Uvedení Androidu 6.0 Marshmallow pro Galaxy S6 a S6 Edge s vylepšenými funkcemi „Edge panel“

galaxie-s6-edge-plus

Samsung konečně oficiálně oznámil, že jeho aktualizace Android 6.0 Marshmallow pro Galaxy S6 a S6 Edge se ode dneška vydává. Tato zpráva následuje týdny poté, co ji společnost zpřístupnila některým beta testerům Galaxy Note 5 na AT&T a některým britským beta testerům s S6/S6 Edge. Zavádění začne v Koreji ode dneška, další trhy a modely uzamčené operátory přijdou blízká budoucnost. Samsung také poznamenává, že aktualizace softwaru pro další modely Galaxy bude „brzy následovat“…

I když jsme již viděli většinu změn rozhraní přicházejících v aktualizaci softwaru Marshmallow společnosti Samsung TouchWiz, do telefonů se sekundární obrazovkou „Edge“ byla přidána užitečná nová funkce. Sammy vylepšil možnosti dostupné na displeji Edge, lépe využívá prostor na obrazovce a přidává více funkcí.

Panel Edge byl rozšířen, aby bylo možné vidět více obsahu například při kontrole akcií, sportovních výsledků a zpráv. K dispozici jsou také nové, vylepšené „People edge“ a „Apps edge“, které mohou zobrazit více vašich oblíbených kontaktů a aplikací. Vedle nich je zde zcela nový doplněk nazvaný „Tasks edge“, což je v podstatě digitální sada nástrojů včetně pravítka, kompasu a přepínače svítilny s rychlým přístupem.

EdgeUpdate_Main_1.5 EdgeUpdate_Main_2.5 EdgeUpdate_Main_5.2 Nový 'Tasks Edge' Nový ‘Tasks Edge’ EdgeUpdate_Main_4.3

Samsung také změnil design své rukojeti Edge (která otevírá panel Edge), což uživatelům umožňuje přizpůsobit její velikost, tvar a neprůhlednost.

Uživatelé nyní mohou snadněji přistupovat ke všem těmto panelům přizpůsobením úchytu Edge – pevné záložky, která otevírá panel Edge. Vše, co uživatelé musí udělat, je jednoduše upravit umístění, velikost a průhlednost rukojeti v nabídce Nastavení podle svých preferencí. Rukojeť nebude překážet při používání žádné aplikace, takže uživatelé mohou volně pracovat nebo hrát, aniž by jim překážel okrajový panel.

Samsung bohužel neuvádí žádný přesný časový rámec, kdy bude aktualizace vydána pro zařízení na straně USA, ale uvádí, že další aktualizace budou zveřejněny na jejich sociálních kanálech, jakmile konkrétní trh nebo model operátora obdrží nejnovější verze Androidu.

Vzhledem k tomu, že Samsung tento víkend oznámí svou příští generaci telefonů Galaxy S-series na akci v Barceloně, nejnovější přírůstky do softwaru optimalizovaného pro Edge nám jasně ukazují, co můžeme očekávat od většího Galaxy S7 Edge. Příští telefony Samsungu budou nepochybně vydány se systémem Android Marshmallow hned po vybalení a jistě přijdou s tímto přepracovaným panelem Edge.

Galaxy S7 a S7 Edge budou oznámeny v neděli 21. února. Zvěsti naznačovaly, že Samsung okamžitě otevře předobjednávky tohoto zařízení, přičemž maloobchodní uvedení má začít 11. března.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Samsung

Samsung je technologický konglomerát se sídlem v Jižní Koreji, který vyrábí jedny z nejpopulárnějších smartphonů na světě.

Nexus 6MacBook Pro s Retina

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment