Top 7 výletních destinací, které absolutně potřebujete vidět

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Plavba je jednou z nejoblíbenějších možností dovolené. Existuje mnoho možností, kde nastavit kurz, takže zde jsou některé z našich oblíbených.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Prozkoumejte malebné slané vodní cesty, zaledněné hory a vzdálené komunity podél norského pobřeží s plavbou. National Geographic Traveler časopis již několik let jmenoval norské fjordy nejlepší světovou destinací pro cestování. Plavební sezóna je mezi květnem a zářím a nabídka plaveb se pohybuje od dobrodružných po luxusní. Hurtigruten Cruises nabízí každý rok nejvíce těchto výletů, které umožňují přístup k místu světového dědictví UNESCO a některým z nejkrásnějších norských fjordů. Většina norských plaveb trvá 5 až 7 dní a zahrnuje zastávky v Bergenu a Oslu. Některé plavby zahrnují také železniční výlety na slavné Flam Railway.

Nespokojte se pouze s jedním ostrovem; zažijte to nejlepší z Havaje na okružní plavbě! V závislosti na délce a trase vaší plavby můžete navštívit přístavní města Honolulu, Nawiliwili, Kahului, Kona a Hilo. S více než 100 úžasnými plážemi, prvotřídními golfovými hřišti, surfařskými mekkami, tyčícími se sopkami a autentickými kulturními zážitky jsou havajské plavby obzvláště oblíbené mezi líbánky a páry slavícími výročí. Oblíbené jsou sedmidenní meziostrovní plavby, i když jsou k dispozici i delší výlety. A přestože je havajské počasí vždy perfektní, nejvyšší poptávka zasáhne během letních měsíců. Zvažte rezervaci plavby mezi Dnem díkůvzdání a Vánocemi, abyste našli ty nejlepší nabídky.

Panamský průplav je jedním z největších technických divů světa a nejlepší způsob, jak ho vidět, je na palubě výletní lodi. Na svém plavebním dobrodružství se seznámíte s ohromujícím konceptem prokopání kontinentálního předělu a se stavbou největší přehrady na světě, která si vyžádala úsilí více než 80 000 dělníků a měla za následek více než 30 000 mrtvých. Dnes mohou výletní lodě proplout z Karibského moře do Tichého oceánu, přičemž cesta s plným tranzitem trvá asi 14 dní. Nejlepší čas na plavbu po kanálu je po skončení období dešťů v listopadu. Rekreanti si mohou užít šnorchlování na korálových útesech, potápění při vraku a bohatou rozmanitost divoké zvěře v přístavech.

Pravděpodobně neexistuje na Zemi odlehlejší nebo tajemnější místo než Antarktida. Kdysi vyhrazená vědeckým výzkumníkům a horlivým dobrodruhům je to jedna z posledních opravdových divočin na planetě, kde stálými obyvateli jsou pouze tučňáci, velryby a tuleni. Většina plaveb po Antarktidě trvá 8 až 25 dní a zaměřuje se na průzkum ledovců a pozorování vzácných divokých zvířat. Antarktida je divoká, studená, úžasně krásná a není pro slabé povahy. Mezi zajímavosti, které musíte vidět, patří nedotčená zátoka Paradise Bay na západní straně, kde si můžete prohlédnout kouzelné ledové sochy a dovádějící tučňáky, jižní pól, který leží na 90 stupních jižně a 0 stupňů západně, a horké prameny na ostrově Deception.

Vzhledem k tomu, že mnohé z nejkrásnějších oblastí Aljašky jsou nejlépe vidět z moře, jedná se o jednu z nejoblíbenějších výletních destinací na světě. Sezóna aljašských plaveb trvá od května do září a různé lodě nabízejí dostupné způsoby, jak zažít tuto odlehlou a často nepřístupnou divočinu. Výletní lodě často plují Inside Passage podél jihovýchodních ostrovů a do Juneau a Aljašského zálivu, který je nejlépe známý pro své výhledy na ledovec. Historický White Pass, Yukon Railroad ve Skagway a Juneau’s Mendenhall Glacier jsou jedny z nejlepších zastávek na cestě.

Poznejte mořskou divokou přírodu zblízka a osobně při plavbě kolem St. Thomas a přes Panenské ostrovy. Kdysi byly Panenské ostrovy domovem pirátů, nyní jsou domovem některých z nejúchvatnějších přístavů na světě, relaxačních pláží a bezcelních nákupních příležitostí. Mnoho výletních lodí nabízí pozorovací jízdy na ponorných skútrech a lekce šnorchlování, abyste se dostali do kontaktu s místními mořskými tvory. Plavby po Panenském ostrově jsou neuvěřitelně oblíbené, takže buďte připraveni na davy lidí. Pláže jsou velkým lákadlem těchto plaveb, takže si nezapomeňte naplánovat výlety na pobřeží v tomto tropickém ráji. Toto je plavba, kterou můžete podniknout, pokud hledáte křišťálově čisté vody, bohatou ostrovní kulturu a spoustu míst k nakupování.

Francouzská riviéra je jednou z nejznámějších a nejvyhledávanějších dovolenkových oblastí na světě, a to z dobrého důvodu. Francouzská riviéra je bohatá na stoleté tradice a kulturu, se spoustou malých vesniček a autentických festivalů, které můžete prozkoumat po celý rok. Spousta výletních lodí cestuje mezi Nice, Francie a Toskánsko a Řím v Itálii. Vybrané restaurace, špičková vína a luxusní butiky jsou na Francouzské riviéře samozřejmostí a milovníci umění si nemohou nechat ujít Musee Matisse. Zažijte starosvětský lesk a kouzlo, relaxační oblázkové pláže a luxusní nemovitosti přímo uprostřed Středozemního moře.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

38′ Luxusní trenér Newmar Diesel

All-Inclusive resort Wyndham Alltra Cancun

All Inclusive Regent Cruise Sale! Bonus až 1 200 $

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

Ceny 2 za 1 Oceánie + balíček nápojů a další!

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

24′ Winnebago Vita 24P

13′ Little Guy Worldwide 6 Wide Platform

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment