Více než 90 % smartphonů prodávaných u amerických operátorů jsou Samsungy nebo iPhony

Podle nové zprávy mělo více než 90 % všech smartphonů prodaných v prosinci v kamenných obchodech hlavních amerických operátorů buď logo Apple nebo Samsung.

V prosinci byl iPhone 11 nejprodávanějším na straně iOS. Samsung Galaxy S10 byl nejprodávanějším telefonem Android u čtyř hlavních operátorů. Sestava Google Pixel představovala pouze mezi 2 % a 4 % prodejů u každého ze čtyř operátorů.

OnePlus představoval něco málo přes 2 % tržeb v obchodech T-Mobile, jediném americkém operátorovi, který nabízí zařízení od této firmy. I když jsou čísla docela zarážející, dává to velký smysl, zvláště když se zeptáte nezasvěceného: Android se obvykle rovná Samsungu.

Podle Wave7 je v předplacených prodejích daleko větší konkurence. Prodej smartphonů za 1 000 USD bývá v této oblasti přirozeně mnohem nižší. To znamená, že čtyři z pěti nejlepších zařízení na Boost v prosinci 2019 byly iOS nebo Samsung. Je zvláštní, že pátým nejprodávanějším na seznamu podle tohoto výzkumu byl LG Stylo 5.

Tyto údaje o prodeji v USA jsou zcela odlišné od toho, co se zdá, že se děje ve zbytku světa. Tři z předních světových prodejců smartphonů v podobě Huawei, Oppo a Xiaomi nejsou k dispozici v USA. Možná se však této změny v příštích letech dočkáme.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Samsung

Samsung je technologický konglomerát sídlící v Jižní Koreji, který vyrábí jedny z nejpopulárnějších smartphonů na světě.

Google Pixel 4aTicWatch Pro 3

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment