Top 10 věcí, o kterých jste nevěděli, že můžete dělat v New Yorku

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Víte všechno o Central Parku, Empire State Building, Ellis Island a Socha svobody atd., ale existuje spousta věcí, o kterých jste pravděpodobně nevěděli, že můžete dělat, když jste v New Yorku. Proč alespoň na část času nezabloudit z té dobře vyšlapané cesty? Možná právě objevíte něco, co se vám líbí ještě víc než tyto ikonické atrakce.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

New York je známý svou gastronomickou scénou a pro ty, kteří mají chuť na sladké, je tato prohlídka ideální. The Dessert Walking Tour v New Yorku: Cupcakes, Cookies a Gelato, nabízená prostřednictvím Viator, vám umožní dopřát si cestu Dolním Manhattanem na dvouhodinové prohlídce, která se setká na Union Square. Začnete v Crumbs Bake Shop, ochutnáte delikátní věci, jako jsou gurmánské čokoládové košíčky, a pak ochutnáte červený samet v pekárně Magnolia. V Molly’s Cupcakes si dokonce můžete vyrobit vlastní pochoutku. Zahrnuje celkem šest ochutnávek dezertů, takže si s sebou nezapomeňte vzít chuť k jídlu.

Metropolitní muzeum umění není zrovna neznámá atrakce. Met, jak se mu častěji říká, je největší muzeum na západní polokouli se sbírkou více než dvou milionů předmětů, které pokrývají celý svět od starověku až po současnost. To znamená, že je neuvěřitelně populární a ty davy dokážou zážitek pořádně utlumit. Ale existuje způsob, jak to vidět ve zcela novém světle, bez davů: vydejte se na EmptyMet Tour. Jedna a půl hodinová prohlídka prozkoumá muzeum před jeho otevřením pro širokou veřejnost. Průvodce muzeem vás provede slavnými exponáty a odhalí více o samotné budově, než se někdo další dostane do dveří.

Každou sobotu se ve Fort Greene v Brooklynu koná masivní bleší trh, který přitahuje stovky lidí, místních i turistů. Hledači pokladů najdou na Brooklyn Flea, který je považován za jeden z největších světových bleších trhů, téměř cokoli, od oblečení a starožitností po nábytek, a téměř vše, co si dokážete představit. Rozmazává tradiční hranice tím, že do směsi vkládá řemeslníky, klenotníky a místně vyrobené čerstvé potraviny. Místní lidé rádi nakupují jedinečné historické nálezy od více než 100 prodejců, kteří se zde shromažďují, a občas mezi nimi můžete zahlédnout i celebritu nebo dvě.

Trajekty zajišťují dopravu k Soše Svobody a Ellis Island, ale vstupenky stojí téměř 20 dolarů za kus a pravděpodobně budete muset bojovat s velkými davy. Místo toho, abyste se připojili k dlouhé řadě turistů, jeďte raději trajektem Staten Ferry – je zdarma a nabízí jedny z nejlepších výhledů, projíždíte přímo kolem Sochy svobody. Staten Ferry je osobní trajekt, který několikrát pendluje mezi Dolním Manhattanem a Staten Island. každý den a používá se hlavně jako počítačový trajekt pro městské pracovníky, ale je to také relativně neznámá bezplatná turistická atrakce. Jakmile dorazíte na Staten Island, jednoduše se postavte do fronty a vydejte se zpět na Manhattan. Získáte také jedny z nejlepších výhledů na panorama Manhattanu, které kdekoli najdete.

Newyorčané se rádi dohadují o tom, kdo dělá nejlepší pizzu, a i když je nepravděpodobné, že budete moci vyzkoušet dostatek koláčů, abyste se sami rozhodli během dovolené, pokud se o to chcete pokusit, je těžké udělat chybu s kteroukoli z nich. hlavními konkurenty, jako jsou Lombardi檚, Motorino a Di Fara檚. Pokud můžete zkusit jen jeden, udělejte z něj Grimaldi檚. Nejen, že dostanete neuvěřitelně lahodnou pizzu na uhlí s čerstvým těstem, čerstvou domácí mozzarellou a drcenými rajčaty, ale užijete si nezapomenutelný výhled na Manhattan z jedné z nejstarších a nejhezčích částí Brooklynu, přímo ve stínu Brooklynského mostu.

Hledáte ten nejlepší výhled na panorama města? I když o tom ví jen málokdo mimo město, u kanálu Gowanus v Brooklynu najdete opuštěnou rafinerii s masivními sily na průzkum a úchvatným výhledem na panorama Manhattanu.

Pokud chcete dělat to, co dělají místní, pusťte si nezávislý film. I když je ve městě spousta nezávislých divadel, Forum je nejlepší z nejlepších a svou atmosférou tak nějak dokonale odpovídá náladě pečlivě připraveného filmu, který každou noc rozzáří velké plátno. Mezi domácí speciality patří klasiky od Orsona Wellese a mezinárodní noir od Jeana-Luca Godarda i méně známé skvosty. Toto je jediné autonomní neziskové kino v New Yorku a jedno z mála v USA. Představuje dva odlišné, ale vzájemně se doplňující programy, divadelní premiéry amerických nezávislých a zahraničních uměleckých filmů a výběry repertoáru, které zahrnují americkou a zahraniční klasiku, žánrová díla, festivaly a retrospektivy režisérů.

Pokud máte rádi historii, asi víte, že návštěva starého hřbitova může mnohé prozradit. A přímo přes ulici od newyorské burzy se na hřbitově Trinity Church nachází některé z nejstarších náhrobků ve městě. Navíc samotný kostel je naprosto úžasný – nebudete chtít opustit město bez jeho fotografie.

Poté, co byla v roce 1989 stržena berlínská Wallonce, rozdělující východní a západní Německo, byla rozbita na kusy a odeslána z různých částí světa, včetně New Yorku. Na Manhattanu můžete vidět pět různých kusů vystavené zdi: 520 Madison Avenue, Kowsky Plaza v Battery Parku, Murray Hill, Times Square a Hell’s Kitchen.

Bezpočet turistů závodí na vrchol Empire State Building každý den těsně před soumrakem, aby měli šanci zachytit nádherný západ slunce, ale na tomto „tajném místě“ pro místní obyvatele budete mít mnohem lepší výhled. Příhodně pojmenovaný Sunset Park v Brooklynu poskytuje úžasné výhledy na západ slunce s kulisou panoramatu Manhattanu.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

35′ Keystone RV Springdale 303BH

Ušetřete 30 % Royal Caribbean na jízdném

25′ 2019 Winnebago Outlook 25J

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Ušetřete až 45 % na Club Med Resorts

31′ Nizozemci RV Atlas 2732RB

Ceny plavby 2 za 1 Oceánie plus bezplatné spropitné

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka kouzelného Mexika s průvodcem

Letecká a 8denní prohlídka Dubaje a Abu Dhabi | Ušetřete 300 $

All Inclusive Regent Cruise Sale! Bonus až 1 200 $

All-Inclusive resort Wyndham Alltra Cancun

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment