Testy provedené společností Microsoft ukazují, jak moc je Chrome ve skutečnosti nabitý baterií [Video]

Navzdory tomu, že je Chrome nejpopulárnějším prohlížečem pro stolní počítače na světě, je stále notoricky známým zdrojem a baterií. I když Google mnohokrát slíbil, že opraví výdrž baterie, mnoho uživatelů si dosud nevšimne významných vylepšení. Nyní Microsoft provedl řadu testů, které ukázaly, že Chrome je prohlížeč s nejvyšší spotřebou baterie ve Windows 10. Vždy existuje možnost zkreslení, ale výsledky odpovídají zkušenostem většiny lidí…

Jako první se vypne Surface Book s Chromem, následuje Firefox, Opera a nakonec Microsoft Edge. Prohlížeč Microsoftu vydrží o něco více než tři hodiny déle než Chrome. Napájecí zařízení však ukazuje, že Chrome je na druhém místě ve spotřebě energie, využívá druhé nejmenší množství CPU po Edge, ale spotřebovává nejvíce GPU ze čtyř prohlížečů se slušným náskokem.

Kromě laboratorních testů Microsoft tvrdí, že telemetrická data agregovaná z milionů zařízení s Windows 10 vykazují podobné výsledky v reálném světě.

Minulý rok Google slíbil, že zlepší výkon baterie na počítačích Mac pomocí různých metod. Stále je však jasné, že i když je rozhodně jedním z nejlepších, Chrome stále saje více šťávy než jeho konkurenti. Chrome se také snaží řídit výdrž baterie inteligentním pozastavením zásuvných modulů třetích stran, jako je Flash. Ve výchozím nastavení Chrome do konce roku použije HTML5 a chce, aby ho následovaly velké weby.

https://www.youtube.com/watch?v=rjrxOOfi54k

Google Chrome, dostupný pro Windows, Mac a Linux, je nejrozšířenějším desktopovým prohlížečem na světě. Od svého spuštění v roce 2008 se Chrome rozšířil na Android, iOS a je základem cloudového operačního systému.

Microsoft Edge

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment