Tlačítko napájení Pixelbooku může fungovat jako bezpečnostní klíč U2F

Před několika dny společnost Google vydala několik videí pojednávajících o svém „programu pokročilé ochrany“, který lidem pouze radí, aby si při přihlašování ke svým účtům zakoupili a používali bezpečnostní klíče Yubico jako prostředek fyzické dvoufázové autentizace. Jak se ale ukázalo, vypínač Pixelbooku lze použít jako bezpečnostní klíč Universal 2nd Factor (U2F).

První podrobný popis Medium od Lukase Karlssona, možnost používat tlačítko napájení Pixelbooku jako bezpečnostní klíč U2F zmírňuje nutnost neustále zapojovat klíč Yubico, abyste se mohli přihlašovat ke svým účtům.

V tuto chvíli je možnost povolit funkci U2F na Pixelbooku omezeno na kanál Devk dispozici pro všechny kanály Chrome OS. Po přepnutí na tento kanál (úplný návod zde), otevřete Chrome Shell (Ctrl + Alt + T) a spusťteu2f_flags g2f příkaz. Po dokončení bude virtuální token U2F nastaven na tlačítko napájení Pixelbooku.

Vzhledem k tomu, že Chromebooky mohou být při běhu kanálů Beta nebo Dev buggy, doporučil bych nejprve nastavit samostatný klíč U2F pro případ, že byste museli počítač vymazat. Použití vypínacího tlačítka Pixelbooku by bylo lepší jako druhý dvoufaktorový ověřovací klíč, abyste nepřišli o své účty.

Někteří to testovali na různých Chromeboocích, jako je Asus Chromebook Flip, HP Chromebook X2 a Samsung Chromebook Plus, ale nepodařilo se jim to zprovoznit. Když si Google dal práci, aby to na Pixelbooku fungovalo, mohl by se potenciálně dostat i do budoucích Chromebooků a dalších zařízení.

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Google Pixelbook

Google Pixelbook prémiový Chromebook společnosti. Je první, která obsahuje vestavěného Google Assistant a také speciální tlačítko pro spuštění asistenta.

Jsem spisovatel se zkušenostmi v oblasti IT a vývoje pro Android. Sledujte mě na Twitteru a přečtěte si moje toulky o technice a pošlete mi e-mail na adresu [email protected] Tipy jsou vždy vítány.

Příslušenství Amazon Basics USB-CNabíjecí dok smartphonu USB-C

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment