Uživatelé Chromecastu musí v systému iOS 14 udělit místní síť

Se včerejším spuštěním iOS 14 Apple zavedl řadu změn ochrany soukromí. Jeden z nich se týká toho, jak Chromecast funguje, přičemž Google radí uživatelům, aby aplikacím udělili oprávnění k místní síti iOS 14, a vývojářům, aby upgradovali.

Počínaje iOS 14 budou nyní aplikace, které vyhledávají zařízení v místní síti, vyzvat uživatele k vyhledání a připojení k místním síťovým zařízením pomocí jednorázového dialogu oprávnění. Platforma Cast využívá místní síť ke zjišťování a ovládání zařízení Cast, takže pokud uživatel odepře povolení, nebude moci odesílat.

V dokumentu pro vývojáře aplikací pro iOS s integrací Chromecast vydaného v pondělí Google shrnul „nová omezení a oprávnění. Vývojáři jsou požádáni o aktualizaci na Google Cast SDK v4.5.0.

S touto novou verzí Google umožňuje vývojářům Chromecastu na iOS 14 zobrazit vsunutou reklamu před systémovou výzvou Místní síť, aby lépe vysvětlili, proč je povolení požadováno. Přicházejí další změny pro zlepšení pracovního postupu:

Pozdější verze Cast SDK bude obsahovat další vylepšení uživatelského rozhraní, která upřesní, kdy se má zobrazit tlačítko Cast, a poskytne uživatelům pokyny pro opětovné povolení přístupu k místní síti, pokud dříve odmítli.

Mezitím se uživatelům po aktualizaci na iOS 14 a otevření aplikace s Cast YouTube, Google Home, YouTube Music, Fotky Google atd. zobrazí následující výzva na úrovni systému:

[App] chce najít zařízení ve vaší místní síti a připojit se k nim.

Přístup do vaší sítě umožňuje [app] pro vyhledávání a připojení k zařízením, jako je váš televizor.

Výběr první možnosti znamená, že ikona Cast zmizí, zatímco ta druhá zachová status quo. Pokud jste Chromecastu při spuštění neudělili oprávnění, můžete tak učinit kdykoli v systému iOS 14 v části Nastavení > Soukromí > Místní síť. K dispozici je také možnost deaktivace pro jakoukoli aplikaci.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment