Ve Skotsku je 10 ostrovů, které by měl každý navštívit

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Skotsko je jedním z nejúžasnějších míst na světě k návštěvě, známé pro své dechberoucí hory porostlé vřesem, pláže jako z pohlednic a nespočet nádherných hradů. Ale je také domovem mnoha úžasných ostrovů, které byste si opravdu neměli nechat ujít. Pokud jste milovníky přírody a outdoorových dobrodružství, navštivte jeden nebo více z těchto ostrovů, kde se ponoříte do úchvatné scenérie a zároveň se zúčastníte všeho od golfu a pozorování ptáků až po pěší turistiku a plachtění.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Ostrov Skye, spojený silničním mostem se západním pobřežím pevninského Skotska, nabízí jedny z nejdramatičtějších horských a pobřežních scenérií na Britských ostrovech. Krajina podobná fantazii vypadá, jako by byla vymalována do nebe, takže je až těžké uvěřit, že je skutečná. Užijte si piknik podél břehů pohádkových jezírek a osvěžující koupel, pokud vydržíte chlad, nejlépe po procházce majestátním Quiraingem. Můžete se také těšit na prohlídku hradu Dunvegan, ochutnávku whisky v Talisker Distillery a relaxaci v útulné chatě u tepla plápolajícího ohně na konci nezapomenutelného dne.

„Královna Hebrid“, jak se jí často říká, je známá pro svou jemnou whisky a dechberoucí scenérii. Na ostrově Isle of Islay se nachází osm jednosladových palíren a poskytuje klidné, téměř magické prostředí pro vychutnávání nápoje a nejrůznějších druhů divoké zvěře, včetně více než 200 druhů ptáků, jako jsou papuchalci a orli skalní, a také zvířat, jako jsou tuleni šedí, vydra a červená. Jelen. Cestující ženy se mohou chtít připojit k turné Rachel MacNeill 檚 淲hisky for Girls, které zahrnuje návštěvy místních lihovarů, stejně jako starobylé památky a nejmalebnější památky na ostrově.

Ostrov Iona, který se nachází u jihozápadního pobřeží Mull, má obzvláště zajímavou historii, která zanechává i ty nejcyničtější nasycené spiritualitou. Skotská „kolébka křesťanství“ je oblíbeným místem pro poutní cesty, kam každý rok zavítají desítky tisíc lidí, aby si užili pocit obnovy a klidu, protože malý ostrov byl kdysi ve středověku domovem kýženého kláštera.

Tiree, nejzápadnější ostrov Vnitřních Hebrid, je někdy označován jako „Havaj severu“ díky svému mírnému klimatu, které zahrnuje jedny z nejvíce slunečních paprsků zaznamenaných kdekoli na Britských ostrovech. Slouží jako útočiště pro rybolov a crofting, s množstvím zkrášlujících pláží a úrodnou půdou. Časté větry a mořské vlny přitahují mnoho nadšenců windsurfingu.

Jedno z nejposvátnějších míst ve Skotsku, St. Ninian’s Isle, je spojeno se Shetlandskými ostrovy 1 640 stop dlouhým pruhem písku, neboli „ayre“, jak mu Skotové říkají, největším svého druhu ve Spojeném království. . Dovoluje lidem přejít pouze tehdy, když to moře dovolí, v létě, kdy si návštěvníci mohou užít nedotčené pláže a prozkoumat místo, které bylo místem skutečného zakopaného pokladu. St. Ninian檚 Isle Treasure byl považován za jeden z nejlepších nálezů piktských šperků a dalších předmětů. Možná ještě něco čeká, až se najde?

Jméno Staffa je odvozeno ze staré norštiny, což znamená „Stave nebo Pillar Island“. Jeho majestátní čedičové sloupy a pozoruhodné mořské jeskyně, jako je Fingalova jeskyně, přilákaly nespočet návštěvníků, včetně Lorda Tennysona, Johna Keatse, královny Viktorie a Julese Verna, i když je od roku 1800 neobydlená. Hlavním důvodem, proč přijet, je vidět 72 stop vysoká, 270 stop hluboká Fingalova jeskyně s jedinečnou strukturou podobnou katedrále a šestihrannými sloupy z čediče, tvarovanými do úhledných šestibokých pilířů. Slavný skladatel Felix Mendelssohn byl údajně tak okouzlen nádherou jeskyně, že poslal úvodní frázi předehry na pohlednici své sestře s poznámkou: „Abys pochopil, jak mimořádně mě Hebridy ovlivnily, poslat ti následující, co mi tam přišlo na hlavu.滭/p>

Isle of Harris se pyšní tím, že je domovem jedné z nejkrásnějších pláží světa. Pláž Luskentyre je známá svým nápadným bílým pískem, který je orámován ohromujícími tyrkysovými vodami a vypadá, jako by to bylo něco, co najdete v Karibiku. Je to ideální ostrov pro samotu, odpočinek a přírodu. Příležitostně lze zahlédnout divoké poníky pasoucí se podél dun a je velká šance, že zahlédnete vydry, tuleně, delfíny, orly a jeleny, které všichni nazývají tento ostrov domovem.

Jen kousek od severního pobřeží Skotska nabízejí Orknejské ostrovy míle a míle členitého divokého pobřeží, které je plné divoké zvěře, včetně kolonií tuleňů a papuchalků, delfínů a obřích arktických mořských ptáků. Ale to, co mnozí přicházejí vidět, je jeho slavný orientační bod, Old Man of Hoy, mořský komín, který se tyčí téměř 450 stop z moře, vytesaný z vrstvy po vrstvě starého červeného pískovce na ostrově Hoy. Dostanete se k němu středně obtížnou tříhodinovou okružní procházkou z Rackwicku po jasně značené pobřežní cestě a zpět po stejné trase.

Maličké souostroví St Kilda leží ve Vnějších Hebridách. Tyčící se mořské útesy se táhnou do nebe plného gannet, zatímco pozůstatky jediné vesnice, která se nachází na hlavním ostrově Hirta, slouží jako dojemná připomínka komunity, která se kdysi živila pěstováním ovsa a sklizní fulmarů. Posledních 36 obyvatel bylo evakuováno v roce 1930 poté, co se život na těchto odlehlých ostrovech stal příliš drsným. Se svými strmými útesy a mořskými hromadami připomínajícími monstrózní zuby byla skupina ostrovů popsána jako „ztracený svět“. Hirta dělá skvělý jednodenní výlet z Isle of Skye nebo Harris.

淪cotland in Miniature, jak je ostrov Arran často nazýván, je zrcadlovým obrazem krajiny na pevnině, doplněné písečnými plážemi, spoustou divoké zvěře, tyčícími se horami, hrady, rybářskými vesnicemi, vynikajícím golfem a neuvěřitelně přátelskými místními obyvateli. . Úchvatné výhledy jsou téměř všude, kam se podíváte, a na kterékoli z dlouhých pláží ostrova lze spatřit širokou škálu ptáků, včetně orlů mořských, kteří jsou často pozorováni podél pobřeží.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

24′ Winnebago Vita 24P

13′ Little Guy Worldwide 6 Wide Platform

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

17′ Forest River RV Rockwood Geo Pro 17RK

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka kouzelného Mexika s průvodcem

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

All-inclusive resort Wyndham Alltra Playa del Carmen

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

8denní luxusní rezort Riviera Cancun pro 4člennou rodinu

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment