WSJ: Google pracuje na chatovací službě s umělou inteligencí, která může, ale nemusí být novým Hangoutem

Google

Hangouts je v komunitě Android široce kritizován za to, že je pomalý a chybný. Podle fám z minulého týdne byla podpora SMS odstraněna z Hangouts, aby se aplikace stala lepší chatovací službou. Možná v souvislosti s tím The Wall Street Journal dnes uvádí, že Google má v oblasti chatu větší ambice a plánuje do něj vložit svou technologii umělé inteligence.

Na projektu se údajně pracuje více než rok. Zpráva WSJ uvádí rostoucí popularitu aplikací pro zasílání zpráv po celém světě, které mohou odpovídat na dotazy a plnit úkoly pro lidi. Čím více lidí bude tyto aplikace využívat, relevance Vyhledávání Google, a tedy i hlavní zdroj příjmů z reklamy, se vytrácí.Virtuální asistent M od Facebooku zní podobně jako plány Googlu. Zdá se však, že přístup Googlu je mnohem více závislý na znalostech AI, než na tom, aby skuteční lidé odpovídali na otázky na druhém konci.

Chytré karty Google a Vyhledávání již umí odpovídat na otázky přirozeně znějícím způsobem. Od Marshmallow mají vývojáři možnost vytvářet verbální rozhraní pro své aplikace. V současné době neexistuje žádné datum vydání ani název nového klienta pro zasílání zpráv Google. Ať je to cokoli, zní to slibně.

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Aplikace a aktualizace

Nejnovější aktualizace zasahující vaše oblíbené aplikace

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment