Chtěli jste někdy vzít televizní program, který jste nahráli v Media Center, a odstranit reklamy nebo uložit klipy oblíbených scén? Dnes se podíváme na úpravu souborů WTV a DVR-MS pomocí Windows Live Movie Maker.

Stáhněte a nainstalujte Windows Live Movie Maker. Odkaz ke stažení naleznete na konci článku. WLMM je součástí Windows Live Essentials, ale můžete si zvolit instalaci pouze aplikací, které chcete.

Také si chcete být jisti, že jste zrušili zaškrtnutí všech nechtěných nastavení, jako je nastavení Bing jako výchozího poskytovatele vyhledávání nebo MSN jako domovská stránka vašeho prohlížeče.

Zrušte zaškrtnutí políčka Live Essentials

Přidejte svůj nahraný televizní soubor do WLMM kliknutím na Přidejte videa a fotografie nebo přetažením do scénáře.

Vaše video se zobrazí v okně Náhled vlevo a na scénáři. Upravte posuvník Časové měřítko přiblížení v pravém dolním rohu a změňte úroveň podrobností zobrazených na scénáři. Možná budete chtít začít s oddálením a přiblížením pro podrobnější úpravy.

Odstranění reklam nebo nežádoucích sekcí

reklama

Poznámka: Změny a úpravy provedené v programu Windows Live Movie Maker nemění ani neovlivňují původní soubor videa.

Abychom toho dosáhli, uděláme řezy nebo 渟plits a začátek a konec sekce, kterou chceme odstranit, a poté tuto sekci odstraníme z našeho projektu.

Kliknutím a přetažením posuvníku podél scénáře můžete procházet video. Když se dostanete na konec řádku na scénáři, přetáhněte posuvník dolů na začátek dalšího řádku. Zjistili jsme, že nejjednodušší a nejpřesnější je přiblížit se ke konci reklamní přestávky a poté pomocí tlačítka Přehrát a tlačítek Předchozí snímek a Další snímek pod oknem Náhled doladit bod střihu.

Když najdete správné místo pro první střih, klikněte na tlačítko rozdělení na kartě Upravit na pásu karet.

Uvidíte své video rozdělené na dvě části.

Nyní opakujte proces procházení scénáře, abyste našli konec sekce, kterou chcete vyjmout. Až budete na správném místě, klikněte znovu na tlačítko Rozdělit.

Nyní tuto sekci odstraníme tak, že ji vybereme a stiskneme klávesu Delete, vybereme možnost Odebrat na kartě Domů nebo kliknutím pravým tlačítkem na sekci a výběrem možnosti Odebrat.

Nástroj pro oříznutí

reklama

Tento nástroj vám umožňuje vybrat část videa, kterou chcete zachovat, a zbytek oříznout.

Klepnutím a přetažením posuvníků v oknech náhledu vyberte oblast, kterou chcete zachovat. Oblast mimo posuvníky bude oříznuta. Oblast uvnitř je část, která je ve filmu zachována. Počáteční a koncový bod můžete také upravit ručně na pásu karet.

Odstraňte všechny další klipy, které nechcete v konečném výstupu.

Můžete to také provést pomocí tlačítek Nastavit počáteční bod a Nastavit koncový bod. Kliknutím na Nastavit počáteční bod odstraníte vše před počátečním bodem.

Nastavení koncového bodu odstraní vše za koncovým bodem.

A zůstal vám pouze klip, který si chcete ponechat.

Výstup videa

reklama

Vyberte ikonu vlevo nahoře a poté vyberte Uložit film. Všechna tato nastavení vytvoří výstup vašeho filmu jako soubor WMV, ale velikost a kvalita souboru se bude lišit podle nastavení. Možnost Vypálit na DVD také vygeneruje soubor WMV, ale poté otevře program Windows DVD Maker a vyzve vás k vytvoření a vypálení disku DVD.

Závěr

WLMM je jednou z mála aplikací, které mohou upravovat soubory WTV, a je to jediná, o které víme, že je zdarma. Měli bychom poznamenat, že pouze soubory WTV a DVR-MS se zobrazí v knihovně Nahrané TV v Media Center, takže pokud chcete zobrazit výstupní soubor WMV ve WMC, musíte jej přidat do knihovny Video nebo Film.

Chtěli byste se dozvědět více o Windows Live Movie Maker? Podívejte se na článek o tom, jak proměnit fotografie a domácí videa na filmy pomocí Windows Live Movie Maker. Potřebujete přidat videa ze síťového umístění? WLMM to ve výchozím nastavení neumožňuje, ale podívejte se, jak přidat síťovou podporu do Windows Live Move Maker.

Stáhněte si Windows Live

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu