pomoci s rozpočtem. Test Google vám může z dlouhodobého hlediska pomoci ušetřit peníze, a to byl slib Nest od začátku.

Zdroj: Google

Leave a Comment